Криптоінвестор Джастін Сан, який придбав банан, прикріплений до стіни, планує його з'їсти.
Інвестор у криптовалюти Джастін Сан придбав унікальний витвір мистецтва на аукціоні Sotheby's, який відбувся 20 листопада.
Криптовалютний бізнесмен Джастін Сан інвестував понад 6 мільйонів доларів у банан, прикріплений до стіни за допомогою скотчу – це арт-об'єкт під назвою "Комедіант", який створив італійський художник і сатирик Мауріціо Каттелан. Тепер Сан планує з'їсти свій надзвичайно дорогий банан, про що повідомляє NBC News.
Після битви з шістьма іншими учасниками за витвір мистецтва на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку в середу, Сан -- засновник криптовалюти TRON -- заплатив за банан криптовалютою.
"Я вірю, що ця робота викличе ще більше роздумів і обговорень у майбутньому і стане частиною історії. Для мене велика честь бути гордим володарем цієї знакової роботи, і я з нетерпінням чекаю, коли вона викличе ще більше натхнення і вплине на любителів мистецтва по всьому світу", -- сказав Сан у своїй заяві на X.
І мільярдер має намір "перетворити" свої багато-мільйонні вкладення на реальні активи.
"В найближчі дні я планую особисто насолодитися бананом в контексті цього неповторного мистецького досвіду, вшановуючи його значення в історії мистецтва та популярній культурі," -- зазначив він.
Проте перекус Сана не вплине на цінність його інвестицій. Придбавши його за 6,2 мільйона доларів, він отримав рулон клейкої стрічки, інструкції для правильного "монтажу" банана, а також, що найважливіше, сертифікат автентичності, який підтверджує, що витвір мистецтва, створений Саном, є оригіналом роботи Каттелана.
Банан, який він збирався з'їсти найближчим часом, не був включений до його виграшу, оскільки цей фрукт має тенденцію швидко псуватися. Але цінність витвору мистецтва полягає не в самому банані -- вона випливає з сертифіката, що супроводжує покупку.
"Коли ви купуєте "Комедіанта" Каттелана, ви купуєте не сам банан, а сертифікат автентичності, який надає власнику дозвіл і повноваження відтворювати цей банан і клейку стрічку на своїй стіні як оригінальний витвір мистецтва Мауріціо Каттелана", -- розповів агентству Associated Press Девід Гальперін, голова відділу сучасного мистецтва Sotheby's.
Для такого ентузіаста криптовалют, як Сан, ймовірно, не могла не привернути увагу схожість цього твору мистецтва з NFT.
"Це не лише художній твір; це культурний явище, яке з'єднує сфери мистецтва, мемів та криптовалютного середовища," -- зазначив він.
Твір "Комедіант" вперше з'явився на Art Basel Miami у 2019 році, де його вартість становила $120 000. Зображення банана, прикріпленого до стіни за допомогою скотчу, швидко стало вірусним у соцмережах, привернувши таку увагу публіки, що його довелося демонтувати.
Три екземпляри "Комедіантів" були виготовлені та реалізовані, причому один з них опинився в колекції музею Гуггенгайма завдяки щедрому анонімному меценату, а два інших придбали інші аноніми.