Творці вистави ознайомлюють дітей із тим, де знаходиться їхній батько, і очікують на повернення чоловіків додому: митці представили постановку про дружин військовослужбовців.
На написання п'єси драматургиню надихнула її особиста історія.
Вони очікують новини з фронту, пояснюючи дітям, де знаходиться їхній батько. Коли чоловіки повертаються, жінки супроводжують їх на всьому шляху до відновлення. Яка ж роль дружини військового? На це питання відповідають українські митці в своїй виставі. Головними персонажами є три жінки, які чекають на своїх коханих із поля бою. Сюжетна основа побудована на реальних подіях. Детальніше про це у матеріалі журналістки "5 каналу" Софії Фесік.
"У нас є мати військового, у нас є діти військового, але дружина військового, на жаль, залишається непоміченою. Військовий статус, ані в соціальному, ані в документальному сенсі, не існує. Ти можеш бути дружиною загиблого героя, але щоб отримати увагу, потрібно пережити втрату. Це, безумовно, несправедливо", - коментує акторка та авторка п'єси "Дружини" Катерина Вишнева.
Три різні жіночі долі, три історії.. що їх обʼєднує? Вони дружини військовослужбовців. Авторка пʼєси писала про власний досвід. Матеріал відгукнувся й іншим. Так народилася вистава.
Катерина Вишнева відома глядачам завдяки своїм ролям у українських фільмах та серіалах. Проте в драматургії вона вперше пробує свої сили. Її героїні – це мозаїка, що складається з історій п’яти дружин військовослужбовців. Одна з розповідей черпає натхнення з життя акторської пари Вікторії та Володимира.
"Найцікавіше писалась героїня Маринка. Вона писалась з трьох різних дівчат. І основою для цієї сцени основа була саме режисерка цієї вистави. І мені треба було її дослід. І взяти в неї інтерв'ю. Але не складалося. Ми працювали в той час в одному проєкті, Віка була дуже зайнята. Каже, сонечко, я не встигаю, ти задала стільки питань. І ми, сидячи на гримі, я включила диктофон, задавала їй питання, сидячи на гримі, на костюмі, потім йдемо на майданчик, і воно іде, іде. Ми зняли сцену, я знову включаю диктофон", - розповіла акторка, авторка пʼєси "Дружини" Катерина Вишнева.
Кастинг на режисера проходило декілька претендентів. Утім, драматургиня бачила на цьому місці саме Вікторію. Вона й виконала одну з ролей. Бути і режисеркою та актрисою в одній виставі - непросто.
"Це непросто, адже більшість часу я проводжу в залі під час репетицій. Якщо я не на сцені разом з акторами, то це стосується саме постановочного процесу. Коли ж настає етап прогонів і технічних репетицій, я, звичайно, перебуваю в залі, спостерігаючи за тим, як все виглядає. Для своїх сцен мені потрібно когось зупиняти, щоб я могла за ними спостерігати. Це ускладнює ситуацію, адже вони не бачать мене як партнера, і комунікація є необхідною. Тому я постійно метаюсь: туди, потім знову на сцену, і далі в інший бік. Це, звісно, не найкраща практика. Спочатку я не планувала виконувати цю роль; у мене була інша акторка, яка мала її зіграти. Але коли драматург дізналася, що я буду ставити п'єсу, висунула умову: я маю зіграти. Адже, по суті, вона створила персонажа Маринки, базуючи його на мені приблизно на 70%," – ділиться акторка та режисерка вистави "Дружини" Вікторія Білан-Ращук.
Вікторія вирішила запропонувати своєму чоловікові зіграти одну з ключових ролей – роль Макса, чоловіка Маринки. Актор Володимир Ращук приєднався до збройних сил на початку великої війни. Тепер він має можливість повертатися додому лише раз на півроку, але в Києві завжди знаходить час для творчості.
"На початку конфлікту я вважав, що більше не матиму можливості займатися своєю професією. Якщо нас захоплять, то ми не зможемо виступати на сцені або зніматися в кіно. Потім я відчув певну відчуженість, адже не міг зрозуміти, як може йти війна, смерть, а тут, у мирному житті, я можу виходити на сцену і щось творити. Проте з часом я усвідомив, що це для мене так само необхідно, як і повітря", - підкреслив актор і військовослужбовець ЗСУ Володимир Ращук.
Ідея для написання п’єси виникла з особистого досвіду. Чоловік авторки є актором і в даний час бореться за Україну в Донеччині. У тексті п’єси представлені справжні діалоги між Катериною та її маленькою донечкою.
Вистава була задумана для того, щоб надати підтримку дружинам захисників. Її метою є допомогти кожній з них побачити у героїнях свої власні переживання та не відчувати себе самотніми зі своїм болем.
Софія Фесік та Ігор Костюк, "П'ятий канал"
Дивіться також: У театрі майже сотня людей об'єдналися, щоб створити окопні свічки для військових - відео.
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина - і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.