"Коли син відчинив двері, його зустріли з усіх сторін автоматичні зброї": розповідь про українську художницю в музеї "Голоси Мирних".

Цю інформацію повідомляє РБК-Україна (проект Styler), посилаючись на прес-службу фонду.

"Згадую вечір перед 24 лютого. Відчувалося щось незвичайне, немов щось великого масштабу наближається. У голові промайнула думка, що життя більше не буде таким, як раніше," - ділиться своїми спогадами скрипалька з Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Коли в Україні розпочалася війна, Богдана, як і багато інших, не могла повірити, що це триватиме довго. Проте вночі навколо її будинку ходили озброєні люди, і з часом стало відомо, що це були диверсійно-розвідувальні групи.

"В один із вечорів ми прямували до укриття, коли мій син відкрив двері, і раптом на нього націлили автомати з усіх сторін. Я була з трьома дітьми, це сталося в першу годину ночі... А вранці ми, як і тисячі інших українців, вирушили на вокзал, майже без особистих речей, я тримала в руках свою скрипку," - згадує Богдана.

Німеччина, Бельгія, Швейцарія та Італія - це лише деякі з країн, де жінка виступала на концертах, що мали на меті підтримати Україну. У липні 2022 року вона остаточно повернулася до рідної землі, подорожуючи містами, такими як Запоріжжя, Одеса, Харків та інші населені пункти, що знаходяться поблизу фронту. Богдана вважає своєю основною метою залишатися в Україні, докладати зусиль для її процвітання та робити все можливе на благо своєї батьківщини. Вона прагне вивести українську музику на міжнародні сцени і вже досягла певних успіхів у цій справі.

"Культурна дипломатія - це не просто слова, - підкреслює артистка. - Російська сторона завжди інвестувала значні ресурси в популяризацію своїх цінностей та своєї версії історії. Ми також повинні продемонструвати, що наша культура та освіта існують, що ми маємо своє обличчя. У квітні 2024 року ми здійснили наш концертний дебют у Карнегі-холі, представивши виключно українську музику. Ця подія стала величезним успіхом, і ми не маємо наміру зупинятися. Нам потрібно формувати імідж України як європейської держави з багатою культурною спадщиною."

Ось унікальна версія вашого тексту: "Розповідь про Богдану прямо з її уст."

Музей "Голоси Мирних" займається збором, збереженням та поширенням свідчень цивільних осіб про їхній досвід під час війни в Україні, починаючи з 2014 року. Це найбільший архів такого роду у світі, що служить важливим джерелом правдивої інформації про конфлікт. Наразі у музеї зібрано понад 120 тисяч історій, і щодня додаються нові свідчення.

Для того щоб увічнити пам'ять та сприяти справедливості й кращому майбутньому, поділіться своєю історією про досвід, який ви здобули під час війни, на порталі Музею "Голоси Мирних".

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.