Тільки 6% IT-фахівців в Україні отримують зарплату, що перевищує $6000.

Дмитро Джугалик - журналіст на Mezha.Media. Моїм захопленням є технології, відеоігри та кіно, про що я із задоволенням пишу.

В Україні найбільша частка IT-спеціалістів отримує зарплату в межах від $1000 до $2000, що становить майже 25% від загальної кількості. Наступна група фахівців, заробіток яких коливається від $2000 до $3000, складає близько 20%. Натомість лише 9% спеціалістів отримують понад $6000. Ці дані наведені у свіжому звіті DOU.

IT-спеціалісти, що перебувають за кордоном, мають вищі зарплати. Лише 35% з тих, хто перебуває за межами України, заробляють до $3000, у всіх решта зарплата вища. Зокрема 19% заробляють понад $6000.

В Україні існує значна відмінність між технічними та нетехнічними працівниками в IT-сфері, такими як HR, рекрутери, маркетологи, спеціалісти з продажу та інші. Згідно з даними, 65% нетехнічних фахівців заробляють до $2000, тоді як для технічних спеціалістів цей показник становить лише 33%. На міжнародному рівні ситуація також відрізняється: 43% нетехнічних спеціалістів отримують до двох тисяч доларів, тоді як серед технічних працівників цей відсоток складає всього 16%.

Серед не технічних IT-фахівців зарплату у сумі понад $6000 мають лише 1% працівників, водночас за кордоном їх 6%. В Україні лише 15% нетехнічних фахівців мають зарплату вище $3000. За кордоном вищу зарплату у сумі $5000 мають 9%.

Найвищі зарплати в IT фахівців у США, 26% з них заробляють понад $10 000, в Україні та Європі такі зарплати є рідкістю та їх отримують лише 1-3% працівників. У Канаді зарплати теж вищі, ніж в Європі, але все ж нижчі ніж у США. 24% українців у Канаді заробляють понад $6000 "чистими", а 6% - понад $10 000.

Щодо Європи, то найвищі "чисті" зарплати у Великій Британії, Іспанії, Португалії, Хорватії та Словаччині. Близько 20% IT фахівців у цих країнах заробляють понад $6000. У Німеччині, Румунії, Болгарії та Чехії понад $6000 заробляє від 9% до 14%.

В Україні приблизно 10% розробників отримують зарплату від $6200, тоді як за кордоном цей показник починається з $7480. Back-end розробники в обох регіонах отримують вищі зарплати, в той час як Front-end спеціалісти мають нижчі оклади. Найвищі заробітки у AQA, які становлять від $5280, тоді як Manual QA отримують від $3300. Загалом, тестувальники за кордоном заробляють на 13% більше, ніж їхні колеги в Україні.

Експерти в галузі технологічного лідерства, до яких належать такі посади, як CTO, керівник або директор з інженерії та інші, отримують від $12 500. У сфері загального лідерства, до якої входять CEO, засновники та подібні ролі, доходи починаються від $18 800, тоді як фахівці в технологічному лідерстві заробляють від $13 400.

Найзначніша різниця в рівнях зарплат між Україною та іншими країнами спостерігається у сфері продажів та загального керівництва, де заробітки за кордоном можуть бути вдвічі вищими. У той же час, у таких галузях, як технічне керівництво, управління проектами та продуктами, а також арт і анімація, різниця є незначною – лише 4-8% на користь іноземних колег.

Новички в IT-індустрії, яким пощастило, можуть очікувати зарплату близько $1000 — таку суму отримують 10% фахівців з досвідом до року. За межами України ці ж 10% можуть заробляти $2000 або навіть більше. Що стосується досвідчених спеціалістів, то різниця в зарплатах менша, але все ж в Україні найвищі зарплати для працівників з досвідом понад 5 років на 15% нижчі, ніж у зарубіжних колег.

Початкові оклади в нетехнічних сферах можуть перевищувати ті, що пропонуються в технічних. Наприклад, в Україні фахівці без досвіду в нетехнічних професіях отримують від $1200. Однак з набуттям досвіду ситуація змінюється: після трьох років роботи технічні спеціалісти в Україні заробляють на третину більше, ніж їхні колеги з нетехнічних галузей. У міжнародному контексті ця різниця становить приблизно 25%.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.