У Києві відбулася презентація культурно-мистецького проєкту під назвою "Бути почутим".

Замість зброї вони взялися за музичні інструменти. У Києві презентували культурно-мистецький проєкт "Бути почутим". На одній сцені зібралися військовослужбовці, ветерани російсько-української війни, студенти та відомі українські культурні діячі. Більше про проєкт - у наступному сюжеті.

Цей дракон розмахує своїм хвостом. Витончена комбінація. Удар ногою в обличчя супротивника з поворотом.

Максим уже 2,5 роки боронить Україну від ворога, але сьогодні змінив камуфляж на класичний костюм. Зі сцени читає п'єсу, автором якої є один з його побратимів - учасник "Театру ветеранів".

Максим Девізоров, військовослужбовець:

П'єса під назвою "Удар дракона" розкриває момент, коли Геннадій, зіштовхнувшись із жахіттями війни, втрачає ногу через вибух міни на полі бою. У творі присутній аспект арттерапії, що слугує формою креативної реабілітації. Однак головна мета — це самовираження та можливість осмислити власні страждання та проблеми.

"Театр ветеранів" почав діяти понад рік тому. До творчої команди доєдналося більш ніж півтора десятка бійців. Кілька п'єс уже грають на сценах відомих театрів України.

Максим Курочкін, керівник художнього напрямку проєкту "Театр ветеранів":

Ми знайомимо ветеранів з провідними фахівцями у цій галузі, такими як драматурги, сценаристи, режисери та продюсери. Наша мета — залучити людей, які мають справжній бойовий досвід, які пережили значущі події та прагнуть поділитися своїми думками та емоціями на папері.

Виступи українських героїв стали складовою частиною проєкту "Бути почутим". Ця ініціатива зібрала на одній сцені військових, студентів, артистів, музикантів і письменників з основною метою — зберегти українську культуру в умовах війни та запобігти її занепаду.

Марина Татаренко, голова творчого проекту "Бути почутим":

Люди, які боронять нашу землю -- це люди, які були раніше акторами, режисерами, викладачами, вчителями, а зараз вони взяли в руки зброю для того, щоб ми могли з вами сьогодні зустрічатися. І побачити, як саме сьогодні наші ветерани можуть бути дотичні до мистецтва, і якими саме засобами сьогодні ми можемо виражати наші почуття і наш біль.

Ахтем Сеітаблаєв, автор проєкту "Бути почутим":

Особливо в умовах війни, подібні ініціативи, а також будь-які культурні проекти — будь то кінематограф, образотворче мистецтво або спільна діяльність між ветеранами, волонтерами та цивільними особами, які мають стосунок до цих питань або бажають долучитися — набувають величезного значення.

"Бути почутим" - це колаборація Національної музичної академії України та державного культурного простору "Кримський Дім". У планах організаторів розширити цю ініціативу та організувати концерти для наших захисників неподалік від лінії фронту.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.