Сховані протягом багатьох століть: в Італії археологи виявили нові гробниці етрусків (фото)
Неподалік від Риму археологи виявили древні гробниці етрусків, які жили у центральній Італії з VIII до III століття до н. е. Хоча деякі поховання вже були розграбовані, вчені виявили численні артефакти та розкішне оздоблення поховань.
Фантастичне відкриття в стародавньому похованні неподалік від центрального узбережжя Італії знову привернуло увагу до мистецтва поховання етрусків. Вчені, що досліджують серце етруського некрополя в Тарквінії, розташованому на північ від Риму, знайшли свідчення про складні камерні гробниці, які залишалися прихованими протягом багатьох століть, повідомляє Arkeonews.
Фокус.Технології запускає власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найцікавіших новин у галузі науки!
Розслідування команди з регіонального офісу спадщини призвели до обстеження порожнин на сільськогосподарських угіддях у межах відомого некрополя Монтероцці. Попередні розкопки показали, що ці порожнини насправді були давніми поховальними камерами, деякі з яких уже встигли незаконно розкопати.
Етруски — це древня цивілізація, що існувала на території нинішньої центральної Італії приблизно з VIII до III століття до нашої ери. Вони розвинули власну самобутню культуру, яка відзначалася оригінальною архітектурою, мистецькими творами та релігійними переконаннями. Ця культура слугує важливим етапом у історії, з'єднуючи давні цивілізації Середземномор'я з ранньою римською культурою.
Одна з гробниць виявилася несподіваною знахідкою: частина лівої стіни обвалилася, відкриваючи шлях до більш глибокої камери, заповненої землею та залишками. Дослідники зауважили, що на стіні були яскраві ілюстрації, що зображували сцени танців.
Археолог та директор Національного археологічного музею у Флоренції Даніеле Ф. Марас пояснив, що після того, як вони відновили доступ до поховальної камери і встановили металеві двері, археологічні розкопки дозволили виявити деякі цікаві знахідки.
Глибоке дослідження виявило, що розписна камера розташована під старішим похованням. Частини стародавнього поховання переплуталися з матеріалами з розписної кімнати, що стало наслідком структурних пошкоджень та раніших втручань грабіжників.
Артефакти, наприклад, уламки червонофігурної кераміки, виконували роль ключів до стародавніх поховальних обрядів, в той час як настінні малюнки пропонували погляд на традиції давнього суспільства.
На одній зі стін зображено енергійний танець, де фігури обертаються навколо музиканта, що грає на флейті. Це втілює життєву енергію та святковий настрій, притаманні етруському народу. В той же час, на іншій стіні представлена сцена з металургійної майстерні. Дослідники вважають, що це може бути легендарна кузня бога Сетлана, етруського аналога Гефеста, або ж царська майстерня, пов'язана з родиною похованої особи.
Етруська живопис відзначався ритуальною значущістю, виступаючи як засіб зв'язку між поколіннями та передаючи важливі соціальні й культурні меседжі. Їхні настінні розписи не лише естетично оздоблювали гробниці, а й зображали розповіді про вірування, обряди та повсякденність етрусків.
Раніше Фокус писав про підземне поселення в Ірані. Дослідники виявили тунелі, канали для транспортування води та своєрідні укриття від спеки й небезпек, однак це ще не всі секрети.
Ми також поділилися інформацією про причини, через які археологи не змогли вчасно вивчити затоплений корабель біля берегів острова Зільт.