Квадробери, зруштеся вбік: у світі активно розвивається нова субкультура "щуролюдів".
Цю інформацію опублікувало видання South China Morning Post.
Цей термін здобув популярність після того, як з'явилось вірусне відео, в якому молода жінка розповідає про свій день, сповнений байдужості та бездіяльності. Вона їла лише тоді, коли її будили батьки, а душ приймала в нічний час, о 2 годині. Жінка порівняла свій млявий, ізольований спосіб життя з життям щура, який мешкає в каналізації, і це порівняння швидко стало популярним у соцмережах.
"Щуролюди" обирають спокійний ритм існування. Вони проводять час у ліжку, віддаючи перевагу їжі на винос, уникають соціальних контактів і не мають амбіцій щодо кар'єрного зростання. Ці представники субкультури прагнуть до свободи та комфорту, не відчуваючи необхідності вражати інших.
Китайські студенти, які навчаються у Великій Британії, є одними з найяскравіших прикладів представників цього руху. Зіткнувшись із сірим дощовим небом та високою вартістю життя в країні, багато хто з них воліє залишатися вдома та уникає соціальної взаємодії.
В інтернеті рух набув величезної популярності. Його неофіційним символом став мультяшний персонаж Великий Пацюк -- станом на квітень обсяг продажів товарів з його зображенням становить понад мільйон юанів (140 000 доларів США).
Проте деякі експерти побоюються, що цей тренд може посилити соціальну ізоляцію серед молоді.
"Це пасивний механізм подолання невдач. Вони скорочують соціальні контакти та спрощують своє життя", -- зазначив соціальний працівник із провінції Хубей Чжан Юн.
Раніше видання "Фокус" висвітлювало тему квадроберів і пояснювало, чому ця субкультура привертає таку увагу. Проте, за словами психологів, ситуація не така тривожна, як може здаватися. У Харкові державний академічний театр ляльок імені В.А. Афанасьєва разом з Art Area ДК навіть організували вечірку, присвячену квадроберам та хобіхорсерам.