Театральний сезон у Національній опері: яскраві постановки в січні.
Глядачів чекають незабутні враження: захоплююча опера "Кіт у чоботях", вражаючий балет "Вечори на хуторі біля Диканьки" з елементами феєрії та гротеску, а також безліч інших яскравих заходів. Січневий репертуар театру обов'язково порадує навіть найвибагливіших шанувальників мистецтва.
Вистави поки що проводяться лише вдень, проте кількість глядачів у залі, хоча й залишається обмеженою, помітно зросла і тепер складає 561 особу.
Перший місяць року відкриває новорічно-різдвяний марафон "Снігова Королева".
2 - 12 січня - балет "Снігова Королева" за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена. Основа вистави - музична компіляція творів Едварда Гріга, Жюля Массне та інших композиторів. Прем'єра балету у постановці Аніко Рехвіашвілі (диригент-постановник - Олексій Баклан, художник-постановник - Станіслав Петровський, художник костюмів - Наталія Кучеря) відбулася у 2016 році й одразу привернула увагу поціновувачів балету. Наприкінці 2022 року творча група театру зробила переосмислення музичної складової балету - були вилучені фрагменти творів російських авторів та замінені на роботи інших композиторів. Відповідно відбулися зміни й в хореографії. Прем'єра оновленої "Снігової Королеви" відбулася 23 грудня 2022 року.
15 січня (середа) о 17:00 - одна з найрезонансніших премʼєр минулого сезону - "Діалоги кармеліток" Франсіса Пуленка у постановці Львівської національної опери - вперше на сцені Національної опери України. Історія про молоду аристократку Бланш, яка, переживаючи складні події та обставини у часи Французької революції, перемагає власні страхи, сумніви та безпорадність, постане у режисерській візії Василя Вовкуна. Неокласична музика Франсіса Пуленка, сповнена глибокого драматизму, прозвучить під орудою Івана Чередніченка. Мінімалістична сценографія Миколи Молчана, сповнена містких символів головної християнської ідеї, костюми топової української дизайнерки Оксани Караванської і приголомшлива світлова партитура Олександра Мезенцева нададуть постановці виразних штрихів і деталей.
16 січня (четвер) о 17:00 - Вечір одноактних балетних вистав.
"Шопеніана" Фредеріка Шопена. Ліричний безсюжетний балет вирізняється бездоганним смаком та вишуканим стилем, притаманним для вишуканих мініатюр класичної хореографії.
"Пахіта" - балет на музику Едуара Дельдевеза з музичними додатками Людвіга Мінкуса. Літературною основою балету послужила новела Мігеля Сервантеса "Циганочка".
17 січня (п’ятниця) о 17:00 відбудеться презентація опери "Травіата" Джузеппе Верді, реалізованої під керівництвом Анатолія Солов'яненка. Ця інтерпретація класичного твору пропонує сучасний погляд на відомий сюжет. Яскрава та незвичайна постановка стала новим етапом у розвитку українського мистецтва. Безсумнівно, Україна заявляє про себе не лише на політичному фронті, а й у сфері культури. Сучасні костюми, міні-спідниці, елементи ф'южн в оформленні сцени, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, текстові повідомлення замість традиційних листів – все це створює унікальний контекст для сприйняття. Головна ідея цієї постановки полягає в тому, що мистецтво є вічним. Незалежно від часу та обставин, людські стосунки, конфлікти, проблеми та емоції залишаються незмінними... І, можливо, побачивши знайомі ситуації в сучасному виконанні на оперній сцені, глядачі зможуть краще зрозуміти цінність своїх відносин. "Ми прагнемо створити живий театр. Як і персонажі, глядачі повинні усвідомити наприкінці вистави, що багато б віддали за можливість повернутися назад у часі та пережити перший акт знову," - поділився своїми думками Анатолій Солов'яненко.
18 січня (субота) о 15:00 відбудеться вистава "Сильфіда" - балет Х. Левенсхольда, який вважається не лише одним з найвідоміших романтичних балетів, але й важливим етапом у розвитку хореографічного мистецтва. Цей твір започаткував цілу епоху, ставши джерелом натхнення для багатьох балетмейстерів, які звертаються до нього знову і знову. Не дивно, що "Сильфіду" охарактеризували як "ескіз", що послужив основою для створення знаменитої "Жізелі".
19 січня (неділя) о 15:00 - опери "Кіт у чоботях" Юрія Шевченка.
Це дійство, насичене несподіваними поворотами, обіцяє захопити як юних, так і дорослих глядачів. Ви точно не зможете вгадати, хто виконуватиме роль Кота, а хто зіграє Людожера. У постановці беруть участь: художній керівник проєкту - Анатолій Солов'яненко, режисер - Оксана Тараненко, диригент - Алла Кульбаба, художник - Марія Левитська, а хормейстером став Олександр Тарасенко.
22 січня (середа) о 17:00 - концерт до Дня Соборності України за участю провідних солістів, хору та оркестру театру.
23 січня (четвер) о 17:00 відбудеться вистава балету "Дон Кіхот" композитора Людвіга Мінкуса.
Цей захоплюючий і яскравий спектакль живе на сцені вже друге століття. Незважаючи на просте лібрето, яке лише умовно передає сюжет геніального твору Мігеля Сервантеса, балет продовжує користуватися величезною популярністю серед глядачів, легко завойовуючи серця представників різних поколінь. Ключ до його успіху полягає в мелодійній, емоційній музиці Людвіга Мінкуса та колоритних, яскравих персонажах. Не випадково цю постановку часто називають справжнім святом танцю.
24 січня (п'ятниця) о 17:00 - безсмертний шедевр української класики опера Семена Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм" у музичній редакції Мирослава Скорика та сценічній редакції Анатолія Солов'яненка.
25 січня (субота) о 15:00 - балет Є.Станковича "Вечори на хуторі біля Диканьки" у постановці Віктора Литвинова. Прекрасна Оксана, закоханий у неї Вакула, заповзятлива Солоха, хитрий Чорт - усі поринають у коло інтриг різдвяної ночі. Усі ми змалку пам'ятаємо сюжет повісті Гоголя "Ніч перед Різдвом". Цього разу вічний сюжет Гоголя - захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками - оживає у вигляді балету. На глядачів чекає яскрава вистава, багата на народні звичаї та гумор. Поряд із картинами сільської Різдвяної ночі з її співом та веселощами - фантастичні образи нечистої сили, небесних зірок.
26 січня (неділя) о 17:00 - "Трубадур" - одна з найяскравіших опер Джузеппе Верді. Це романтична драма із заплутаною інтригою, кривавою розв'язкою, поєдинками, помстою, отрутою та фатальними таємницями; з дуже гострими сценічними ситуаціями та справжнім кипінням пристрастей. Музика опери багата на красиві мелодії, що вільно ллються, чимало з яких сьогодні стали широко відомими і улюбленими в усьому світі. Усі події в опері відбуваються в Іспанії в XV столітті, де розгортається боротьба жорстокого графа ді Луни з благородним трубадуром Манріко за любов прекрасної Леонори. Постановний склад: Віталій Пальчиков - режисер-постановник, Микола Дядюра - диригент-постановник, Марія Левитська - художник-постановник, Богдан Пліш - хормейстер-постановник.
30 січня (четвер) о 17:00 відбудеться комедійний балет "Весілля Фігаро", створений на музику Вольфганга Амадея Моцарта. Постановка належить Віктору Яременку, який вже багато років користується неймовірною популярністю серед киян.
31 січня (п'ятниця) о 17:00 відбудеться вистава ранньої опери Джузеппе Верді "Набукко". Цей твір колись приніс світову популярність молодому композитору, а відомий хор "Va pensiero" став символом італійського об'єднання. Опера у постановці Анатолія Солов'яненка з успіхом демонструється на сцені Національної опери України вже більше восьми років.