OpenAI працює над новим інструментом для генерації музичних творів.

За повідомленнями, OpenAI працює над музичним інструментом на основі штучного інтелекту.

У матеріалах The Information зазначається, що компанія працює разом із Джульярдською школою в США над розробкою інструменту, здатного створювати музику, використовуючи текстові та аудіо підказки.

Згідно з інформацією, студенти Джульярдської школи займаються створенням анотацій до музичних партитур, щоб OpenAI могла сформувати базу даних для навчання свого майбутнього музичного інструменту. Проте, представник навчального закладу спростував цю інформацію у коментарі для Euronews Next, зазначивши, що вона не відповідає дійсності.

Це не перший випадок, коли OpenAI запускає музичний додаток. У 2019 році, за кілька років до вибухового запуску ChatGPT, компанія запустила MuseNet, "нейронну мережу", яка могла створювати 4-хвилинні композиції з 10 різними інструментами.

Приклад, представлений компанією, засвідчив, що MuseNet має можливість адаптувати "Рондо а-ля турецьке" Вольфганга Моцарта в манері Фредеріка Шопена.

У 2020 році OpenAI презентувала Jukebox — "нейронну мережу", що створює музику та "основний вокал" у різноманітних жанрах, використовуючи інформацію про артистів і тексти композицій.

Оголошення OpenAI з'явилося в той час, коли інші технологічні компанії також запускають власні музичні інструменти. На початку цього місяця Spotify розпочала співпрацю з великими американськими музичними групами Sony, Universal та Warner з метою розробки "відповідальних продуктів штучного інтелекту".

Spotify вже впровадив певні AI-технології для формування власних плейлистів, зокрема "daylist", а також функцію AI DJ, яка адаптує прослуховування під індивідуальні вподобання, пропонуючи треки, схожі на ті, що користувач слухав раніше. На платформі також можна знайти музику, що була створена за допомогою штучного інтелекту.

Стартапи Suno та ElevenLabs також розробили музичні платформи, які використовують штучний інтелект, і займаються створенням музики на базі AI.

Однак музичний світ висловив занепокоєння щодо авторських прав.

Європейські музичні індустріальні об'єднання, такі як Європейський альянс композиторів та авторів пісень (ECSA) і Європейське об'єднання товариств авторів та композиторів (GESAC), раніше висловилися в інтерв'ю з Euronews Next, заявивши, що Закон ЄС про штучний інтелект, прийнятий у 2024 році, не забезпечує належного захисту для творців, чиї роботи використовуються для навчання генеративних AI-моделей.

Експерти зазначають, що без належного механізму для відмови від участі або отримання компенсації, коли технологічні компанії використовують їхні музичні твори, літературу, кінематограф та інші мистецькі продукти для тренування своїх моделей штучного інтелекту, творчість цих авторів залишається під постійною загрозою.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.