У Києві запрацювало кафе, в якому спілкування російською мовою заборонене: реакція користувачів соцмереж.

Кав'ярня "Перехрестя" в Києві привертає увагу своїм незвичайним оголошенням на дверях: "Тут говорять українською". Ця ініціатива вже стала предметом активних дискусій у соціальних мережах.

Нещодавно Людмила, засновниця кав'ярні, поділилася на сторінці закладу відео, в якому продемонструвала, як її мрія втілилася в життя. У коментарях розгорілась дискусія між прихильниками ідеї обслуговувати виключно україномовних клієнтів та критиками, які висловили невдоволення щодо підходу власниці.

"Ваша кав'ярня буде першим місцем куди я приїду на каву коли нарешті приїду до Києва! Список місць у Києві де можна відпочити без **** неймовірно короткий", "Класно! Але переживаю, що багато вузькомовних приходитимуть спеціально, щоб провокувати конфлікт", "Як приємно усвідомлювати, що такі заклади є і ще будуть. Ви суперові", "Ви круті", -- пишуть одні.

"Цікаво, як можна розпалювати конфлікти, розділяти і дискримінувати свій народ лише на основі мови, якою хтось говорить. Військові, які повернулися з фронту і спілкуються російською, також не заслуговують на прийом, так? Це виглядає досить дивно", "Чому не створити таку армію в Україні: якщо ти говориш російською – не беруть у бойові дії, чи, можливо, щоб я, після служби, прийшов у кав'ярню, а мені сказали, що обслуговувати не будемо?", "А де ви знаходитеся? Щоб навіть не опинитися поруч..." – висловлюють свої думки інші.

У коментарях навіть нагадали про Конституцію України, яка забороняє обмеження прав і свобод громадян за ознакою мови, походження тощо.

Нагадаємо, що 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відтак, усі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги українською мовою.

Вимоги Закону про використання державної мови охоплюють не лише торгівлю. Це також стосується освітніх послуг, включаючи гуртки та секції, медичного обслуговування, соціальних послуг та інших сфер.

За запитом клієнта, обслуговування може бути проведене іншою мовою, яка буде зручна для обох учасників.

Кафе відкрило свої двері в Києві 31 травня. Назву для нього Людмила обрала не випадково, ще до того, як заклад з'явився. Як вона розповідає, колись, під час вогневої підготовки, вона бігала полігоном і в один момент влучила прямо в центр мішені.

"Інструктор повідомляє: на перехресті. У мене в голові спалахує думка: о, Боже, це просто неймовірно! Це те, що мені справді необхідно! У даному випадку перехрестя означає місце, де зустрічаються всі лінії. Я щиро бажаю, щоб це стало місцем для зустрічей, обміну досвідом, мистецькими ідеями та цінностями," -- поділилася дівчина.

У кав'ярні ви матимете можливість не лише насолодитися ароматною кавою, але й оглянути художні твори та різноманітні арт-об'єкти. Тут також можна придбати унікальні прикраси, зроблені власноруч, підтримати ЗСУ фінансово, а ще – спробувати на дотик дрон.

Раніше Фокус повідомляв, що блогерка Олена Мандзюк, яка виступила на захист української мови, отримала погрози на свою адресу, включаючи загрози вбивством.

Ми також згадували, що Галкін "підсміювався" над зомбованими росіянами, коли почав говорити українською.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.