Чи доцільно засинати під музику чи аудіокнигу: думка лікаря може вразити вас.
Поради лікаря, як краще засинати.
Безліч людей легше занурюються у сон, якщо у фоновому режимі звучать аудіокниги, музика, подкасти чи телевізійні програми. Хоча перегляд екрану для серфінгу контентом або перегляду серіалів перед сном вважається шкідливою звичкою, що станеться, якщо замість цього просто слухати?
Згідно з думкою експерта в галузі медицини сну, докторки Рейчел Салас, яка є професоркою неврології в Медичній школі Університету Джонса Гопкінса в Балтиморі, кожна людина є унікальною, і деякі можуть отримати якісний сон, слухаючи музику перед сном, повідомляє CNN. Проте існує кілька рекомендацій, які варто врахувати, щоб максимально використовувати переваги та уникнути можливих недоліків.
Треба переконатись, що прослуховування аудіокниг, подкастів, музики чи телебачення допомагає вам розслабитися, а не будить. Якщо прослуховування чогось насправді допомагає людині бути більш зацікавленою або бадьорою і, таким чином, замінює час для сну, це може бути шкідливим для здоров'я
З іншого боку, певний тип звуку може сигналізувати вашому організму, що настав момент для відпочинку. Спробуйте обрати аудіоматеріали, які сприятимуть налаштуванню на сон.
Це повинно бути щось не занадто захоплююче, аби ваш розум не був спонуканий залишатися бадьорим і протистояти сну, щоб звернути на це увагу.
Наприклад, слухати казки може виявитися більш вдалим варіантом, ніж аудіокнига, яку ви давно прагнете прочитати. Інакше ви будете зосереджені на розвитку сюжету, а не на відпочинку.
Аудіофони для сну можуть сприяти тому, щоб ви швидше заснули, проте їх безперервне звучання протягом усієї ночі не завжди гарантує глибокий і якісний відпочинок.
Тому необхідно налаштувати автоматичний таймер, щоб заглушити звук якнайшвидше після того, як ви заснете.
За словами Салас, якщо шоу, подкаст або музика, яку ви відтворюєте, мають неочікувані шуми, частоти або гучність, це може спонукати ваш мозок звернути на них увагу. Цей шум не обов'язково повністю розбудить вас, але він може спричинити багато невеликих пробуджень, які ви навіть не усвідомлюєте. Однак це порушить ваш сон.
Один постійний звук, наприклад, стук列火车 або шум води, може суттєво підвищити якість вашого сну, особливо якщо ви мешкаєте в шумному районі або поряд з непередбачуваними сусідами.
Інформація новинного характеру не може розглядатися як медична рекомендація і не може замінити консультацію лікаря. Перед ухваленням будь-якого рішення важливо звернутися до фахівця для отримання професійної поради.
Раніше портал Знай писав Лікує від усіх хвороб: лікарі назвали найкорисніший овоч на Землі.
Також портал повідомляв Лікують шлунок, зменшують набряки та прибирають зморшки: дієтологиня про неймовірну користь абрикос.
Крім того, ми інформували Недосип чи пересип: дослідники поставили крапку у питанні тривалості сну.