Чоловік, що придбав банан, прикріплений до стіни за 6,2 мільйона доларів, планує його з'їсти.
Криптовалютний бізнесмен Джастін Сан витратив більше 6 мільйонів доларів на банан, закріплений скотчем на стіні. Цей арт-об'єкт, відомий як "Комедіант", створений італійським художником та сатириком Мауріціо Каттеланом. Тепер Сан планує скуштувати свій надзвичайно дорогий банан, повідомляє NBC News.
Після змагання з шістьма іншими учасниками за мистецький твір на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку в середу, Сан, засновник криптовалюти TRON, придбав банан, використавши криптовалюту.
"Я вірю, що ця робота викличе ще більше роздумів і обговорень у майбутньому і стане частиною історії. Для мене велика честь бути гордим володарем цієї знакової роботи, і я з нетерпінням чекаю, коли вона викличе ще більше натхнення і вплине на любителів мистецтва по всьому світу", -- сказав Сан у своїй заяві на X.
Мільярдер має намір "перетворити" свої численні інвестиції на реальні активи.
"У найближчі дні я планую скуштувати банан, беручи участь у цьому неповторному мистецькому заході, щоб вшанувати його значення в контексті історії мистецтва та популярної культури," -- зазначив він.
Проте закуска Сана не вплине на ціну його інвестицій.
Придбавши його за 6,2 мільйона доларів, він отримав рулон клейкої стрічки, вказівки щодо належного "монтажу" банана, а також, що особливо важливо, сертифікат автентичності, що підтверджує, що арт-об'єкт, створений Саном, є справжнім витвором Каттелана.
Банан, який він збирався з'їсти найближчим часом, не був включений до його виграшу, оскільки цей фрукт має тенденцію швидко псуватися. Але цінність витвору мистецтва полягає не в самому банані -- вона випливає з сертифіката, що супроводжує покупку.
"Коли ви купуєте "Комедіанта" Каттелана, ви купуєте не сам банан, а сертифікат автентичності, який надає власнику дозвіл і повноваження відтворювати цей банан і клейку стрічку на своїй стіні як оригінальний витвір мистецтва Мауріціо Каттелана", -- розповів агентству Associated Press Девід Гальперін, голова відділу сучасного мистецтва Sotheby's.
Для затятого шанувальника криптовалют, як Сан, ймовірно, не могла пройти повз увагу подібність цього мистецького твору з NFT.
"Це не просто витвір мистецтва; це культурний феномен, який об'єднує світи мистецтва, мемів і криптовалютної спільноти", -- сказав він.
"Комедіант" дебютував на Art Basel Miami у 2019 році, де його ціна склала $120 000. Зображення банана, приклеєного скотчем до стіни, стало вірусним у соціальних мережах і привернуло стільки натовпів, що витвір мистецтва довелося зняти.
Три екземпляри "Комедіантів" були виготовлені та реалізовані, один з яких опинився в колекції Гуггенхайма завдяки щедрому анонімному дарувальнику, тоді як два інших були придбані невідомими покупцями.
Нагадаємо, Фокус писав про банан Каттелана і про те, чим він такий цінний у світі мистецтва.