Топ-15 найвідоміших українських поп-композицій, що виникли в умовах війни.
Сучасна українська музика активно відображає реалії повномасштабної війни, проявляючись як у трагічних, так і в підбадьорливих творах.
Музичний ландшафт України швидко відреагував на агресію Росії, вже в перші тижні створюючи нові пісні-відповіді на це жахливе випробування. Адже музика виступає як емоційна зброя, що підсилює наш дух і дає нам сили в найскладніші моменти, допомагає знайти внутрішній спокій, надихає і об'єднує нас.
Протягом трьох років наші обдаровані артисти працювали над новими музичними творами, переосмислюючи традиційні народні мелодії. Вони оспівували мужність Збройних сил України та військових, присвячуючи свої пісні загиблим товаришам. У їхніх текстах звучали згадки про "байрактари" та "джавеліни", вони "сіяли світло" в очі ворогу і всім серцем вірили у перемогу.
Ми підготували для вас добірку з 15 вражаючих музичних творів, створених в умовах повномасштабного вторгнення. Ці композиції здобули мільйони переглядів і вирізняються неймовірною енергетикою.
"Слухати гімн" - новий сингл українського хіп-хоп артиста Skofka, у якому йдеться про те, що поки в Україні лунає гімн, доти буде жити наша країна. Цю пісню він присвятив своєму другу з дитинства, Валентину Валентиновичу Коноводову, який загинув, захищаючи Україну. "За нами правда, отже ми витримаємо ваші постріли; за нами правда, а її не знищити", - з емоціями підкреслює виконавець.
Наприкінці серпня і на початку вересня 2022 року пісня очолила українські хіт-паради YouTube, Apple Music, Spotify. Зараз вона має майже 70 млн. переглядів на YouTube.
Цей спільний трек, створений виконавцями Chico (Роман Коваленко) та Qatoshi (Микола Сопронюк), був написаний всього за три дні на основі вже готового біту. Музиканти прагнули підтримати Збройні Сили України. Ідея виникла з рядка "Орка тіло ляже в ґрунт, допоможе ЗСУ", після чого був розроблений решта тексту. Ця пісня надихає не лише воїнів на передовій, а й цивільних, які залишаються в тилу. Спочатку популярність артистів зросла завдяки TikTok, а їхній хіт також отримав розповсюдження на YouTube, де загальна кількість переглядів досягла приблизно 15 мільйонів.
Ця емоційна композиція присвячена жахливим злочинам, скоєним російськими військовими проти мирних жителів Бучі. Артистка зізналася, що в перші дні війни її охопив шок і безпорадність, тож вона не могла займатися творчістю і прагнула знайти будь-які способи, щоб підтримати Збройні сили України. Але після того, як вона стала свідком жахіть, що сталися в Бучі, Ірпені та Гостомелі, її чоловік і продюсер Віталій Човник зателефонував священнику отцю Половку, запитуючи, чи не має він віршів, що відображають ці страшні події. Виявилося, що священник саме в той день написав вірш про Бучу. Ці слова стали основою для виконання Ірини Федишин. Її кліп набрав понад 9,5 мільйона переглядів на YouTube.
Цей текст написав військовослужбовець ЗСУ Михайло Стасуля, відомий під позивним СКОРПІОН, в одному з окопів поблизу Мар'їнки після втрати свого побратима Ростислава Терлецького, позивний "Барон", який загинув 17 листопада 2022 року. Михайло згадує, як, перебуваючи в підвалах Мар'їнки, вони спостерігали за териконами, захопленими ворожими силами, звідки постійно обстрілювалися градами. Це спостереження стало основою для першого куплета: "За териконами, там, за полями, Нас били градами, били вогами...". Пісня просякнута духом мужності та незламності, одночасно відображаючи гнів і горе за втраченою людиною. Відео з цією піснею набрало понад 8,5 мільйонів переглядів.
У березні 2022 року співачка Христина Соловій випустила кавер на італійську народну пісню Bella Ciao. Вважається, що саме цю пісню в часи Другої світової війни співали учасники італійського Руху Опору. Вона присвятила пісню нашим захисникам. У своїй версії пісні вона згадала про "джавеліни", "байрактари" та ТРО. Також вона назвала свій український тур за назвою цієї пісні - "Українська лють". Кліп набрав понад 6 млн. переглядів.
Ця неймовірна українська пісня стала символом часу під час повномасштабного вторгнення, звучачи як заклинання відьом і прокляття для ворогів. У відео українські жінки займаються ворожінням, протистоячи злу, яке прийшло на нашу землю. Пісня "Враже" має захопливу історію свого створення: вокалістка рівненського альт-поп-гурту "Angy Kreyda" Ангеліна Катажинська натрапила на вірш української поетеси Людмили Горової і отримала її дозвіл на виконання. Коли вона пише музику, її переповнює гордість за незламний дух нашого народу, який продовжує йти вперед, запевняючи: "буде тобі враже так, як скаже відьма!". Кліп вже зібрав понад 26 мільйонів переглядів.
Український полковник, продюсер, співак і автор пісень Тарас Боровок презентував патріотичну композицію "Байрактар", присвячену безпілотнику "Байрактар ТБ2", 1 березня 2022 року. Відтоді ця пісня здобула міжнародну популярність. Вона була переведена на кілька мов, зокрема англійську, арабську та турецьку. У багатьох відеокліпах композиція ілюструється ударами "Байрактару" по російських військових колонах на українській землі. У мережі різноманітні ролики з цією піснею зібрали понад 5 мільйонів переглядів.
Ця пісня стала своєрідним визнанням головному чотирилапому герою - псу-рятувальнику ДСНС на ім'я Патрон. Розумний і веселий пес перетворився на символ боротьби українського народу та на джерело натхнення в складні часи. Його ім'я стало таким популярним, що "Патронами" почали називати практично всіх собак породи Джек-рассел. Пісня швидко стала вірусною в TikTok, завоювавши любов як дорослих, так і дітей. Кліп на YouTube зібрав майже 7 мільйонів переглядів.
Ця композиція була створена в партнерстві між гуртом "100лиця" та вокалісткою SKYLERR. Музичний супровід розробив Владислав Ступак, а тексти пісні є спільною роботою Валерії Кудрявець, Назара Савчука та Владислава Ступака.
Ідея для пісні виникла у співачки абсолютно спонтанно, коли вона натрапила на відео з фразою "Добрий день, everybody", яку вимовив Борис Джонсон під час свого візиту до Києва у 2022 році. Початковий варіант приспіву звучав як: "Добрий день, everybody, ласкаво просимо на українське паті", однак Влад Ступак з гурту "100лиця" згодом запропонував альтернативу: "зараз музиченьки запрошують на паті". Пісня стрімко завоювала популярність у TikTok, а на YouTube вже набрала більше 36 мільйонів переглядів.
У 2022 році Андрій Хливнюк, фронтмен українського гурту "Бумбокс", який на той час служив у теробороні, виконав народну пісню "Ой, у лузі червона калина" на Софіївській площі та поділився цим моментом в Instagram. Цей виступ став справжнім феноменом серед українців, символізуючи надію на перемогу. Потужний виступ Хливнюка надихнув учасників легендарного британського гурту Pink Floyd возз'єднатися вперше за близько 30 років, щоб спільно записати пісню на підтримку України разом з українським артистом.
Девід Гілмор та Нік Мейсон, постійні члени легендарного гурту, які були активними під час його найбільшого успіху, об'єднали свої таланти з композитором, сценаристом і режисером Нітіном Соуні, а також бас-гітаристом Гаєм Праттом. Разом вони створили пісню під назвою "Hey Hey Rise Up", у якій використано вокал Андрія Хливнюка. Останній рядок цієї композиції став основою для назви нового треку Pink Floyd. На YouTube ця музична робота вже зібрала 13 мільйонів переглядів.
Молода українська співачка Поліна Дашкова, яка є учасницею Чорноморських Ігор, презентувала свою першу пісню "Плакала Калина" під час війни. Ця композиція відображає важливу нині тему кохання та підтримки, адже багато жінок в Україні чекають на своїх партнерів з фронту. У пісні лірична героїня переживає глибокий сум, вважаючи, що її життя без коханого втратило сенс. Незважаючи на початок повномасштабної війни, Поліна продовжує творити, створюючи пісні, які надихають і зміцнюють надію на нашу перемогу. Вона також пройшла військові навчання, щоб навчитися захищати себе і свою країну, і активно проводить благодійні концерти, підтримуючи ЗСУ новою українською музикою. Пісня "Плакала Калина" вже набрала майже 3 мільйони переглядів на YouTube.
Це музичний твір електронного дуету, що складається з двох саунд-продюсерів з Кременчука. Ключова фраза пісні: "Доброго вечора, ми з України" стала неформальним військовим вітанням в Україні після початку російської агресії у 2022 році, набувши великої популярності. Цю фразу використовує у своїх відеозверненнях голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, а також представники Збройних сил України, міністр оборони Олексій Резніков та журналісти. Вперше її озвучив український музикант, фронтмен відомого гурту "ДахаБраха" на концерті в США, і саме його голос звучить у треку. Пісня "Доброго вечора, ми з України" зайняла 8-ме місце в українському чарті Apple Music у березні 2022 року. Вона здобула популярність у TikTok, де було створено понад 730 тисяч відео з її використанням. Всього пісня набрала більше 23 мільйонів переглядів у різних версіях в інтернеті.
Трек "Буде весна" від Макса Барських був створений у перший тиждень повномасштабної війни та присвячений українцям, які захищають свою батьківщину від російських загарбників. Ця пісня стала не лише гімном, а й своєрідною воєнною колисковою. Кліп, що містить кадри зруйнованого Маріуполя та героїчних українських військових, миттєво поширився в соціальних мережах, зібравши понад мільйон переглядів за короткий час. Сьогодні ж на YouTube він вже має майже 8 мільйонів переглядів.
Репер Артем Лоік представив свій новий трек "Кривавий тан" у 2023 році, сповнений агресивної енергії та емоцій. Він здобув популярність завдяки участі в шоу "Х-Фактор" і "Україна має талант-3", де запам'ятався глядачам своєю щирістю та глибокими текстами. Трек "Кривавий тан" відкривається потужними словами: "Скільки б вас не було, приходьте сюди - ви відчуєте наш гнів і лють. Забирайтеся з нашої землі, ми будемо боротися до останнього патрона, а коли вони закінчаться, будемо битися голіруч - на землі, у воді, під землею і в небі. Ніхто з вас не залишиться живим. Ви всі загинете, а наша країна буде квітучою і вільною. Слава Україні! Героям слава!". Ці слова належать старшому лейтенанту ЗСУ, командиру піхотної роти Семену Салатенко, який разом зі своїми бійцями зробив звернення до російських окупантів 24 лютого 2022 року. Ця композиція на YouTube зібрала понад 2 мільйони переглядів.
Українська виконавиця створила пісню про силу українців, що укріплюється через зв'язок поколінь, як своєрідну подяку предкам. Кліп наскрізь пронизаний українськими символами та деталями культурної спадщини. Його творці працювали з етнодизайнеркою, намагаючись через старовинну вишиванку, орнаменти, зашиті у них коди донести сенси, які не дасть жодна сучасна річ. Натхненням для написання пісні стала боротьба зі злом нескореного українського народу, який прагне вільного життя. У "Силі роду" показано цілу родину: дідусь, бабуся, маму зіграла справжня мати-героїня, військового - реальний військовий з позивним Перун. Також одну з ролей у кліпі зіграла Ірина Фаріон. Відео набрало понад 2 млн. переглядів у YouTube.