Написав музику для композиції "Голубий вагон": тут знаходиться місце спочинку автора дитячих пісень Шаїнського, який з'явився на світ у Києві.
Володимир Шаїнський — український композитор, який працював у радянський період, відомий своїми піснями, піаністським мистецтвом та педагогічною діяльністю. Він залишив яскравий слід у пам'яті багатьох завдяки музиці, написаній для популярних мультфільмів про Чебурашку та Крокодила Гену. Музикант пішов з життя у віці 93 років після тривалої хвороби. Раніше ми інформували про місце поховання знаменитого актора Леоніда Бикова.
Деталі кар'єри відомого музиканта та місце його останнього спочинку – про це дізнаєтеся з матеріалу "Телеграф".
Майбутній композитор з'явився на світ у Києві в 1925 році в єврейській родині. Він почав своє музичне навчання в столичній музичній школі, де вивчав гру на скрипці. Проте, через події Другої світової війни його сім'я була змушена переїхати до Ташкента, де юнак продовжив свої музичні заняття.
У 1945 році Шаїнський зарахувався до Московської консерваторії на факультет оркестрової гри. Деякий час він співпрацював з оркестром Леоніда Утьосова, викладав уроки гри на скрипці та очолював музичні колективи різного напрямку.
Згодом Шаїнський став студентом факультету композиції Азербайджанської консерваторії. У 60-х роках XX століття він написав свій перший струнний квартет, а згодом і симфонію.
А у 70-х композитор прийшов на студію "Мелодія" і запропонував пісню до мультфільма "Антошка". З того часу кар'єра Шаїнського рухалась вгору. Він створив музику до композицій "Голубой вагон" і "Учат в школе", які стали популярними на весь Радянський Союз.
У творчому доробку Шаїнського можна знайти музику для таких пісень, як "А он мне нравится", "Когда цвели сады", "Травы-травы" та "Не плачь, девчонка". Він також написав музичний супровід для фільмів, серед яких "Завтрак на траве", "Школьный вальс", "Анискин и Фантомас" та "Пока бьют часы". Проте найбільшу популярність композитор здобув завдяки своїм композиціям для мультфільмів, зокрема "Песенка мамонтенка", "Песенка Чебурашки", "Облака" та "Улыбка".
Шаїнський був членом "Всеросійської політичної партії народу" і брав участь у виборах до Державної думи. Він залишався в Росії до 2000 року, після чого деякий час проживав в Ізраїлі. У 2004 році композитор переїхав до Каліфорнії. Згодом у нього діагностували рак сечового міхура, через що він переніс кілька хірургічних втручань.
Композитор відійшов у інший світ у 2017 році, досягнувши 93-річного віку. Це сталося в лікарні в Сан-Дієго, США. Спочатку планувалося, що його поховають у США, але родичі змогли домовитися з російськими властями про перенесення поховання до Москви. В результаті, прощання з музикантом відбулося в Московському домі композиторів. В останню путь його супроводжували родина, друзі, колеги та шанувальники його мистецтва.
Шаїнського поховали на Троєкурівському кладовищі у Москві. Це сталося за місяць після його смерті, оскільки тіло транспортували зі США. Композитору не встановлювали хреста, оскільки він був євреєм. Могила тривалий час мала скромний вигляд, лише супроводжувалась вінками і квітами. Також там була табличка з даними музиканта і невеликий портрет.
Родина Шаїнського зіткнулася з фінансовими труднощами при спробі встановити пам'ятник. В цьому питанні їм допомогла знаменита співачка Алла Пугачова, яка внесла 2 мільйони рублів на створення меморіалу для композитора. У 2021 році вшанування музиканта відбулося у формі великого чорного рояля. На його кришці вигравіювали скрипковий ключ, зазначили основні дані композитора, а поруч розмістили його портрет. Рояль було встановлено на чорній надгробній плиті.
Раніше "Телеграф" повідомляв про те, як виглядає поховання знаменитого українського дизайнера Михайла Вороніна. Його інноваційні рішення дозволили йому потрапити до Книги рекордів Гіннеса.