На Каннському фестивалі відбулася розмова про сучасність і перспективи українського кінематографа в умовах війни.
На рамках кіноринку Marché du Film, що проходить у Каннському міжнародному кінофестивалі, в Американському павільйоні відбулася панельна дискусія на тему "Перспективи та виклики українського кіно під час війни".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.
"Подія об'єднала провідних представників української та міжнародної кіноіндустрії для обговорення поточного стану та майбутнього українського кінематографа в умовах повномасштабної війни", - ідеться в повідомленні.
В агентстві зазначили, що дискусію модерував Андрій Халпахчі, генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість". Програма заходу включала в себе презентації, відеопокази та глибокі обговорення, що охоплювали такі теми, як копродукція, дистрибуція, підтримка з боку інституцій та особливості кіновиробництва в умовах війни.
Захід відкрив виконавчий директор Marché du Film Гійом Есміоль, який у своєму вітальному слові наголосив, що міжнародна солідарність та підтримка українських кінематографістів надзвичайно важлива в нинішніх складних умовах.
Своєю чергою заступник виконавчого директора Euroimages Енріко Ваннуччі презентував наявні формати співпраці з Україною та окреслив доступні програми підтримки українських кінопроєктів. "Зобовʼязання фонду -- зберігати культурний діалог засобами кіно, попри геополітичні виклики", - підкреслив він.
На заході Андрій Ногін, голова громадської організації "Укркінофест", представив аналітичний звіт, підготовлений агенцією Between Media Agency, який стосувався ситуації в українській кіноіндустрії. У своєму виступі він акцентував на порівнянні розвитку українського кінопрокату з ринками Центрально-Східної Європи.
"Крайньо необхідно просувати українське кіно на глобальній арені," -- підкреслив він, додавши, що очільницю дистрибуції UPHub, Катерину Гайдук, варто вважати експерткою у цій сфері.
Підсумки третього року виконання програми підтримки українського кінематографа озвучив Мішель Плазане, заступник директора з міжнародних та європейських питань CNC France. Він представив успішні приклади співпраці та окреслив потенційні напрямки для подальшого розвитку галузі.
Під час панельної дискусії продюсер Пилип Іллєнко розповів про свій практичний досвід у сфері кіновиробництва в умовах воєнного часу.
"Серед основних викликів виділяється поширення на міжнародних кінофестивалях фільмів, які, прикриваючись темою 'антивоєнності', насправді поширюють російські пропагандистські наративи та імперські стереотипи. На жаль, такі проєкти часто отримують фінансування навіть у країнах, що підтримують Україну," – зазначив він.
Своєю чергою учасники панелі закликали до критичного осмислення подібного контенту та наголосили на необхідності культурної солідарності з Україною як важливого прояву ціннісної підтримки.
Як зазначили у Держкіно, кульмінацією дискусії стала презентація офіційного трейлера фільму "ГУР: Код Сікора", яку представив режисер, продюсер, актор і військовослужбовець ЗСУ Ахтем Сеітаблаєв. Стрічка створюється у співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України та компанією F Films.
Окрім того, під час заходу було показано відео під назвою "Кінематографісти на фронті", яке висвітлює діяльність митців, що сьогодні служать у Збройних силах України. "Після перегляду всі присутні вшанували пам'ять загиблих українських кінематографістів хвилиною мовчання", - зазначили в агентстві.
"Попри виняткові труднощі, з якими стикається країна через війну, українське кіно демонструє свою незламність. Як показали сьогоднішні обговорення, навіть у часи оборони батьківщини, українські художники продовжують створювати значущі та потужні наративи. Міжнародна підтримка є критично важливою для того, щоб ці голоси звучали на світовій арені," - зазначив Халпахчі.
У Держкіно підкреслили, що захід став важливою платформою для обміну досвідом, презентації нових проєктів і пошуку реальних шляхів міжнародної співпраці на підтримку та промоцію українського кінематографа в умовах війни.
Як повідомляв Укрінформ, режисер Мстислав Чернов особисто представив свій новий документальний фільм "2000 метрів до Андріївки" в межах "Дня України", що відбувся в рамках 78-го Каннського кінофестивалю.