У Львові протягом чотирьох місяців відбудеться виставка, на якій буде представлено 58 живописних і графічних робіт Тараса Шевченка.

Виставка складається з восьми тематичних секцій.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної військової адміністрації, пише DailyLviv.com. У виставковому просторі Zenyk Art Gallery у Львові відбулося відкриття виставкового проєкту "Він: Тарас Шевченко. Художник". Ініціативу реалізували спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка.

Основною метою цього проєкту є представлення Тараса Шевченка, перш за все, як митця, а також надання відвідувачам можливості зануритися в його емоційний, соціальний і філософський universum через його живопис і графіку. Виставка має на меті сприяти популяризації художнього спадку Шевченка та стимулювати культурний діалог між історією і сучасністю.

На виставці представили 58 живописних і графічних творів різних періодів життя Шевченка, які розкривають його не лише як національного класика, а як цілісного художника європейського масштабу -- академіка офорту, новатора соціальної графіки, експериментатора композиційних і образних рішень, чия візуальна мова резонує з сучасними мистецькими практиками.

Виставка проекту організована за концепцією "Образ і Мотив" та включає основні тематичні секції:

Автопортрети. Це метод, який дозволяє зрозуміти свою ідентичність, форма саморозмови, а також, в певному сенсі, вияв волі в умовах обмеженості.

- Живописна Україна. Шевченко задумав серію під час подорожі Україною (1843 року). На виставці представили 15 творів: акварелей, рисунків і офортів.

- Блудний син. Серія з восьми сепій, що досліджують людську гідність через призму біблійної метафори, соціальної критики, психологічної глибини та емпатії.

- Заслання. Всупереч загрозі покарання -- творить таємно. Малює киргизькі степи, експедиції, зображає автохтонів, показує життя солдатів. Його "Казахський цикл" -- це одні з найсильніших соціальних малюнків XIX ст. Понад те, Шевченко створив новий тип реалізму -- реалізм свідка, а не спостерігача.

Шевченко та його вплив на сучасність. Основні візуальні концепції, пов'язані з його творчістю, що актуальні в XXI столітті, включають свободу як важливу стратегію, гідність, що є невід'ємною рисою кожної людини, та опір насильству, який виступає як прояв антиколоніальної боротьби. Україна постає як активний суб'єкт, а не пасивна жертва.

Шевченко та академічне життя. У 1838 році, після звільнення від кріпацтва, Шевченко отримав статус вільного слухача, а згодом став учнем Петербурзької академії мистецтв. Він охоче прийняв навчання, проте відмовився приймати ідеї імперської культури.

Контекст Шевченка. Необхідно висвітлити осіб, що вплинули на розвиток Шевченка не лише як поета та художника, а й як політичного мислителя, використовуючи як візуальні, так і поетичні засоби.

- ВОНА. Жінка, матір, кохана, Україна. Шевченко зобразив більше тридцяти жіночих портретів, використовуючи різноманітні техніки. Він ніколи не малював випадкових жінок — художник мав глибоке усвідомлення та повагу до кожної особистості.

Усі представлені твори належать до колекції Національного музею Тараса Шевченка.

Виставка під назвою "Він: Тарас Шевченко. Художник" буде доступна для відвідувачів з 20 лютого до 20 червня 2026 року в експозиційних залах Zenyk Art Gallery.

Національний музей Тараса Шевченка, розташований у Києві, є одним із найзначніших культурних і мистецьких установ України. Він віддає данину пам'яті видатному українському поетові, художнику, філософу та активісту Тарасу Шевченку, досліджуючи його життя та творчість.

Музейна колекція містить більше 4 000 експонатів, серед яких понад 800 оригінальних живописних творів, малюнків та офортів Тараса Шевченка. Крім того, у фондах зберігаються його особисті речі, фотокопії рукописів, документи, архівні матеріали, а також прижиттєві видання "Кобзаря".

Музей не тільки охороняє і демонструє спадщину Кобзаря, але й активно займається сучасними виставковими та освітніми ініціативами, інтерактивними програмами та взаємодією з різними групами відвідувачів.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.