Прихильник Zoom, майстер жартів і керівник Netpeak Group. Яким чином проходить день Артема Бородатюка?
Netpeak Group -- група з 25 IT-компаній, яку заснував Артем Бородатюк. Серед її клієнтів: monobank, Samsung, Uber, Peugeot і не лише. У цьому тексті засновник і CEO ділиться, як проводить робочий день, за якими принципами ухвалює важливі рішення та як поєднує музику, гумор і роботу. Liga.Tech переказує його слова.
Я користуюся CPAP-апаратом, який допомагає мені боротися з дихальними розладами. Моя мета — прокидатися о 6:00, відчуваючи себе енергійним, а не втомленим.
Я не снідаю і намагаюся дотримуватися дієти з вікном харчування 16 на 8. Це означає, що я їм протягом 8 годин, а решту часу утримуюсь від їжі. Коли прокидаюся, виконую вправу, яку не люблю — стою в планці протягом п'яти хвилин і тридцяти секунд, а потім роблю випади. Після цього, прийнявши холодний душ, відчуваю, як ніби оживаю.
Відповідаю на повідомлення в месенджерах, бо комунікації багато. Це нагадує зомбі-апокаліпсис, коли ти з кулеметом відстрілюєшся від усіх. 90% комунікації проходить у Telegram і 10% -- у WhatsApp. Але готовий спілкуватися всюди, буває і Viber, і Signal.
У роботі зазвичай використовуємо Telegram. Ми порівнювали всі месенджери, серед його плюсів -- відправка великих файлів, можливість записати відео та закріпити повідомлення, хороший пошук.
Після цього я або вирушаю до спортзалу, або ж відразу берусь за інші завдання, що вимагають більшої уваги і зосередженості.
У Google-документах створюю список своїх особистих і професійних цілей та завдань, дотримуючись певного шаблону. Зазвичай я оновлюю ці записи двічі на рік, в день свого народження та на початку нового року. Після цього я переношу всю інформацію до Google-календаря.
В даний момент від 30 до 40% мого робочого часу відводиться на регулярні зустрічі. Раніше їх кількість була більшою, але з часом вона зменшилася. Немає необхідності планувати кожен день зранку, адже я поступово вношу нові зустрічі до свого календаря протягом тижня.
Намагаюся не проводити більш як чотири мітинги на день. До того ж між ними завжди є годинна перерва. Під час неї відповідаю на повідомлення в месенджерах.
Зазвичай зустрічі орієнтовані на певні аспекти робочого процесу. Наприклад, оскільки я займаюся написанням книги, ми з командою зустрічаємося щотижня для обговорення прогресу. Кожні два тижні я маю зустріч з менеджером з комунікацій, а кожні три місяці організовую наради з десятьма компаніями з Netpeak Group.
Моя підхід полягає в тому, щоб вислухати різноманітні погляди та дійти до певного висновку. Наприклад, я надаю чат-ботам інформацію та рішення, просячи їх проаналізувати та висловити критику. Коли у моїй свідомості виникають заперечення і я маю відповіді на них, це свідчить про те, що я розібрався в ситуації і можу з упевненістю обрати потрібний шлях.
Для більш простих тем у нас є одне зрозуміле правило: кожен приносить свої власні відповіді. Мене не запитують, скільки буде 2+2, а просто стверджують: "Це чотири, ти з цим згоден?"
Коли я маю довіру до людини і питання не є надто важливим, я просто приймаю запропоноване. Проте, якщо професійна довіра до колеги ще не встановлена, я буду аналізувати її рішення в порівнянні зі своїми.
Для складних і довгострокових рішень намагатимуся дати правки та запитати експертів.
Маю можливість звертатися до багатьох людей з однаковими запитаннями, ніби веду діалог з різними експертами. Нещодавно обговорював теми, пов'язані зі складанням бізнес-плану, а також різницю між контролем і домінуванням в управлінні, а також характеристики, які роблять людину справжнім лідером.
Я ретельно аналізую свої думки, оскільки для мене важливо глибше зрозуміти питання і мати чітке уявлення про те, про що висловлююся. Це також є частиною моєї роботи — визначити свою позицію.
Я маю підписки на Zoom, Google та Telegram. Найбільше мені подобається використовувати Zoom, адже я регулярно записую фрагменти зустрічей, під час яких визначаю завдання. Всі записи автоматично зберігаються на диску, і після завершення зустрічі вікно з ними відкривається без додаткових зусиль, тому не потрібно все пам'ятати або завантажувати вручну. У Google Meet, на жаль, доводиться завантажувати записи, що сповільнює процес і знижує мою мотивацію до роботи.
Я продовжую використовувати Loom — цей інструмент дозволяє записувати відео з екрана і за допомогою штучного інтелекту автоматично створювати розділи та розшифровки зустрічей. Практично кожного тижня я створюю треки в Suno. Мені подобається вітати людей та дарувати їм пісні, зазвичай на їхні дні народження. Хоча кілька разів я експериментував із Midjourney для створення зображень, зазвичай в цьому немає великої потреби.
Є кілька смартфонів. Я прагнув мати SIM-картки всіх мобільних операторів, але на iPhone можна використовувати лише дві з них.
На моїх Apple Watch я бачу поточний час, інформацію про наступну зустріч, температуру та дату. Звичайно, я також слідкую за калоріями, пульсом та можу змінювати музику, але основні можливості для мене – це саме ці дані.
У мене насичений графік, з яким немає і можливості, і необхідності йти в офіс. У нас їх три, іноді можу попрацювати там, але загалом я називаю офісом свою квартиру. Коли працював з Одеси й Барселони, робив удома окремий кабінет.
Наразі ми відкриваємо офіс на Лук'янівці. Не буду примушувати, але закликатиму команду зустрічатися там двічі на тиждень. Адже офісна діяльність, так само як і дистанційна, має свої плюси.
Я вважаю, що стартапи точно треба створювати наживо. У цьому процесі є багато випадкових зустрічей, рішень, обговорень на каві. Тоді як на ремоуті все раціонально: в тебе є таймінг, розпорядок, цілі.
Не люблю розділення на роботу і відпочинок. Моя робота різна й вона може торкатися музики та гумору. Ми зробили альбом "Netpeak Group" на чотири пісні з Cepasa, випустили застосунок у межах проєкту Міністерство каламбурів, де я типу міністр каламбурів.
Відпочиваю такими проєктами й намагаюся додати туди щось раціональне. Тоді мені простіше цим займатися.
Не існує занять, які б зовсім не стосувалися роботи. Єдиний момент, коли я готовий спробувати щось нове. Відвідав концерт музичного колективу, але повторювати цей досвід не планую. Наразі я проходжу курси діджеїнгу і готую свій DJ set. Створив вінілову платівку для Netpeak Group. Мені не так важлива сама платівка, як цікавість до того, як все це працює.
Я не маю багато часу, щоб вивчати теми IT та підприємництва, тому переглядаю їх лише зрідка. Проте, я регулярно стежу за YouTube-каналами Matt Wolfe, Matthew Berman і "Точка G". Щодо читання, то я займаюся цим досить активно, але переважно з різних джерел.
Я підписався на Spotify і користуюся ним найбільше, оскільки обожнюю музику. Також маю підписку на YouTube Premium, яка включає YouTube Music. Для мене стало справжнім відкриттям, що там можна знайти треки, яких немає на Spotify.
На Megogo я маю можливість переглядати матчі національної футбольної команди, а на Netflix мене цікавить документальний фільм "Don't Die", який розповідає про підприємця, що прагне продовжити своє життя.
Лягаю спати о 22:30, хоча ще кілька тижнів тому засинати доводилося лише близько першої ночі. Можливо, скоро перейду на новий режим: лягатиму о 22:00 і прокидатимусь о 6:00.