Експоцентр у співпраці з громадською організацією "Культурні практики" розпочинає новий етап дослідження ВДНГ як ідеологічного простору радянської епохи, - повідомив генеральний директор.
Національний комплекс "Експоцентр України" разом з громадською організацією "Культурні практики" починає етап дослідження ВДНГ як радянського ідеологічного простору, повідомив генеральний директор Євген Мушкін.
"Памʼятаєте ідею зі створенням музею монументальної пропаганди на ВДНГ? Я би тепер сказав - колоніальної пропаганди. Так от, ми, команда ВДНГ, повернулися до цього складного важливого для України та українців проєкту і стартуємо його перший етап. Дослідження. Для цього ми поєднали зусилля з крутою командою - громадською організацією "Культурні практики", - написав Мушкін в мережі Facebook.
За його інформацією, експертна група складається з таких фахівців: Оксана Довгополова, професорка Київської школи економіки та співзасновниця платформи культури пам'яті "Минуле / Майбутнє / Мистецтво"; Катерина Семенюк, культурна менеджерка, кураторка, співзасновниця тієї ж платформи, а також голова громадської організації "Культурні практики"; та Антон Дробович, який очолює Центр прав людини та меморіалізації війни Київської школи економіки і раніше був головою Українського інституту національної пам'яті.
Відзначається, що проєкт реалізується у партнерстві платформи культури пам'яті Past / Future / Art і Центру прав людини і меморіалізації.
"Спільно ми вивчимо територію ВДНГ, зберемо як архівні, так і сучасні матеріали, проаналізуємо міжнародний досвід перетворення подібних просторів, визначимо нові значення та запропонуємо можливі сценарії для змін. Це дослідження стане важливим кроком до глибшого усвідомлення історії 'Експоцентру' та основою для створення Музею монументальної пропаганди в майбутньому", - зазначив генеральний директор.
Як повідомлялося, 20 березня Національний комплекс "Експоцентр України" оголосив конкурс на дослідження історії та концепції ВДНГ як радянського ідеологічного простору, що має стати основою для створення Музею монументальної пропаганди на території ВДНГ. Відзначалося, що ідея створення такого музею виникла ще у 2016 році, проте сьогодні вона є особливо актуальною. Зокрема, ще у 2008 році 19 об'єктів "Експоцентру" внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток як комплексну пам'ятку архітектури та містобудування місцевого значення, а у 2021 році Кабінет міністрів змінив її статус на національний.
"Експоцентр" 2 квітня обрав переможця конкурсу - громадську організацію "Культурні Практики", а також затвердив запропонований проєкт з робочою назвою "ВДНГ: Переосмислення".