У Києві прихильники російської музики та субкультури нищать сквер та залишають графіті з підтримкою Путіна: які події розгортаються на Подолі?

У Києві на Подолі підлітки захопили невеликий сквер "Самосад", який місцеві жителі та небайдужі люди протягом десяти років облаштовували власними силами. Завдяки їм на пустирі, який був зданий в оренду російському посольству, утворився парк зі справжнім газоном, клумбами, деревами й дитячим майданчиком.

Тепер цей простір став свідком активної діяльності, адже вечорами сюди приходять підлітки, які активно підтримують російську субкультуру. Вони слухають музику з країни-агресора, займаються вандалізмом і залишають на стінах написи, що вихваляють Путіна та "СВО".

Більше інформації з цього приводу ви можете знайти в статті на OBOZ.UA.

Замість російського району з'явився "Самосад".

У Києві на історичному Подолі на перетині вулиць Волоської та Спаської ось уже понад десять років існує сквер "Самосад". Колись це була пустка з випаленою сонцем травою, яку ще до 2014 року передали в оренду на 49 років російському посольству.

Згідно з планом, передбачалося, що кілька земельних ділянок будуть забудовані, утворюючи своєрідний російський квартал. Проте ця ідея не була реалізована.

У 2015 році жителі Подолу, разом з активістами, зібралися на цій локації з метою створення публічного простору для громади. Завдяки зібраним коштам та підтримці місцевого бізнесу тут був влаштований справжній газон. Самостійно було зведено дерев'яні шезлонги, а довкола старого, потужного клена з пишною кроною з’явилися дерев'яні лавки. У великих дерев'яних ящиках були організовані "розумні грядки".

"Особливо цей сквер рятував мешканців Подолу під час ковіду, коли спілкуватись можна було лише на свіжому повітрі, а не у приміщеннях. Також у спекотну літню погоду люди можуть посидіти тут у тіні дерева та відпочити. Потім тут обладнали дитячий майданчик, почали гуляти батьки з дітьми. Мій син на цьому м'якому газоні робив свої перші кроки", - розповідає OBOZ.UA керівниця проєкту Ольга Закревська.

Для збереження газону, що є основою цього скверу, Ольга разом із однодумцями організувала збір коштів, в якому їм активно сприяли місцеві підприємці. Завдяки цим зусиллям була встановлена система зрошення, що дозволяє траві витримувати найспекотніші дні в Києві. Для багатьох людей це місце стало символом спільності та зусиль.

Вчиняти акти вандалізму та залишати повідомлення на підтримку Росії.

Однак із повномасштабним вторгненням РФ в Україну багато активістів "Самосаду" пішли захищати рідну землю.

Спочатку ми з чоловіком піклувалися про "Самосад". Я відповідала за організаційні питання, а він займався вивезенням сміття. Його тут завжди накопичувалося чимало, адже ця територія ще не передана місту, тому ніхто не прибирає сміття. Коли з'являлися якісь незнайомці, чоловік спілкувався з ними і якось знаходив спільну мову. Але згодом він також вирушив на фронт. Від минулого року до "Самосаду" почали навідуватися підлітки. Я розумію, що в місті не так багато місць для їхніх зустрічей, але вони фактично руйнують все, що ми, сусіди та жителі Подолу, створили. Влітку минулого року мій чоловік, після поранення, кілька місяців був удома на реабілітації. Він раз зайшов у сад — і з тих пір не зміг там залишатися, - з сумом розповідає Ольга.

Тут почали збиратися підлітки різних субкультур. Серед них є так звані альтушки. За словами Ольги, цей напрям виник нещодавно у російському сегменті TikTok. Здебільшого це дівчатка, які носять солдатські черевики на товстій підошві, широкі джинси, чорний одяг. Вони голосно вмикають та слухають російську музику.

Нещодавно зображення цих підлітків з "Самосаду" стали доступними в російських групах, що займаються альтушками. Це не є чимось несподіваним, адже з часом російські агенти з ФСБ можуть, використовуючи фальшиві профілі, вийти на цю українську дівчину. Вони можуть знайти можливості для її вербування і змусити виконати небезпечні завдання, такі як підпал військової техніки чи закладання вибухівки.

"У сусідньому домі живе наша знайома, а її чоловік наразі служить на фронті. Вона щодня спостерігає за цим через вікно, можете уявити, які емоції її переповнюють?" - ділиться Ольга.

Підлітки порушують газон, навіть заїжджаючи туди на мотоциклах. Мешканці району в шоці, адже шум триває до пізньої ночі. Раніше в цьому сквері були чіткі правила: після 22:00 панувала тиша, щоб люди могли спокійно відпочивати.

Молоді люди вживають алкоголь, а потім відправляються до туалетів, розташованих під вікнами житлових будинків. Мешканці скаржаться, що ці особи забігають у двори, залишаючи графіті на стінах і автомобілях. Крім того, вони зіпсували санвузли в кафе і завдали шкоди майну. Один з інцидентів стався, коли група молодиків проникла до сусіднього кафе і вкрала обладнання з технічних ящиків. На дзеркалі залишили напис: "Слава Путіну та СВО!"

Дехто в соціальних мережах стверджує, що це молоді люди, які раніше зустрічалися на Контрактовій площі, у "вернісажі" та "підкові". Тепер, коли їх звідти вигнали, вони обрали сквер і тепер просто знищують його.

Намагаються боротися з ними активісти українського культурного центру "Спаська, 13". Вони взяли на себе обов'язок прибирати сміття із "Самосаду".

У прес-службі поліції Подільського району Києва повідомили, що їм відомо про підлітків, які збираються в сквері. "Ми отримували на них скарги. Наші співробітники щодня здійснюють патрулювання цієї території. Неодноразово на них складалися протоколи", - зазначила речниця поліції цього району Наталія Крот в інтерв'ю для OBOZ.UA.

У правоохоронних органах повідомляють, що ця молодь прибула на Поділ з різних куточків столиці.

В Одесі організовують підліткові дискотеки під звуки російських хітів.

На жаль, подібні явища в Україні стали не рідкістю. Попри те, що сотні тисяч українців ведуть важку війну з Росією, на мирній території підлітки продовжують захоплюватись російською субкультурою й слухати російську музику.

Нещодавно в інтернеті з'явилося відео, на якому видно, як у центрі Одеси, де рідні загиблих українських Героїв організували акцію пам'яті, раптом зібрався натовп підлітків. Вони влаштували дискотеку під російські музичні хіти, танцюючи та записуючи свої виступи на камеру.

Ті, хто спостерігав за ними, кажуть, що натовпом керували досить дорослі чоловіки. Тому все це було не просто так.

Російська пропаганда активно проникає в соціальні мережі, зокрема TikTok, впливаючи на молодь в Україні. В результаті, подібні відео починають циркулювати серед російських пропагандистів і блогерів, які заявляють, ніби в Україні панує захоплення російською музикою, субкультурами і підтримка агресії.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.