Внаслідок війни загинули 47 українських художників та 95 представників медіа - МКСК.
Серед жертв також є журналісти з іноземних медіа.
Війна забрала життя 147 українських митців і 95 медійників. Ці цифри не лише вказують на величезні втрати, але й є страшним нагадуванням про трагічні моменти нашої історії. Як у 20-х та на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим винищив покоління талановитих українських митців, так і сьогодні росія свідомо намагається знищити культурну еліту нашої нації. Про це інформує у понеділок, 27 січня, Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Міністерство звертає увагу на те, що колись літературно-мистецьке покоління, відоме як "Розстріляне відродження", залишило нам безсмертні витвори в літературі, живопису, музиці та театрі. Ці художники стали символами національної гордості. І тепер ми знову зазнаємо втрат, які не обмежуються лише талантами, а охоплюють частину нашої душі, адже кожен з них був неповторною особистістю, що зробила незабутній внесок у розвиток української культури. Сучасні українські журналісти, які працюють у небезпечних умовах, створюють необхідні новини, розслідування та репортажі. Вони документують події війни, аби донести правду не тільки до українського суспільства, а й до міжнародної спільноти. Їхня робота безперервна: вони збирають свідчення злочинів окупантів і одночасно висвітлюють велич і відвагу наших захисників.
Протягом години війни втратили життя не тільки українські журналісти, а також семеро іноземних кореспондентів, які мали на меті висвітлити справжню ситуацію в Україні для міжнародної спільноти.
"Злочини, скоєні Росією проти журналістів і медіа, становлять величезну загрозу для свободи слова та інформаційної безпеки, підірвавши основи демократичних цінностей і прав людини", - наголошують у МКСК.
Нещодавно на фронті втратили своїх героїв: кінопродюсера Станіслава Притулу, хореографа Володимира Ракова та Антона Вовка, музичного редактора, який здобув популярність завдяки проектам Starlight Media, зокрема "МастерШеф".