"Світ має побачити наше справжнє обличчя": українська скрипачка Богдана Півненко поділилася своєю історією в музеї "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Богдана Півненко - українська скрипалька, продюсерка, викладачка. Ще за 10 днів до початку повномасштабної війни вона не вірила у її можливість. Жила мистецтвом та проводила міжнародний конкурс.

"Пам'ятаю вечір напередодні 24 лютого. Було якесь дивне передчуття, ніби щось насувається. Промайнула думка, що так, як раніше, вже не буде", - розповідає скрипалька Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова

Зустрівши перший день війни в Україні, Богдана, як і багато хто, не вірила, що це надовго. Проте ночами навкруги будинку вешталися люди зі зброєю, згодом з'ясувалося, що це були ДРГ.

"В один із днів, коли ми прямували до укриття, мій син відкрив двері, і раптом нас оточили автоматники. Я була з трьома дітьми, і це була перша година ночі... Вранці ми, як і тисячі інших українців, вирушили на вокзал, майже без особистих речей, я тримала в руках скрипку," - розповідає Богдана.

Німеччина, Бельгія, Швейцарія, Італія — це країни, в яких жінка виступала на концертах, щоб підтримати Україну. У липні 2022 року вона остаточно повернулася на батьківщину і відвідала Запоріжжя, Одесу, Харків та інші населені пункти, розташовані поблизу фронту. Богдана вважає, що її призначення — жити в Україні, прославляти її та вкладати всі зусилля на благо країни. Вона прагне популяризувати українську музику на міжнародній арені та вже має певні досягнення в цій сфері.

Культурна дипломатія - це більше, ніж просто слова. Росія постійно інвестує значні ресурси в просування своїх ідеалів та інтерпретацій історії. Нам також необхідно довести світові, що ми маємо свою культуру, освіту та унікальне обличчя. У квітні 2024 року ми здійснили наш концертний дебют у Карнегі-холі, представивши виключно українську музику. Ця подія відбулася з величезним успіхом, і ми не маємо наміру зупинятися на досягнутому. Необхідно формувати образ України як європейської країни з багатою та яскравою культурною спадщиною, - підкреслює мисткиня.

Історія Богдани, розказана безпосередньо, доступна за цим посиланням.

Музей "Голоси Мирних" збирає, зберігає та ділиться свідченнями мирних людей про пережите під час війни в Україні з 2014 року, є найбільшим таким архівом у світі та цінним джерелом правди про війну. Музей вже налічує понад 120 тисяч історій та щодня поповнюється новими розповідями.

Щоб зберегти пам'ять заради справедливості та кращого майбутнього, розкажіть свою історію про пережите під час війни на порталі Музею "Голоси Мирних".

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.