Святковий вечір у філармонії 24 грудня: Звуки на воді, Моцарт та вражаючі витинанки.
У Святвечір у фоє філармонії з'являться ефектні величезні витинанки авторської роботи львівської художниці Дарії Альошкіної, яку знають по усьому світу: у Франції, Італії, Польщі, Німеччині, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Саме Дарії вдалося зробити українську витинанку популярною у світі. Дарія Альошкіна створила витинанки для французької декораторки Ізабель Даерон, яка багато років оформлює вітрини крамниць Hermes у Японії та Франції; декорувала стенд українських дизайнерів на Паризькому салоні Maison & Objet; виконала панно для київської крамниці Cartier і для ювелірного бренду Oberig; дістала запрошення від фонду Мікеланджело до участі у Венеційській бієнале крафтового мистецтва.
Витинанка - давнє народне мистецтво, з якого майстри-витинанкарі роблять вишукані ажурні прикраси для оселі. Основна функція витинанок - прикрашання дому до зимових свят - Миколая, Різдва, Маланки, Нового року та захист будинку від злих духів. Українці традиційно прикрашали витинанками оселю саме у грудні. Минулого року нова команда філармонії дарувала відвідувачам святкову листівку із принтом витинанки роботи Дарії Альошкіної. Цього - витинанки "Щедрик" і "Дерево життя" прикрашатимуть протягом усіх світ - фоє Національної філармонії України.
Ажурна естетика фоє буде доповнена програмою концерту, яка подарує святкову атмосферу, відчуття власної національної ідентичності та водночас приналежності до західноєвропейської культури, де все виникає і розвивається, а ми є частиною цього великого океану.
Головна диригентка Київського камерного оркестру, Наталія Пономарчук, на початку концерту вибрала один з найулюбленіших і найчастіше виконуваних творів – Сюїту "Музика на воді" композитора Г.Ф. Генделя. Ця урочиста музика епохи бароко була створена для тривалого та пишного святкування при королівському дворі. Хоча це розважальна композиція, вона втілює найкращі традиції жанру. Саме в період бароко композитори мали здатність створювати найсвітлішу музику, яка покликана була наповнити людину радістю, допомогти їй усвідомити своє існування та встановити зв’язок з божественним. Це відчуття радості дозволяє відчути смак життя і прагнення до вічності.
Яскравий Концерт № 4 для органу та струнного оркестру Генделя, який вважається творцем цього жанру, є унікальним витвором мистецтва, що відбувається у стінах філармонії. Це один із найяскравіших моментів програми. Соло виконуватиме талановита Тетяна Жук-Сєдова на органі. Важко знайти більш гармонійний твір, ніж Serenata notturna В.А. Моцарта, яка бездоганно доповнить стиль Генделя та створить святкову атмосферу. Далі прозвучить легендарний "Канон" Й. Пахельбеля — своєрідний кришталевий човен, що мандрує крізь час, простір і культури.
Перейдемо до української музики, розглядаючи до-мажорну Симфонію Максима Березовського, яка вирізняється своєю моцартівською енергією. А в сучасному контексті нас привертає твір Валентина Сильвестрова "The Messenger", що являє собою глибоку розмову з жінкою, яку він любив і втратив. Проте його непохитна віра у те, що її душа знайшла гармонію в світі, де панує прекрасна музика, зокрема музика Моцарта, допомагає йому подолати біль втрати.
Спеціальний гість концерту - Камерний хор "Київ" під орудою Миколи Гобдича виконає духовні хори, які традиційно співаються о цій порі. Звучатимуть цього вечора старовинні і сучасні різдвяні колядки. Зокрема, Мар'яна Головко співатиме "Дві колядки" для голосу та камерного оркестру Вікторії Польової. Авторка буде присутня у залі. Й, звісно ж "Ми є!" Юрія Шевченка. Адже ідея цієї програми від першого звуку до останнього, - приводить до радісного ствердження, що "Ми Є!" і нам важливо це почути у святвечір один від одного.
18.30 Дійство перед концертом Інеса Порошина | фортепіано
Олександр Співаковський – це режисер, який вражає своїми талановитими роботами.
Сторінка події у ФБ: https://www.facebook.com/share/15sZCfc4HF/
Для отримання акредитації, додаткових відомостей, організації інтерв'ю, запрошень на прямі ефіри або записи, репетицій та включень через месенджери соціальних мереж, будь ласка, звертайтеся до керівниці відділу комунікацій НФУ Ольги Стельмашевської за номером +380672388185 або на електронну пошту [email protected]