Продажі на глобальному арт-ринку знижуються вже другий рік підряд.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє dpa із посиланням на доповідь щодо арт-ринку, опубліковану у вівторок швейцарським банком UBS і міжнародним художнім ярмарком Art Basel.
За результатами 2023 року, обсяги продажів на глобальному арт-ринку знизилися на 4%.
У звіті розкривається, що причинами цього спаду є економічна невизначеність та посилення геополітичної напруги.
Китайський ринок пережив найглибше зниження, з продажами, що зменшилися на 31% протягом року.
Раніше Китай був на передовій світової арт-торгівлі, але нині він опустився на третю позицію, поступившись місцем Великій Британії, де діють відомі аукціонні будинки, такі як Sotheby's і Christie's.
Відзначається, що США продовжують бути провідним учасником на світовій арені. Їхня частка становить 43% від загального обсягу ринку мистецтв. На другому місці розташована Велика Британія з 18%, а Китай займає третє місце з 15% ринкової долі.
Попри загальний спад, у 2024 році кількість транзакцій зросла на 3% через зростання інтересу до нижчого цінового сегменту, який у доповіді позначається як роботи з вартістю менше 50 000 доларів США.
Представники арт-ринку повідомили, що в минулому році 44% їхніх продажів здійснили нові покупці, що свідчить про зміну тенденцій і відхід від класичних колекціонерів з великими фінансовими можливостями.
Як повідомляв Укрінформ, аукціонний дім Sotheby's 8 лютого провів дебютний аукціон на території Саудівської Аравії.