Національна філармонія презентує фестиваль Kyiv Baroque Fest - 2024.
З 14 до 22 листопада у Києві пройде Міжнародний фестиваль барокової музики Kyiv Baroque Fest - 2024. Його проводить Національна філармонія України у партнерстві з Open Opera Ukraine та Національним будинком музики. За планами організаторів, фестиваль буде щорічним.
Kyiv Baroque Fest має на меті посилення та оприявнення взаємозв'язків між Україною та іншими європейськими та світовими культурами.
Фестиваль 2024 року присвячений видатній особистості XVIII століття - Жану-Філіпу Рамо, одному з найвпливовіших композиторів свого часу. Окрім композиторської діяльності, він також відігравав важливу роль як вчений, виконавець і педагог, залишивши значний слід у різноманітних європейських музичних традиціях. Іншою ключовою фігурою цьогорічного заходу стане Дмитро Бортнянський. Обидва митці творили в епоху "галантної музики", поєднуючи в своїх творах різноманітні стилістичні напрями. Творчість Бортнянського включає французькі музичні драми, що підкреслює вплив французької музичної культури та складну ієрархію музичного світу того часу.
Події Kyiv Baroque Fest - 2024: 14 листопада відбудеться концерт-відкриття "La mystérieuse (Modérément)", на якому виступить видатний клавесиніст Жан Рондо з Франції. Жан Рондо - зірка світової сцени ранньої музики, майстер гри на різноманітних клавішних інструментах. На фестивалі він представить програму, що включає відомі твори з французької клавесинної традиції XVII-XVIII століть, які яскраво підкреслюють її унікальність. Цей концерт проходить за підтримки Посольства Французької Республіки в Україні та Французького інституту в Україні.
Фото: Mathias Benguigui
16 листопада - "Галантний діалог: українська поздовжня флейта та клавесин". На сцені виступить дует Божени Корчинської, львівської сопілкарки та дослідниці, і київської клавесиністки, Ольги Шадріної-Личак, яка також є завідувачкою кафедри старовинної музики Національної музичної академії України. Концерт зосередиться на творах чеських композиторів періоду галантності - Франтішека Бенди, Йозефа Мислівечека та Йогана Баптиста Ванхаля. Поряд з цими авторами, композиції Рамо та Бортнянського набудуть нових значень, відкриваючи перспективи для розуміння зв’язків між різними європейськими країнами. Захід організовано за підтримки Чеського центру у Києві.
17 листопада - "Мій legrandtour або У пошуках втрачених сенсів". Речиталь Наталії Сікорської (тафель-клавір, Київ). Тафель-клавір - це оригінальний інструмент, що користувався популярністю у галантну епоху та на початку XIX століття. У програмі звучатиме різноманітна клавірна музика, особливо роботи польських композиторів: Марії Шимановської, Міхала Клеофаса Огінського та Кароля Ліпінського. Концерт проходить за підтримки Польського Інституту у Києві.
18 листопада - "Два століття клавірної музики: італійська мандрівка". Речиталь-презентація Наталії Фоменко (клавесин, клавікорд, Київ). Захід відбудеться у Музичному салоні. Основною фігурою програми стане Дмитро Бортнянський, чий музичний шлях значною мірою пройшов в Італії. Концерт пропонує дослідження витоків італійської клавірної традиції, зокрема роботи Джироламо Фрескобальді, а також музичних контекстів, актуальних для Бортнянського, зокрема твори його вчителя Бальдассаре Ґалуппі та колеги з Болонської академії Йоганна Крістіана Баха.
19 листопада - "Внемлите, людїє": двохорні концерти Рачинського та Березовського. Два колективи, що активно досліджують та популяризують українську духовну спадщину XVII-XVIII століть, - львівський ансамбль A cappella Leopolis (під керівництвом Людмили Капустіної) і київський ансамбль Partes (під керівництвом Наталії Хмілевської) - представлять шість двохорних концертів Андрія Рачинського та Максима Березовського. Ці твори стали частиною нового релізу, створеного колективами в серпні цього року.
"Прислухайтеся, люди: відкрити історію, щоб збудувати майбутнє."
20 листопада відбудеться концерт "À la Française: оркестрові твори галантної доби", організований Київським камерним оркестром під керівництвом диригентки Наталії Стець. Програма концерту досліджує широкий спектр впливу французької музичної традиції на творчість європейських композиторів. Глядачі зможуть насолодитися як популярними, так і маловідомими в Україні оркестровими творами Йоганна Себастьяна Баха, а також його сучасників, таких як Г.Ф. Телеманн, К.Ф.Е. Бах і Й. Г. Граун.
21 листопада пройде концерт під назвою "З Болоньї до Львова". Ансамбль давньої музики Terra Barocca Львівської національної філармонії, під керівництвом Анни Іванюшенко, представить музику Болоньї та її різноманітні інтерпретації через камерно-інструментальні та камерно-вокальні твори таких композиторів, як А. Кореллі, Й.К. Бах, Й. Мислівечек, Дж.Б. Мартіні, М. Березовський, Д. Бортнянський і В.А. Моцарт. У програмі ансамбль досліджує зв’язки між популярними музичними прийомами епохи галантності. Концерт реалізується за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Україні.
22 листопада завершиться Kyiv Baroque Fest-2024. У цей день з програмою Ich habe genug (Цього мені достатньо) виступить видатний німецький контратенор Андреас Шолль разом із Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble&Choir Національного будинку музики, під керівництвом Наталії Хмілевської. Андреас Шолль, який брав участь в оперних постановках та концертних проектах, став першим контратенором-хедлайнером на BBC Prom. В Україні він вперше виконає твори А. Вівальді, Г.Ф. Телеманна та Й. С. Баха в компанії українських артистів. Концерт проходить за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.
Зображення: Національна філармонія, Андреас Шолль
На концертах будуть проведені лекції, які проходитимуть у фоє філармонії. 15 листопада впродовж дня відбудуться події першого Форуму ранньої музики Early Music Forum in Ukraine, що створений як майданчик для нетворкінгу, міркувань та обговорень, спрямований на об'єднання українських професіоналів з колегами з інших європейських держав.