У Франківську презентували ідеї для муралів "Стіни пам'яті та слід війни".
У Музеї мистецтв Прикарпаття п'ять молодих митців з колективу City Art презентували свою ініціативу "Стіни пам'яті та слід війни". Цей проєкт став частиною виставки, що пропонує нові ідеї для трансформації простору Івано-Франківська.
Цю інформацію передала кореспондент Укрінформу.
"Ці проєкти можуть бути реалізовані як на фасадах житлових будинків, так і на стінах їдальнь, кав'ярень та інших громадських місцях. У цьому сенсі виставка є надзвичайно актуальною, адже це не лише мистецький витвір, а й форма мистецтва, що може бути втілена в міському середовищі. Виставка орієнтована на широку аудиторію, зокрема на тих, хто цікавиться сучасним мистецтвом," - зазначила Тетяна Маник, учений секретар Музею мистецтв Прикарпаття.
Фахівці називають чудовою ідеєю рішення винести на огляд пропозиції, аби підготувати громадськість до майбутніх стінописів.
"Це вперше трапляється у Франківську. Адже ситуація стає гіршою, коли одна людина ухвалює рішення, інша виконує малюнок, а ми зрештою спостерігаємо за результатом, який не влаштовує нікого," - стверджує художник і реставратор Михайло Дейнега.
Серед запропонованих концепцій можна знайти творчість художника Василя Голондира. Він зізнається, що вже на початку трагічних днів повномасштабної війни прагнув передати в своїх картинах елементи надії та перемоги.
"Мені на пам'яті залишилися моменти з повітряними тривогами, коли російські літаки скидають бомби, і людські життя гинуть під їхнім натиском. Я згадав, як у Чорнобаївці, що в Херсонській області, українські воїни завдають удару по російським танкам, які намагаються просунутися вперед. Це село стало справжнім місцем небезпеки для ворога, і я вирішив назвати свою роботу "Чорнобаївський трикутник", - поділився художник."
Він зазначив, що в даний час займається створенням ескізу муралу, який буде присвячений видатному командиру Дмитру Коцюбайлу, відомому під позивним "Да Вінчі".
"Я хочу зобразити Да Вінчі як художника, який перетворився на воїна. У його одній руці буде палітра, а в іншій - автомат. Він буде в одязі військового, доповненого вишиванкою. Залишилося лише доопрацювати деталі. Безумовно, моя ідея полягає в тому, щоб зобразити Да Вінчі в повний зріст," - підкреслив Голондир.
Олег Надольський, лідер команди City Art, презентував ескіз портрета свого друга, що бореться за країну на сході. Як він зазначив, Олександр дав згоду на зображення свого обличчя на муралі у Франківську, який став йому близьким і дорогим.
Згідно з інформацією, оприлюдненою Укрінформом, у столиці України, Києві, було презентовано мурал, присвячений військовим розвідникам спецпідрозділу ГУР "Артан".