Галь Гадот: "Жінка-Чудо" з українськими коренями.

Ім'я Гадот - Галь - перекладі з івриту її ім'я перекладається як "хвиля". Вона є однією з найяскравіших зірок Голлівуду, що підтверджується персональною зіркою на "Голлівудській алеї слави", яку вона удостоєна цього року. Гадот постійно займає провідні позиції в престижних рейтингах не лише найкрасивіших, а й найвпливовіших жінок світу, а про фільми за її участю журналісти пишуть: подивитися їх варто вже хоча б тому, що в них грає вона, а критики змагаються, вигадуючи для неї епітети - виключно чудовою, "за прекрасною", "за прекрасною", "Диво-жінка". Останнім часом Гадот почала пробувати себе в ролі продюсера, а також є послом доброї волі ООН.

"Повсякденність у звичайній родині"

Народилася Галь Гадот - прізвище при народженні Грінштейн - 30 квітня 1985 в центрі Ізраїлю, в місті Петах-Тихва, звідти сім'я незабаром переїхала в Тель-Авів. В інтерв'ю Галь любить говорити, що виросла в "типовій єврейсько-ізраїльській родині", яку не оминули всі трагедії її народу. Дідусь Гадот - Абрахам Вайс, уродженець українського міста Мукачеве - жертва Голокосту, не з чуток знає, що таке концентраційний табір, про що актриса написала зворушливу посаду в одній із соціальних мереж, а її батьки наприкінці 70-х років минулого століття репатріювалися з України. Галь закінчила спеціальну школу з біологічним ухилом, а 2007 року вступила на юридичний факультет коледжу в Герцлії. У школі майбутня зірка захоплювалася музикою - її улюблені музичні напрямки хіп-хоп та джаз, а щоб мати гроші на кишенькові витрати, підробляла доглядальницею, доглядаючи хворих та людей похилого віку. "Звичайне життя" Гадот змінилася, коли вона вирішила взяти участь у конкурсі "Міс Ізраїль".

"Міс Ізраїль"

2004 рік став знаковим для вісімнадцятирічної Гадот. Вона здобула перемогу на конкурсі, після чого, відповідно до традицій індустрії краси, вирушила до Еквадору, щоб представляти свою країну на престижному конкурсі "Міс Всесвіт". На її участь в цьому заході в Ізраїлі покладали великі сподівання, проте, на жаль, Галь не змогла потрапити до фіналу. Однак вона не впала у відчай - повернувшись додому, вона вирішила зосередитися на моделі кар'єрі. І вже дуже скоро досягла значних успіхів у цій сфері. Гадот з’являлася в рекламі як ізраїльських брендів, таких як Elite та Super-Pharm, так і європейських марок, таких як La Perla Lingerie, Arena, Danza та Esprit. Крім того, вона стала обличчям популярного ізраїльського бренду Castro, що спеціалізується на одязі, взутті та аксесуарах.

Перший виступ у кінематографі

Наступним етапом у кар'єрі Гадот стала акторська діяльність, заради якої їй навіть надали відстрочку від військової служби. У 2008 році вона вперше з’явилася на екрані, виконавши головну роль - дівчини на ім'я Міріам - в ізраїльському серіалі "Ляльки". Після виходу серіалу Галь помітили і запросили взяти участь у реаліті-шоу "Гарне життя", де шість моделей змагалися за можливість отримати контракт на роботу в Нью-Йорку. Цей проект став для Гадот знаковим - саме в цей період вона усвідомила, що прагне продовжити свою кар'єру в Лос-Анджелесі.

Воин Галь

Уникнути служби в армії Галь не вдалося, та вона цього не прагнула - в Ізраїлі це не прийнято. Щоправда, поблажку їй таки зробили - Гадот призначили армійським фітнес-інструктором, що дозволило їй не носити важку штурмову рушницю, чого дівчина дуже боялася. Справа в тому, що вона залишає на ногах синці, а для моделі - у вільний від служби час Гадот продовжувала зніматися у серіалах та брати участь у фотосесіях - це рівносильно катастрофі. Армійське керівництво пішло назустріч Галь - усі два роки, які вона провела до ЦАХАЛу, їй дозволили ходити з легким автоматом "Узі".

Фотосесія для Maxim

У 2007 році Гадот взяла участь в еротичній фотосесії для журналу Maxim разом з іншими військовослужбовицями-моделями. Усі дівчата проекту були привабливими, але саме зображення Галь прикрасило першу шпальту газети New York Post. "Ця фотосесія, - згадує Гадот, - була задумана для того, щоб залучити туристів до Ізраїлю, оскільки імідж країни трохи постраждав після другої Ліванської війни. Було вирішено, що гарні дівчата в бікіні зможуть найкраще виконати цю місію. Я знаю, що жінки-депутати Кнесета виступали проти такої ідеї, але я не вважаю це чимось ганебним, адже ми - моделі, і це частина нашої професії".

"Форсаж", снова "Форсаж"

Демобілізувавшись, Галь вирушила до Лос-Анджелеса - штурмувати Голлівуд. Довго чекати ролей їй не довелося - найвідомішими роботами актриси в цей час стали картини "Божевільне побачення" Шона Леві та "Лицар дня" Джеймса Менголда з Томом Крузом та Кемерон Діаз у головних ролях. Але справжню -- світову -- популярність Галь-акторці принесла роль Жизель Яшар у кількох частинах знаменитої франшизи "Форсаж", де її партнерами стали такі зірки як Він Дізель і Пол Уокер, який, на жаль, уже пішов з життя. На цю роль претендували ще п'ять відомих акторок, але в результаті обрали її. Гадот впевнена, що режисера картини - Джастіна Ліна - вразила не її модельна зовнішність, а вміння поводитися з будь-яким видом зброї (ось де знадобилися набуті в ізраїльській армії навички!) і пристрасне бажання виконувати всі трюки самостійно, без допомоги дублерки - Галь, як і її героїня. Зйомки у картині допомогли Галь влаштувати особисте життя - під час роботи над нею вона познайомилася із ізраїльським бізнесменом Яроном Версано. У вересні 2008 року Галь та Ярон одружилися, і зараз у них четверо дочок: Альма, Майя, Даніелла та Орі.

Чудо - це жінка.

Завдяки величезній популярності франшизи "Форсаж", Галь Гадот отримала можливості, про які раніше лише мріяла. Вона виконала роль легендарної супергероїні Чудо-жінки у кількох фільмах, зокрема в "Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості", де її партнерами стали Бен Аффлек та Генрі Кавіл, а також у "Лізі справедливості". Проте не всі критики та глядачі були задоволені вибором Гадот на цю роль, вважаючи, що актрисі бракує фізичної маси для образу. Режисер Зак Снайдер, однак, спростував ці зауваження, підкресливши, що обирав актрису за її талант та внутрішню силу, а не за зовнішні дані. Галь сама зізналася, що їй не дуже до вподоби стереотипні "блакитні героїні". Вона завжди прагнула зіграти сильну жінку, яка надихає не лише чоловіків, а й інших жінок на сміливі вчинки. "Не слід чекати, поки хтось інший прийде на допомогу, а потрібно самостійно діяти та брати відповідальність за своє життя", — зазначила вона. У 2022 році Гадот виконала одну з провідних ролей у екранізації роману Агати Крісті "Смерть на Нілі" під режисурою Кеннета Брани, а у 2026 році шанувальники зможуть побачити її в одинадцятій частині "Форсажу".

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.