Рекомендації експертів: 11 стрічок, що здобули максимальні рейтинги на Rotten Tomatoes у 2024 році.

Кінокритики підбили підсумки 2024-го, назвавши 11 найкращих фільмів минулого року. Експерти поділилися оцінками на платформі Rotten Tomatoes, обравши ті картини, повз які могли пройти поціновувачі гарного кінематографу.

До складу рейтингу потрапили фільми, що піднімають важливі питання, зокрема боротьбу робітників та проблеми зростання. Однак не всі картини, які увійшли до списку, є драма­тичними. Цю інформацію надає Business Insider.

"Все, що ми уявляємо як світло" (англ. - "All We Imagine as Light")

"Усе, що ми сприймаємо як світло", знятий у Мумбаї, розповідає історію Прабхи та Ани, двох медсестер, які є сусідками по палаті, а також Парваті, їхньої колеги, яка працює кухарем у лікарні. Фільм досліджує глибину дружби між цими трьома жінками, коли вони стикаються з власними викликами та труднощами.

Критики в захваті від індійського фільму, описуючи його як "мрійливий", "світлий" та "чуттєвий тріумф". Ця кінострічка нагадує оду місту Мумбаї, де жваве життя мегаполісу зображено настільки яскраво, що воно само стає важливою частиною сюжету. Прем'єра фільму "Все, що ми уявляємо як світло" відбулася на Каннському кінофестивалі 2024 року, де він здобув почесну нагороду гран-прі.

"Дочки" (англ. - "Daughters")

"Доньки" — це документальний фільм, створений режисерками Наталі Рей та Анжелою Паттон, який розповідає про групу дівчат, що готуються до танцювального виступу разом зі своїми батьками, які відбувають покарання. Для багатьох з них це стане єдиною можливістю відчути фізичний контакт зі своїми рідними під час їхнього перебування у в'язниці.

Критики охарактеризували цей фільм як емоційно насичену стрічку, що пропонує об'єктивний погляд на досвід родин, які мають близького в ув'язненні. Багато хто відзначив, що стрічка вдало акцентує увагу на своїх персонажах і надає їм людяності. На фестивалі "Санденс" 2024 року, де відбулася прем'єра "Доньок", фільм отримав дві престижні нагороди: титул "Фаворит фестивалю" та "Вибір глядачів" у категорії документальних фільмів США.

"Не має нічого видатного" (англ. - "Nothing Noteworthy")

"Нічого особливого" розкриває історію Джона, 35-річного чоловіка, який заробляє на життя, миючи вікна, і є батьком-одинаком. Він виховує свого 4-річного сина Майкла після того, як мати хлопчика залишила їх одразу після народження. Дізнавшись, що йому залишилося жити всього кілька місяців, Джон вирішує підготувати Майкла до важкої реальності та знайти нову родину для свого сина.

Драма, що з'явилася на екранах у 2021 році, пропонує ніжний і стриманий погляд на теми життя і смерті. Критики відзначають, що виступ Джеймса Нортона в ролі батька, який бореться з раком мозку, викликає глибокі емоції, а його молодий колега Деніел Ламонт вражає своєю обдарованістю, вказуючи на потенціал для успішної акторської кар'єри. Попри драматичний сюжет, фільм "Нічого особливого" зберігає відчуття надії.

"Ідея-особистість Джима Хенсона"

Цей документальний фільм, створений лауреатом "Оскара" Роном Говардом, розкриває захоплюючу історію життя Джима Генсона, починаючи з його роботи над франшизою "Маппети" і продовжуючи такими культовими стрічками, як "Темний кристал" та "Лабіринт". У фільмі використано рідкісні архівні матеріали, а також включено інтерв'ю з його колишніми колегами та членами родини.

Критики високо оцінили документальний фільм за те, що він вміло передає суть Генсона, не вдаючись до сатири його життя. Прем'єра "Людина-ідея Джима Хенсона" відбулася на 77-му Каннському кінофестивалі в рамках секції "Каннська класика". Ця стрічка здобула п'ять нагород "Еммі", включаючи відзнаки за видатний документальний або неігровий фільм та за видатну операторську роботу.

"Цукрова тростина" (англ. - "Sugar Reed")

Стрічка "Цукрова тростина" висвітлює наслідки виявлення безіменних поховань поруч із індіанською школою-інтернатом у Канаді, що діяла під управлінням католицької церкви до свого закриття в 1981 році. У фільмі йдеться про розслідування, проведене індіанськими громадами, щодо зниклих дітей.

Критики описали фільм як співчутливий, чутливий, а в деяких випадках і "руйнівний". Дехто високо оцінив картину за те, як вона зображує наслідки трагедії та несправедливості.

"Дівчата залишаться дівчатами" (англ. - "Girls Will Be Girls")

Індійська стрічка, що розповідає про процес дорослішання 16-річної Міри, яка живе під тиском правил інтернату та строгості матері. Усе змінюється, коли вона починає стосунки з новим учнем Шрінівасом, що спонукає її досліджувати свою сексуальність і бажання.

Критики охарактеризували "Дівчата залишаться дівчатами" як вражаючий дебют режисерки Шучі Талаті, яка вперше реалізувала повнометражний проект і сама написала сценарій. Багато з оглядачів підкреслюють, що фільм досліджує традиційні теми дорослішання, але робить це через призму культурних особливостей, що вирізняє його на фоні численних інших стрічок в цьому жанрі.

"Немає іншої країни" (англ. - "No Other Country")

"Іншої землі немає" - це документальний фільм, який розповідає про знищення Ізраїлем палестинських будинків і шкіл у Масафер-Ятті, групі сіл на Західному березі річки Йордан. Чотири режисери, палестино-ізраїльський колектив, знімали документальний фільм протягом чотирьох років.

Рецензенти охарактеризували стрічку як "необхідну", значущу та емоційно вражаючу. Фільм здобув численні нагороди на кінофестивалях та від професіоналів галузі, зокрема відзначений призом Берлінале за документальне кіно.

"Я: Селін Діон" (англ. - "I Am: Celine Dion")

Цей документальний фільм розповідає про хворобу канадської співачки Селіон Діон - синдром скутості людини. Це захворювання, яке викликає мимовільне напруження м'язів. Стрічка містить архівні кадри, зроблені за роки кар'єри артистки, і розповідає про її лікування та бажання повернутися на сцену. Критики назвали документальний фільм "необробленим", віддаючи належне легендарній Діон.

"Шлях до цесарки" (англ. - "The Journey to Becoming a Guinea Fowl")

Ця чорна комедія розповідає про Шулу, жінку, яка одного вечора випадково натикається на тіло свого дядька Фреда. Протягом кількох днів, присвячених похоронам, їй доводиться зануритися в таємниці своєї родини середнього класу з Замбії.

Критики відзначають, що стрічка є не лише захоплюючою, але й переконливою, завдяки сценарію, який майстерно поєднує серйозні теми з елементами гумору. Крім того, багато глядачів висловили захоплення динамічним стилем режисури та глибоким аналізом політичних, культурних і соціальних реалій Замбії.

"Твори Джона Вільямса в музиці" (англ. - "Works of John Williams in Music")

"Музика Джона Вільямса" висвітлює кар'єру та мистецький шлях цього легендарного композитора. У документальному фільмі представлені інтерв'ю з видатними особистостями, такими як Стівен Спілберг, який спільно працював з Вільямсом над такими класичними стрічками, як "Щелепи" та "Іноземець", а також Джордж Лукас, творець епічних саг "Зоряні війни" та "Індіана Джонс".

Критики зазначили, що стрічка стала чудовою даниною пам'яті Вільямса. Деякі із них відзначили високий рівень зображення його стосунків з відомими режисерами. Фільм "Музика Джона Вільямса" здобув нагороду за найкращий документальний музичний фільм на церемонії Critics Choice Documentary Awards.

"Ларой, Техас"

Комедія про приватного детектива на ім'я Скіп та Рея, чоловіка, який впадає в депресію після того, як дізнається, що дружина йому зраджує. Оскільки Рей збирається покінчити з життям, на глядачів чекає несподіваний вир подій, коли його приймають за вбивцю. Критики кажуть, що "ЛаРой, штат Техас" - це розважальна гостра картина, яка перебуває на межі між правдоподібним абсурдом і надмірними махінаціями.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що легендарний серіал "Гострі картузи" буде мати продовження після виходу фільму. Дізнайтеся більше про це тут.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.