"Це не просто лекція, а справжній інтерактив та можливість виграти приз!" — Скибінська розповідає про Всеукраїнський урок національної ідентичності.

Це насправді навчання, але воно проходитиме в дещо ігровому стилі.

Почнемо з основ: чи справді це урок, чи лише таке формальне позначення?

Це дійсно навчальний захід. Ініціатива, яка триває вже кілька років, у цьому році отримала новий поштовх завдяки співпраці Суспільного мовлення та Асоціації інформаційної та цифрової освіти, за підтримки Міністерства національної єдності. Ми проводимо цей урок для учнів загальноосвітніх шкіл напередодні Дня вишиванки, який відзначається 15 травня. До участі запрошуємо всіх, хто цікавиться цією темою та прагне відчути спільність, що ми всі поділяємо. Цей зв’язок підкреслюється через спільні символи, зокрема, вишиванки, що стане нагодою для обговорення з відомими українцями, які вносять свій внесок у розвиток та утвердження української ідентичності. Ми прагнемо зрозуміти, що означає бути українцем чи українкою для кожного з нас, адже кожен на своєму місці та в своїй професії сприяє зміцненню нашої національної самосвідомості.

Воно звучить, наче, досить складно, як таке поняття, але фактично це дуже основоположне, світоглядне, тому що почуваючи себе українцями, ми можемо максимально допомагати і розвивати нашу країну, вести її в час зараз дуже непростий, в час війни повномасштабної в Україні, працювати і посилювати самі себе духом, тому що саме сила духу, відчуття нашої української єдності й самобутності допомагає нам рухатись вперед.

Саме тому ми прагнемо запросити багатьох відомих українців — серед них спортсмени, актори, кулінари, співаки, а також незвичайні вчителі, такі як вчителі-тіктокери, блогери та ведучі. Формат нашого заходу буде ігровим, адже ми прагнемо перетворити звичайний урок на захоплюючу та інтерактивну подію. Ми також підготували додаткові призи для наших учнів, які активно будуть стежити за уроком.

Інтерактивність, спілкування та нагорода.

Отже, з одного боку це можна вважати навчальним моментом, але з іншого – не зовсім так. Адже можна натрапити на відомих особистостей у підручниках, проте не мати можливості побачити їх особисто або почути їхні думки безпосередньо. Можливість поставити запитання, коли ці знаменитості виступають у ролі викладачів і діляться своїми ідеями, є справді унікальною. Що стосується формату, то я розумію, що учні з усієї України можуть долучитися до цього процесу. Проте цікаво, яким чином вони братимуть участь у дискусіях, адже це велика кількість людей...

Заняття пройде в онлайн-форматі, який вже став звичним для наших учнів. Приєднатися до трансляції можна буде на YouTube-каналі "Супільне Культура" 15 травня о 12:00. Це чудова можливість для всіх учасників вмикати урок, який буде представлені в досить незвичному форматі. Ведучими стануть Тімур Мірошниченко, популярний телеведучий та обличчя Суспільного, а також блогер TUMAZAR, якого учні можуть знати з TikTok та інших соціальних мереж, де він викладає англійську в інтерактивному та веселому стилі. Наші ведучі спілкуватимуться та братимуть участь у різноманітних іграх, виконуючи інтерактивні завдання разом із гостями. Це буде не звичайний урок, а яскрава подія, що об'єднає навчання та взаємодію.

TUMAZAR і Тімур Мірошниченко на зйомках Всеукраїнського уроку національної ідентичності. Фото: Суспільне/Анастасія Мантач

Наші молоді глядачі мають чудову можливість! Якщо вони зосередяться і уважно прослухають урок, то можуть виграти цікавий приз. Ми розкриємо деталі під час заняття, але можемо запевнити, що він справді вартий зусиль, витрачених у ці 45 хвилин.

Хто прийде в гості під час Уроку?

Хто ж завітає до нас і наповнить цей ефірний момент?

Хочеться вмістити в урок і максимально багато корисної інформації, й інтерактивних завдань, тому ми залишили 45-хвилинний відтинок, звичний для наших школярів. Але для того, щоб це було не нудно, ми будемо робити це у форматі коротких блоків. Тобто, вони будуть максимально і короткі, і насичені інформацією, і насичені інтерактивами.

Серед учасників цього уроку будуть, зокрема, Євген Клопотенко, який поділиться своїми думками про те, як українська кухня сприяє формуванню нашої національної ідентичності. Спортсмен Олег Верняєв, олімпійський чемпіон, розповість, яким чином він утверджує українську ідентичність на міжнародній спортивній арені. Акторка Алла Мартинюк, не лише професіонал у світі кіно та серіалів, але й активна волонтерка, висвітлить важливість волонтерства як визначального елемента нашої ідентичності, особливо в умовах війни, яка триває в Україні вже десять років. Також до нас завітає поет Дмитро Лазуткін, відомий не лише своєю поезією, а й як колишній спортивний коментатор на Суспільному, який зараз служить у війську і розкаже про вплив війни на наш дух, внутрішню силу та єдність українців. Не обійдеться й без музичних моментів: у нас буде Світлана Тарабарова, родом із Херсона, яка виховує почуття національної ідентичності в себе та своїх дітей. Як музична продюсерка і учасниця Дитячого Євробачення, вона активно працює над тим, щоб через музику та українську мову популяризувати нашу ідентичність.

Євген Клопотенко під час зйомок Всеукраїнського уроку національної ідентичності. Зображення: Суспільне/Анастасія Мантач.

Очікуйте на ще кілька музичних сюрпризів! Не розкриватиму всі карти, але можу зазначити, що до нас завітають молоді гості, які охоче поділяться своїм досвідом та ідеями.

На вас чекають компактні бліц-завдання та захоплюючі виклики! Якщо ви не зможете відповісти на певне питання, доведеться виконати певну вправу. Ми постараємось зробити цей урок максимально цікавим і веселим!

А що з дорослими?

Чи буде можливість приєднатися до уроку для дорослих?

Урок, звичайно, що буде доступним на YouTube-каналі "Суспільна Культура" і після трансляції. Більше того, той розіграш, про який я на початку вже коротко сказала, триватиме протягом тижня. Тобто, навіть ті, хто не зможуть з будь-яких причин підключитися, зможуть в зручний для себе час і спосіб відвідати YouTube канал "Суспільна Культура", переглянути програму і взяти участь у розіграші такого приза ще протягом цілого тижня.

Так, я маю на увазі, що це не лише для школярів, адже й дорослі можуть брати участь, правда?

Безумовно. Питання буде максимально загальним і філософським, що дозволить кожному висловити свою точку зору. Ми прагнемо, щоб це відчуття українськості, розуміння, що означає бути українцем, могло бути поділено кожним, адже у кожного з нас свій шлях і своє бачення внеску в процвітання нашої країни. Це можливість для всіх висловити свої думки і переживання.

Світлана Тарабарова на зйомках Всеукраїнського уроку національної ідентичності. Фото: Суспільне/Анастасія Мантач

Всеукраїнський захід з медіаграмотності

Шановна Оксано, що ви думаєте про можливість розширення цього досвіду?

Це не перший раз, коли наша команда організовує подібний урок. У минулому році ми спільно з Національним проєктом медіаграмотності "Фільтр" від Міністерства культури та стратегічних комунікацій провели аналогічний всеукраїнський Урок медіаграмотності, також у форматі гри. Цього року ми плануємо повторити цей захід, оскільки тема медіаграмотності та уміння ефективно взаємодіяти з медіа, особливо в умовах інформаційної війни проти України, залишається надзвичайно важливою. Суспільне мовлення активно працює над розробкою освітньої концепції та створенням навчального контенту. Це одна з основних задач Суспільного мовлення — забезпечити навчання. Тому ми прагнемо збільшити кількість таких цікавих уроків для дітей.

"Міркувати інакше, ніж це роблять діти, не має сенсу."

Ми усвідомлюємо, наскільки важливо залучати дітей до навчання, і тому поява зірок на уроках дійсно має сенс. Але це трапляється лише раз на рік. Що, якби подібні заходи відбувалися в школах щодня? Чи не варто вийти за межі звичних форматів?

Справді, цим займається Суспільне мовлення. У нас функціонує Академія Суспільного мовлення, яка активно взаємодіє з дітьми та навчальними закладами, виїжджає в регіони та обговорює питання медіаграмотності та суміжні теми.

Проте тут завдання й для сфери освіти України -- підтримувати такі формати. Стиль сприйняття інформації давно змінився і продовжує змінюватися. Традиційні методи викладання не діють, тому що кліпове мислення через соцмережі працює. Дітям складно концентруватися довго над теорією, складними концепціями. Діти сприймають інформацію вже в інший спосіб і адаптуватися до цього стилю мислення необхідно. Думати по-іншому, ніж думають діти, недоцільно, тому що діти просто не будуть засвоювати інформацію. Тому це вже спільна наша робота -- і медіа, і сфери освіти.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.