Ритуали шанування лідера та приниження учнів: утікачка поділилася своїм досвідом щодо навчальних закладів у Північній Кореї.

Північна Корея гордиться тим, що надає безкоштовну освіту в школах, проте дійсність суттєво відрізняється від офіційних пропагандистських наративів.

Життя в Північній Кореї суттєво контрастує з існуванням людей у Європі та в інших країнах з вільним суспільством. Навіть звичайний процес навчання в школі може вразити вас своїми особливостями, коли мова йде про КНДР.

Британський таблоїд Mirror опублікував історію 23-річної жінки, яка нещодавно втекла з Північної Кореї і тепер живе в Сеулі. Вона поділилася шокуючою правдою про те, як у школах дітей примушують до важкої праці, піддають побоям та змушують поклонятися диктатору.

За словами жінки, на день зазвичай є сім уроків, з яких два-три присвячені вивченню династії Кімів - і це найважливіший предмет для підсумкового оцінювання знань.

"Найважливішими предметами є "Історія дитинства та революційна історія" родини Кім. Навіть якщо учень відмінно володіє корейською, англійською, математикою, історією, природничими науками, фізичною культурою чи мистецтвом, його загальна оцінка залежить від успішності з цих ідеологічних предметів", - розповіла втікачка.

Кожен навчальний день розпочинався з традиційного очищення портретів родини Кімів від пилу та виконання пісень, що висловлюють вірність. У суботу ж проводилася додаткова сесія самокритики, під час якої учні визнавали свої ідеологічні прорахунки.

Проте, за словами жінки, навчальна програма не була найбільшою проблемою. Після занять учні вимушені витрачати ще три-чотири години на важку фізичну працю, перш ніж повернутися додому.

Зокрема у школі, де навчалася оповідачка, на учнів поклали завдання вирівняти кам'янисте шкільне подвір'я, засипавши його піском. Це було довгострокове завдання, яке потребувало багато праці.

"Це часто займало три-чотири години після школи щодня. Мені доводилося носити 25-кілограмові мішки, наповнені піском і камінням, що було надзвичайно важко", - згадує вона.

На думку жінки, після насиченого шкільного дня вона часто відчувала сильну втому і не мала сил на те, щоб поїсти, тому, повернувшись додому, відразу йшла спати. Вона також зазначила, що витрати на реалізацію цього проекту лягали на плечі сімей школярів, що їй здавалося вкрай несправедливим.

Взимку навчальний день розпочинався з того, що учні мали прибрати сніг власноруч. Після снігопадів заняття, як правило, стартували лише з другого або навіть третього уроку.

Північнокорейська пропаганда хвалиться, що в країні безкоштовна шкільна освіта. Але, за словами жінки, є багато супутніх примусових витрат, які лягають на плечі батьків.

Учні мають активно долучатися до "молодіжних проектів" та виконувати інші фінансові зобов’язання. Вони повинні покривати витрати на шкільні заходи — навіть на святкування днів народження вчителів, весілля та сімейні свята. При цьому класні керівники, як правило, вносять найбільші суми. Це створює серйозний тягар для родин, які живуть від зарплати до зарплати; деяким батькам доводиться відмовлятися від їжі, щоб покрити шкільні витрати. Учні, які не можуть дозволити собі ці витрати, часто стають жертвами соціального виключення з боку однокласників або піддаються фізичним покаранням з боку вчителів, залежно від їхнього настрою та характеру, - ділиться жінка.

Втікачка згадує, що для шкільної системи КНДР фізичне насильство над дітьми є буденною справою. Наприклад, одну з подруг оповідачки класна керівниця побила тільки за те, що та занадто шуміла під час прибирання приміщення після уроків.

"Вчителька потягнула її за волосся, вдарила та кинула на вчительський стіл. Дівчина плакала і просила вибачення. Пізніше батьки прийшли до школи, де отримали вибачення від вчителя, але цей інцидент не вважали серйозною проблемою. Це був лише один із багатьох випадків насильства в школі", - поділилася кореянка.

Хоча формально в Північній Кореї навчання в школі є обов'язковим, багато дітей замість цього проводять час, займаючись пошуками їжі.

Що стосується інформації про зовнішній світ, яку отримують діти, їм пояснювали, що США є "вічним супротивником, з яким неможливо знайти спільну мову". У той же час Південна Корея малювалася як "злиденна та голодна" країна, що перебуває під контролем Америки.

Як писав УНІАН, у Північній Кореї під загрозою ув'язнення заборонили приготування популярного супу з сосисками, оскільки він походить з Південної Кореї. Донедавна його готували у вуличних кафе і вдома.

Ми також повідомили, що Північна Корея має намір запустити великий курорт на узбережжі, призначений для іноземних відвідувачів. Перші туристи, ймовірно, з Росії, зможуть відвідати його вже в липні 2025 року.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.