Надзвичайна оповідь UFDA: Бережімо культурну спадщину для наступних поколінь - Радіо Максимум

Як почати ранок понеділка так, щоб весь тиждень був успішним

У часи криз та воєн культурна спадщина часто опиняється під загрозою зникнення та знищення, стаючи мовчазною жертвою конфліктів. Проте, саме культура, мистецтво та історія є надважливими елементами, необхідними для збереження ідентичності нації.

Культурна спадщина України, що сформувалася протягом багатьох століть, є безцінним надбанням історії, мистецтва та традицій, і наразі стикається з серйозними викликами. В умовах тривалої війни тисячі художніх творів були втрачені, знищені або викрадені. Усвідомлюючи цю критичну ситуацію, UFDA (Ukrainian Fund Of Digitized Art) — Український фонд оцифрованого мистецтва — взяв на себе важливу місію збереження українського мистецтва для майбутніх поколінь.

Загроза знищення нависла над українським мистецтвом як Дамоклів меч. Як зазначає видання The Economist, вже було втрачено понад 480 000 творів мистецтва. Без термінових дій культурна спадщина України просто зникне! Враховуючи це все, місія Українського фонду оцифрованого мистецтва зрозуміла: захистити українське мистецтво через оцифрування, забезпечуючи його збереження для майбутніх поколінь, одночасно підтримуючи захист нашої нації.

UFDA -- це перший повністю відкритий онлайн-каталог оцифрованого та токенізованого українського мистецтва, який вже зараз налічує понад 3000 робіт. Кожна робота токенізована як унікальний цифровий аналог (digital original) оригінальної роботи, що гарантує їх автентичність та рідкість. Ці роботи доступні як NFT, які можна придбати через аукціон чи за фіксованою ціною прямо на сайті фонду. Частина всіх доходів йде на підтримку Збройних сил України, допомагаючи захистити культуру, яку ми прагнемо зберегти.

Творіння Павла Бедзира під назвою "Гірський краєвид" було оцифровано фондом UFDA. Зображення: UFDA.

Український фонд цифрового мистецтва займається оцифруванням художніх творів за допомогою інноваційних технологій, зокрема DLCT і блокчейн. Ці технології дозволяють фонду зберігати культурні цінності, захищаючи їх від забуття і руйнування.

DLCT або Digital Light Capture Technology дозволяє досягти найвищої роздільної якості зображення під час оцифрування твору мистецтва. Завдяки цій технології об'єктив фотокамери може зафіксувати найдрібніші деталі, непомітні неозброєним оком. Саме тому, під час перегляду робіт в онлайн-каталозі UFDA, відвідувачі можуть роздивитися кожен рух пензля на картині.

Фонд також впроваджує технології блокчейн для забезпечення захисту та збереження цифрових версій художніх творів. Кожен витвір, що виставлений на платформі, проходить процес токенізації, що означає його перетворення на унікальний цифровий актив, який фіксується в блокчейні. Це забезпечує гарантію справжності твору та його тривалу охорону, оскільки дані про кожен токен залишаються захищеними та незмінними.

Онлайн-каталог UFDA охоплює більш ніж 400 років українського мистецтва, включаючи знакові твори видатних художників, таких як Микола Пимоненко, Олександр Богомазов, Марія Башкірцева та Давид Бурлюк. Крім того, фонд також представляє сучасних українських митців, серед яких Жанна Кадирова, Нікіта Кадан, Waone Interesni Kazki, Петро Бевз, Юрій Болса, Анна Никитюк, Аліна Соколова, Роман Михайлов, Міша Алексеєнко та багато інших. Ці талановиті особистості вже давно є амбасадорами українського бренду на міжнародній арт-сцені, і UFDA готовий їх підтримувати у цьому важливому напрямку.

Робота Василя Ляха "12.09.2022", оцифрована командою UFDA. Фото: UFDA

Крім того, Український фонд оцифрованого мистецтва здійснив оцифрування та збереження назавжди унікальних творів із колекції Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького. Загалом вдалося оцифрувати 46 витворів, які стануть доступними для майбутніх поколінь у будь-який час і в будь-якому місці. На сьогоднішній день фонд уже має понад 3 000 оцифрованих мистецьких робіт.

Завдяки своїм зусиллям у сфері оцифрування мистецтва, UFDA робить значний внесок у доступність культурної спадщини для більшої кількості людей. Використовуючи інноваційні підходи, цей проєкт відкриває нові горизонти для дослідження та вивчення українського мистецтва, а також підвищує його видимість на міжнародній арені. Крім того, це сприяє зростанню зацікавленості молоді до культурної спадщини, яка все активніше користується цифровими технологіями та платформами.

Безперечно, культурна спадщина є не тільки відображенням історії, але й цінним інструментом для створення майбутнього. Завдяки таким ініціативам, як UFDA, українці отримують можливість зберігати та захищати свої мистецькі надбання, які формують нашу національну ідентичність.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.