Штучний інтелект вперше створив свій власний автопортрет.
Штучний інтелект вперше згенерував автопортрет, продемонструвавши своє бачення власного образу.
Можна було б очікувати, що, знаючи, що він не є людиною, а лише комп'ютерною системою, штучний інтелект зобразить себе як машину або робот, або навіть як політика. Проте ШІ зобразив себе як комбінацію 40 художників, які завантажили свої селфі до програми, повідомляє Daily Star.
Цей тест провела страхова компанія Hiscox на честь запуску свого першого звіту "Art and AI Report". У звіті розглядається вплив штучного інтелекту на мистецтво та етичні питання, пов'язані з творами, створеними за допомогою ШІ.
Штучний інтелект, здатний генерувати зображення, може створювати оригінальні твори, аналізуючи стиль митців з різних історичних періодів — від Леонардо да Вінчі до Бенксі. Це відкриває можливість комбінувати в одному витворі елементи їхньої творчості.
Хискоу турбує, що ця практика часто здійснюється без винагороди для живих митців або без їхнього дозволу.
За інформацією, наданою страховою компанією, 77% колекціонерів та 78% шанувальників мистецтва переконані, що художники мають отримувати адекватну компенсацію за використання їхніх творів у штучному інтелекті.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: ChatGPT Search тепер доступний для всіх користувачів.
Для того щоб підкреслити цю проблему, компанія Hiscox здійснила експеримент і надала фінансову компенсацію всім 40 митцям, чиї твори були використані.
Дослідження виявило, що більше 37% колекціонерів висловлюють занепокоєння щодо використання творів мистецтва без згоди самих авторів.
Роберт Рід, голова відділу мистецтва та обслуговування приватних клієнтів компанії Hiscox, висловив свою думку щодо підсумків проведеного дослідження:
"Використання штучного інтелекту в мистецтві - це новий рубіж для арт-ринку, що несе як ризики, так і можливості. Сучасні технології можуть стати чудовим інструментом для творчості, але наше дослідження показує, що є й проблеми, зокрема з прозорістю та винагородою. Не вважаємо, що є щось погане у використанні ШІ для створення мистецтва, якщо це відбувається етично, прозоро і чесно".
Згідно зі звітом Hiscox, 42% колекціонерів і прихильників мистецтва висловлюють етичні занепокоєння щодо творів, створених штучним інтелектом, в той час як 37% колекціонерів стурбовані можливими порушеннями авторських прав.
Дослідження виявило, що 82% колекціонерів та 76% шанувальників мистецтва підтримують ідею чіткого маркування творів, створених штучним інтелектом, аби їх можна було легко відрізнити від художніх робіт, виконаних людьми.
"Мистецтво, створене штучним інтелектом, може імітувати або навіть копіювати людські твори, і прозорість у використанні ШІ для створення таких робіт стане однією з головних проблем, які визначатимуть майбутнє як ШІ-мистецтва, так і ринку загалом", - підсумував Рід.