Мільярдер, що придбав банан за 6 мільйонів доларів, виконав свою обіцянку і з'їв його.

Підприємець запевнив торговця, що придбає ще 100 000 бананів, адже той був розчарований, дізнавшись, що вартість фруктів, які він продав за 35 центів, значно зросла.

Криптовалютний бос Джастін Сан нарешті з'їв, як і обіцяв, куплений за 6 мільйонів доларів банан, приклеєний скотчем до стіни. Однак бананова епопея на цьому не завершилася, оскільки Сан опинився в центрі скандалу. Про це пише Daily Mail.

У престижному готелі Гонконгу Джастін Сан, після своєї промови, що отримала визнання, в якій він порівняв концептуальне мистецтво з криптовалютою, несподівано з'їв банан на очах у численних журналістів та впливових осіб.

"Він набагато кращий за інші банани. Він дійсно дуже хороший", -- сказав Сан, спробувавши свій фрукт за 6 млн.

Сан увійшов до числа семи кандидатів, які боролися за цю посаду. Він зізнався, що в перші десять секунд після оголошення переможця відчув "невпевненість", але незабаром усвідомив, що "це може перерости у щось значно більше".

"Його використання під час прес-конференції може увійти до анналів історії даного мистецького твору," – зазначив він у п'ятницю.

Дебют їстівного творіння на виставці Art Basel 2019 у Маямі-Біч викликав суперечки і підняв питання про те, чи слід вважати його мистецтвом, як і заявив Каттелан.

У п'ятницю Сан провів паралелі між концептуальним мистецтвом, зокрема твором "Комедіант", та мистецтвом NFT, а також технологією блокчейн, яка є децентралізованою.

"Він зазначив, що більшість його концепцій і творів представлена у формі інтелектуальної власності в Інтернеті, а не як матеріальні об'єкти."

Перед тим як з'їсти свій дуже дорогий банан, Сан пообіцяв купити ще 100 000 штук цих фруктів у продавця, який продав оригінал за 35 центів.

Шах Алам, фруктовий торговець у Нью-Йорку, був глибоко засмучений, дізнавшись, скільки коштує банан, який він продав. Цей 74-річний іммігрант з Бангладеш заробляє всього 150 доларів за 12 годин праці та мешкає в невеликій квартирі разом із п'ятьма іншими людьми. Його історія справила сильне враження на громадськість, і в соціальних мережах вже розпочали збір коштів на його підтримку.

Коли Джастін Сан вирішив поліпшити ситуацію і пообіцяв придбати банани у Шаха, торговець почав панікувати. Він зауважив, що знайти таку кількість бананів буде практично неможливо. Він також підкреслив, що навіть якщо йому вдасться це зробити, прибуток буде надзвичайно невеликим, оскільки "продаж бананів не приносить жодного доходу". Алам додав, що чистий прибуток від угоди складе всього 6000 доларів, і організувати це буде дуже складно, адже банани продаються в ящиках по 100 одиниць. Весь прибуток в підсумку дістанеться власнику фруктового візка, біля якого він здійснює продаж.

Сан став предметом уваги світових ЗМІ, коли минулого тижня придбав художню роботу "Комедіант" італійського митця Мауріціо Каттелана.

Твір, який отримав назву "найдорожчий плід планети", являв собою банан вартістю 35 центів, закріплений на стіні за допомогою скотчу.

Алам продав фрукт Каттелану за 35 центів зі свого візка біля аукціонного дому Sotheby's у Нью-Йорку. Він був у розпачі, дізнавшись, за яку суму пішов з молотка банан.

Сан здійснив покупку художнього твору за 6,2 мільйона доларів, що вже враховує комісійні витрати аукціонного будинку.

Цього тижня Сан отримав статус радника у World Liberty Financial, криптовалютному проекті, що має підтримку новообраного президента США Дональда Трампа, після інвестування 30 мільйонів доларів.

Нещодавно він поділився в соціальних мережах, зазначивши, що йому "приємно знову долучитися до зусиль, аби відновити популярність криптовалюти в Америці" під керівництвом Трампа.

У минулому році Комісія з цінних паперів і бірж США пред'явила 34-річному підприємцю в сфері криптовалют обвинувачення у шахрайстві та порушенні законодавства про цінні папери, пов'язані з його криптопроектом Tron. Сан заперечує ці звинувачення, і наразі справа перебуває в процесі розгляду.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.