На Берлінському фестивалі було презентовано українські проекти та обговорено тему кіно в умовах війни.

В рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю, на Європейському кіноринку (European Film Market EFM), проходять події в рамках ініціативи "Україна на екрані. Соціальний вплив кіно", партнером якої виступив Український інститут.

Про це повідомляє Укрінформ.

Програма стартувала з огляду сучасного стану української аудіовізуальної індустрії, а також пітчингу українських кінопроєктів під назвою "Історії, що варто розповісти".

Серед представлених робіт - проєкти на різних етапах виробництва, які досліджують теми громадянських прав, активізму та впливу російсько-української війни на різні аспекти життя.

Під час панельної дискусії на тему "Сила кіно: можливості соціального впливу", в якій взяли участь провідні експерти з України та інших країн, учасники обговорили, як кіномистецтво може реагувати на актуальні соціальні проблеми, зокрема в контексті війни.

Фільм "Стрічка часу" ("Timestamp") від Катерини Горностай має унікальну цінність, оскільки відображає досвід учнів та вчителів в умовах війни, коли їхнє життя наповнене щоденними ризиками. В Україні батьки стикаються з важким вибором щоранку: відпустити дітей до школи чи залишити їх вдома. Такі сюжети в кіно зустрічаються вкрай рідко. Отже, робота Катерини може стати важливим ресурсом для дослідження освітніх викликів у період війни, зокрема для країн, які також проходять через війни або конфлікти, - зазначила продюсерка документального фільму Ольга Брегман.

На пітчингу були представлені фільми "My Dear Théo" від режисерки Аліси Коваленко, з продюсерами Катажиною Кучинською та Олександрою Кравченко; "Serge Lifar: Artist's Case" під керівництвом Марії Головацької, з продюсерами Сергієм Недзельським, Віталієм Шереметьєвим, Катериною Скринською та Маріанною Новіковою; "State", режисером якого є Нікон Романченко та продюсеркою Юлією Сінкевич; "The Ferryman" за участю режисера Павла Дорогого та продюсерки Ольги Симоненко; "The Game of Women at War", що має за режисера Злату Вересняк, з продюсерами Златою Вересняк та Яніною Кучер; а також "In Vacuo", режисером Єлізаветою Сміт та продюсером Євгеном Рачковським.

Модерувала пітчинг комунікаційна менеджерка Ukrainisches Institut in Deutschland та Ukrainian Film Festival Berlin Марія Зорик.

Подію було організовано завдяки спільним зусиллям Українського інституту, Ukrainisches Institut in Deutschland, Українського кінофестивалю в Берліні та компанії Media Resources Management, за підтримки Посольства України в Німеччині.

Як повідомлялось, український фільм "Стрічка часу" Катерини Горностай змагається в основній програмі за головний приз фестивалю - "Золотого ведмедя". Вперше з1997 року український фільм представлений в основній програмі престижного фестивалю.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.