Більше 4000 кілометрів у повітрі: науковці відкрили рекордсмена серед чайок.
Птаха, закільцьованого у 2019 році в Португалії, нещодавно помітили в Ізраїлі.
Нещодавно жовтопора чайка встановила новий рекорд для свого виду, здійснивши найдовшу подорож. Птах пролетів понад 4000 кілометрів, подолавши маршрут з Португалії до Ізраїлю, повідомляє Jpost.
Згідно з інформацією, 26 липня 2019 року в рамках дослідження морських птахів, орнітолог Нуно Мігел Олівейра закільцював цю чайку, коли вона була ще молодим пташеням, на острові Берленга, розташованому в Атлантичному океані, на захід від португальського узбережжя.
У лютому 2025 року рейнджер ізраїльського управління природи та парків Аміт Франко разом із волонтером Аміром Бен Довом виявили птаха з португальським кільцем на водосховищі Шдот-Ям, розташованому в Емек-Хефер, Ізраїль.
Після консультацій із колегами дослідники підтвердили, що це найдовша подорож жовтоногої чайки, що коли-небудь документувалася. Відстань від від Португалії до Ізраїлю сягає понад 4000 км.
"Наша команда отримала кілька звітів про жовтоногих чайок, які були кільцювані на острові Берленга, а потім спостерігалися в Марокко. Раніше найдовший міграційний шлях на південь призводив до Мавританії, тоді як найпівнічніші спостереження фіксувалися в південної Ірландії та південної Англії. Одна з особин, яка досягла Ізраїлю, перевищила попередній рекорд найдовшої міграції жовтоногих чайок у світі майже вдвічі", - повідомили дослідники.
За даними видання, раніше рекорд для жовтоногої чайки складав всього 1 840 км.
Як раніше повідомляло агентство УНІАН, дослідники виявили у птахів унікальну рису, що нагадує людську здатність. Це стосується їхнього співу.
Ця здатність птахів сигналізує про територію, приваблює партнерів, а також сприяє спілкуванню всередині зграї. Як виявилось, такі звуки є не просто статичними, вони змінюються з покоління в покоління, як це відбувається з людськими мовами та музикою. Такого висновку дійшли дослідники Оксфордського університету.
У ході дослідження фахівці вивчили більше 100 тисяч пташиних мелодій, щоб з'ясувати, яким чином рух, вік та зміни впливають на різноманіття пісень.