Путін та Сі використають проти Трампа його власні методи ведення переговорів, заявив колишній чиновник Пентагону.

Керівники Росії та Китаю пильно спостерігають за діями Трампа та аналізують його вразливі сторони, щоб використати його власні підходи до ведення переговорів.

Російський диктатор Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін застосовують проти президента США Дональда Трампа його ж власну "стратегію угоди". Про це у колоці для The Hill пише політолог, ексдиректор з питань Китаю при міністрі оборони США з 2005 по 2006 рік Джозеф Боско.

Трамп обґрунтовує свою агресивну тарифну стратегію, вказуючи на жадібність і експлуатацію з боку економічних партнерів та союзників Америки.

"Чесно кажучи, друг часто буває набагато гіршим за ворога", - зазначив він, проголошуючи минулого тижня "День визволення". Раніше Трамп навіть стверджував, що "Європейський Союз був створений, щоб накручувати США".

Проте Трамп не вважає, що іноземні уряди винні у величезному торговому дефіциті; він звинувачує "недолугих" і "слабких" попередників, переважно демократів, а також республіканців, які, на його думку, не відповідають своїм політичним переконанням. Він вважає, що ці особи дали можливість досвідченим іноземним переговірникам отримати перевагу.

У своїй праці "The Art of the Deal", виданій у 1987 році у співавторстві з Тоні Шварцем, Дональд Трамп викладає свою стратегію ведення переговорів. Він радить починати з агресивних і навіть радикальних позицій, щоб в подальшому домогтися угоди на більш вигідних умовах, створюючи враження, що він йде на поступки.

Трамп сприймає союзників як споживачів американських ресурсів, зокрема у сфері безпеки. Його віце-президент Джей Ді Венс підкреслив це ставлення в одному з витоків у Signal, де написав: "Я просто ненавиджу знову рятувати Європу".

Утім, стиль ведення переговорів Трампа радикально змінюється, коли мова заходить про противників США. За свій перший термін він назвав Сі Цзіньпіна своїм другом і навіть після пандемії, яка серйозно підірвала американську економіку, запевняв, що довіряє китайському лідеру.

Яскраво проявляється подвійний підхід Трампа у зовнішній політиці на прикладі війни в Україні. Він закликав негайно зупинити бойові дії, ще до досягнення перемир'я, вважаючи, що Захід і Україна винні у розпалюванні конфлікту. Разом із Венсом він критикував Володимира Зеленського за відмову від ультимативної пропозиції без гарантій безпеки. Після цього він зупинив військову та розвідувальну допомогу Україні.

Коли Зеленському довелося погодитися на угоду, Трамп без попередження змінив умови на ще більш жорсткі, що виглядало як відповідь на його попередню відмову.

Усе це Путін використав на свою вигоду. Він оголосив, що "в принципі" готовий до перемир'я, але відкладав обговорення деталей на невизначений термін. Паралельно він продовжував атаки на цивільні об'єкти в Україні, збільшуючи свої територіальні вимоги та висуваючи нові умови. Додатково, Путін замовив та подарував Трампу лестощі у вигляді портрета, насміхаючись з його образу "сильного переговорника".

Боско зазначає, що вся ця ситуація привернула інтерес Сі Цзіньпіна, який уважно стежить за кроками Трампа та готується до нової геополітичної гри. Китай вже розпочав активні військові навчання поблизу Тайваню, і це сталося ще до того, як Трамп відкрито проігнорував суверенітет України.

Наступним етапом для Сі буде створення враження взаємної прихильності та активне розповсюдження дезінформації щодо статусу Тайваню, особливо враховуючи старі дипломатичні практики епохи Ніксона та Кіссінджера.

У майбутньому Китай може здійснити серйозний крок, як-от захоплення острова Кіньмен-Кумой або введення економічної блокади. У відповідь на це Пекін може висунути загрози ядерної війни, а Сі Цзіньпін може запропонувати провести переговори з "другом" Трампом, щоб уникнути катастрофічних наслідків.

Тайвань ризикує опинитися в аналогічній ізольованій ситуації, в якій перебуває Україна під впливом Трампа. Запобігти цьому можливо лише, якщо Трамп відкрито і недвозначно заявить про готовність США захищати Тайвань, поклавши відповідальність за запобігання війні на Китай.

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення безпрецедентних мит на товари з інших країн. Так, введено мита в розмірі 25% на всі авто іноземного виробництва та запчастини.

Пекін, у свою чергу, оголосив про запровадження нових мит у розмірі 34% на товари, що імпортуються зі Сполучених Штатів, що спровокувало рішучу реакцію з боку Трампа. Президент США висунув Китаю ультиматум, пригрозивши запровадженням мит у 50%, якщо Пекін не відмовиться від свого рішення щодо 34%-их мит.

Китай, у свою чергу, пообіцяв "боротися до останнього", якщо США вирішать здійснити загрозливе збільшення мит. Щодо Росії, то нові мита не були запроваджені.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.