Mind WinTech Pitches. Перетворення музичних талантів у прибуток, ефективне управління енергетичними ресурсами, забезпечення збереження зерна та інноваційні рішення для електронної комерції.

На Mind WinTech Summit 2025, що проходив у Києві, шість стартапів представили свої інноваційні проєкти, які охоплюють аграрний, фінансовий та енергетичний сектори, а також новітні рішення з використанням штучного інтелекту в сфері ритейлу.

Mind окреслив ключові аспекти прогресу проєктів і підсумував результати голосування як журі, так і глядачів після пітчинг-сесій.

Рішення. Команда GrainMole розробила модульну систему моніторингу стану зерна для складів. Вона підходить як для дрібних господарств, так і для потужних елеваторів. Ключова перевага - прогнозування псування, а не лише фіксація поточного стану.

Поточний стан. Команда GrainMole майже завершила стадію R&D (Research and Development - дослідження та розробка) і готується до попереднього запуску системи. У червні команда планує укласти перші угоди з агрохолдингами, а серійне виробництво стартуватиме у вересні 2025 року. GrainMole має 10 фахівців, які забезпечують розробку та повний цикл створення - від сенсорів до вебплатформи.

Запит. Зараз команда шукає $500 тис на етапі pre-seed для:

Приклад інтерфейсу програми - система вказує на наявні проблеми в зерносховищі.

Рішення. За допомогою штучного інтелекту сервісу Neomi кошик наповнюється відповідно до побажань щодо страв, дієти та кількості порцій. Користувачу достатньо описати, що він хоче, наприклад "азійська кухня для родини", і замовлення буде сформовано.

Отже, обидві сторони отримають вигоду:

Поточний стан. Neomi уже працює в пілотному режимі у двох національних продуктових мережах, які разом мають понад 10 млн покупців щомісяця. Ведуться переговори з трьома іншими ритейлерами та встановлено контакт із п'ятьма ключовими decision-makers у галузі.

Запит. Наразі наша команда не займається залученням фінансування, а активно шукає партнерів і потенційних інвесторів для обговорення фандрейзингової стратегії на третій та четвертий квартали поточного року. Також компанія Neomi зацікавлена у встановленні контактів з ритейл-мережами для подальшого тестування системи в співпраці з ними.

Рішення. Djooky створює інтегровану екосистему, яка надає можливість монетизувати творчість навіть новачкам у музичній індустрії. Усі учасники цього процесу отримують вигоду:

Актуальна ситуація. На сьогоднішній день зареєстровано близько 200 тисяч користувачів з 191 країни, серед яких 24 тисячі є музикантами. Компанія провела 16 успішних аукціонів на права на музику та отримала висвітлення в таких виданнях, як Rolling Stone, Billboard, Music Week і Wired.

Основні показники:

Відчувають різницю і виконавці - Djooky продемонстрували практичний кейс, де співачка Kler за 3 місяці співпраці отримала понад 22 тис. євро, тоді як за цілий рік до цього - 1600 євро.

Запит. Djooky готовий до співпраці з партнерами, які прагнуть проникнути на розширюючий ринок інвестицій у музику та бажають підтримати соціально важливі проекти для незалежних виконавців.

Рішення. Aima розв'язує всі ці питання, максимально полегшуючи точку входу для користувача. Для створення контенту залучається AI, а сам магазин є адаптивним для роботи на всіх пристроях. Крім того, продукт має найнижчу ціну серед конкурентів - від $10/міс.

Поточний стан. Уже створений MVP (є інтерфейс, функціональний застосунок) та впроваджено AI-модулі. Триває залучення перших 100 клієнтів, поки що в Україні.

Запит. Зараз команда залучає інвестиції для подальшої розробки функціоналу і просування на ринок США. Саме там заплановане масштабування продукту.

Рішення. Численні блекаути підкреслили ряд наявних проблем у галузі енергозбереження: системи не гнучкі, пікові навантаження призводять до перевитрат, а якісні рішення як правило занадто дорогі. Система STEPS, в свою чергу, інтегрує різні джерела енергії, використовує інструменти AI та прогнозування погоди, що дозволяє віддавати тепло тоді, коли воно потрібне найбільше.

Актуальний статус. Проект прогресує завдяки можливостям компанії "Майтек Плюс", що спеціалізується на автоматизації бізнес-процесів з 2011 року. Для продукту STEPS було проведено всебічне технологічне обґрунтування та лабораторні випробування.

Запит. Команда прагне залучити фінансування в розмірі 670 тисяч євро, яке буде використано для поетапного впровадження рішення в Україні та Європейському Союзі:

Основна цільова група - це готельні заклади, СПА-центри, аграрні господарства та компанії з підвищеним тепловим навантаженням в регіонах Центральної та Східної Європи.

Рішення. Згідно з даними Hubspot, компанія зазначає, що ймовірність успішного продажу зменшується у п'ять разів, якщо з потенційним клієнтом зв'язатися пізніше ніж через 5 хвилин після його звернення. Це стається досить часто, адже люди зайняті та не завжди можуть бути на зв'язку. Натомість асистент від Salesdep.ai працює без вихідних та свят, надаючи миттєві відповіді. Він інтегрований з CRM-системами, месенджерами та веб-сайтом. На відміну від рішень конкурентів, цей асистент пропонує три формати комунікації: текст, голос та відео.

Поточний стан. Зі сторони команди вкладено власні кошти:

Компанія реалізувала 10 пілотів, залучила 106 бізнесів та отримала більше $10 тис. виручки. Продукт був представлений на Web Summit, SLUSH, LVIV Tech і відзначений як Startup of the Month за версією Vestbee. Аудиторією продукту виступає передусім малий і середній бізнес в США, де потенціал ринку сьогодні перевищує $14 млрд, і має сягнути $24 млрд у найближчі 8 років.

Запит. Наша команда шукає інвесторів для залучення фінансування в розмірі $300 тисяч на умовах SAFE (Проста угода про майбутню власність) або конвертованого кредиту. На даний момент вже отримано попередні згоди на половину цієї суми. Планується таке використання бюджету:

Ціль полягає в досягненні 500 активних користувачів до кінця третього кварталу 2025 року, а також у впровадженні всіх запланованих функцій: відеозв'язку, голосових дзвінків, чату, а також інтеграцій з CRM-системами та месенджерами.

Для оцінки ідей та виступів ми запросили професійне журі:

Обидва фахівці володіють значним практичним досвідом у сфері стартапів, що надає їм можливість задавати актуальні питання та об'єктивно аналізувати кожну презентацію.

Разом із журі оцінки надавали також і глядачі. Варто зазначити, що переможці виявилися несподіваними, але про це розповімо згодом. Загалом оцінювання базувалося на п'яти основних критеріях:

Після виступу всіх учасників головний редактор Mind Євген Шпитко підбив підсумки голосування. За версією журі перше місце посів проєкт Djooky. Олександр Шарко відзначив максимальним балом ідею, команду та алгоритм монетизації. Сергій Калінчук дав найвищий бал ідеї та ринковому потенціалу.

На кілька пунктів відстали від лідера два інші стартапи. Експертам сподобався ринковий потенціал та бізнес модель Neomi, а також кваліфікація команди та якість презентації спікера Salesdep.ai.

Цей аспект не залишився непоміченим глядачами, які оцінили енергійний та змістовний виступ Арсена Гояна майже на максимум — 4,93 бала. Проте варто зазначити, що не тільки подача вразила: оцінки за інноваційність, ринковий потенціал та команду Salesdep.ai також були близькі до ідеальних за версією аудиторії саміту.

Слідом за переможцем глядацьких симпатій знаходяться Aima та GrainMole, чиї команди змогли виявити потенціал своїх стартапів. Після презентацій учасники мали можливість продовжити обговорення з доповідачами, а проєктам Djooky та Salesdep.ai Mind планує присвятити окремі детальні огляди.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.