Як швидко заснути: 10 корисних порад для людей на пенсії
Не можете знайти сон, постійно вертитеся в ліжку і аналізуєте все, що сталося протягом дня? Ось кілька ефективних методів, які можуть вам допомогти.
Намагайтеся вечеряти за 2-3 години до сну. Увечері їжа має бути одночасно легкою, ситною та корисною. Лікарі радять перед сном з'їсти банан - він допомагає виробленню серотоніну і мелатоніну, розслабляє м'язи і стабілізує настрій.
Приготуйте собі вечірній напій із травами, які допомагають заспокоїтися:
Ноги мерзнуть? Одягніть шкарпетки - зігріті ноги сприяють засинанню.
Якщо вас щось турбує, спробуйте зафіксувати цю проблему на аркуші паперу. Таким чином, ви звільните свій розум від тривожних думок і дасте сигнал своєму мозку, що цим питанням можна зайнятися пізніше.
За дві години до сну зменшіть освітлення - так організм почне виробляти мелатонін, гормон, що відповідає за засинання.
Захоплюючі програми чи новини не є ідеальним вибором для вечірнього відпочинку. Вони можуть лише активізувати розум. Натомість, краще звернутися до легкого читання або насолодитися заспокійливою музикою.
Свіже повітря сприяє швидшому засинанню. Найкраща температура для сну коливається в межах 18-20 градусів. Якщо в приміщенні спостерігається надмірна сухість, варто скористатися зволожувачем або повісити вологий рушник на батарею.
Мелодії, що звучать спокійно перед відходом до сну, сприяють розслабленню. За умови регулярного прослуховування, в організмі може сформуватися умовний рефлекс "музика – сон".
Лік не приносить полегшення, а навпаки, активізує розумову діяльність. Натомість, спробуйте уявити щось позитивне: наприклад, як ви насолоджуєтеся відпочинком на природі або прогулюєтеся у вашому улюбленому куточку.