У Львові пройде третій "Вікенд галерей".

З 25 до 27 квітня двадцять мистецьких локацій Львова запрошують глядачів на галерейний вікенд. Програма включає авторські та кураторські екскурсії, майстер-класи, відкриття виставок, лекції, перфоманси, вечірки, аукціон, концерти тощо. Традиційно родзинкою програми стане "Ніч галерей", яка пройде 27 квітня, у неділю, тоді артпростори організують заходи ввечері, поза звичним графіком.

Цього року разом із Галерейним Вікендом також відбудеться Арт Форум Україна (24-25 квітня), що збере професіоналів мистецької сфери для обміну досвідом, стратегування та налагодження взаємодії.

На честь цієї події був випущений новий варіант Lviv Art Guide — друкованого путівника, який стане корисним інструментом для навігації по художніх місцях Львова.

12:00 - Відкриття виставкового проєкту "Раціо" Тамари Грідяєвої та Назара Симотюка

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

Проєкт базується на принципах логіки, точності та мінімалізму, при цьому не ігнорує емоційний аспект. Навпаки, він відкриває нові горизонти сприйняття, де розум і почуття існують у гармонії. Тамара Грідяєва працює з простором як з координатною системою, що дозволяє глядачам самостійно змінювати конфігурацію об'єктів. Назар Симотюк інтегрує математичні структури з візуальними імпульсами — кольоровими ритмами, рельєфами та текстурами. Обидва митці звертаються до спадщини супрематизму, конструктивізму та мінімалізму, переосмислюючи ці традиції у сучасному контексті.

13:00 - Екскурсія з медіатором по виставці "За межами тиші" (на зображенні зверху).

В експозиції можна побачити роботи фотографів з України, Казахстану, Мексики, Нігерії та М'янми. У виставці також беруть участь четверо митців, які представляють Magnum. Основною темою більшості представлених робіт є насильство, як відкрите, так і приховане. 12 історій від 12 фотографів(-ок) висвітлюють такі питання, як "Територія", "Боротьба та/чи адаптація", "Викрадення людей" і "Цензура". Кожну з цих тем ілюструють три проєкти.

14:00 - Інтерактивна екскурсія від Віталія Свища по виставці "Переосмислення".

Це спроба зазирнути не лише в саму суть реальності, але й у те, як вона відображається в нашій свідомості. Ми живемо в епоху, коли істина стає все менш чіткою, а розмежування між реальним і уявним стирається. Кожен твір – це свого роду експеримент, що примушує нас зупинитися та переосмислити своє бачення себе і навколишнього світу. Це не пошук остаточних відповідей, а здатність формулювати правильні запитання. У цьому процесі переосмислення є місце для доброти – до себе, до інших, до ідеї, що ми завжди можемо змінюватися, створювати нове та знаходити сенс навіть у найскладніших ситуаціях.

15:00 - Дискусія "Межі" з участю Юрія Іздрика та Влодка Кауфмана. Модератор: Богдан Шумилович.

Митці розмовлятимуть про "межі в творчості про межі бажань, пошуків і залежності про межі вседозволеності та існування табу про межі розуміння можливості про творчість безмежності".

16:00 - 17:00 - Екскурсія від автора Петра Грицюка, присвячена проєкту "Фрагменти мого аніме".

Художник розповідає: "Деякі з моїх образів – це спогади з дитинства, про друзів, які залишили незабутній слід у моїй душі. Це моменти безтурботності і яскравості, коли світ здавався повним кольору та легкості. В умовах війни ці спогади стали ще значнішими, набули нових відтінків, і я відчув потребу перенести їх на полотно та нержавіючу сталь. Я прагнув передати не лише зовнішній вигляд, а й емоції тих часів, щоб кожен образ міг взаємодіяти з глядачем через почуття та асоціації. Тепер мої картини нагадують альбом спогадів, де кожен образ відображає свою унікальність, а кожен штрих несе частку моєї історії. Я бажав відтворити миті дитячої простоти, коли світ здавався чарівним і безмежним у своїх можливостях".

17:00 - Ознайомлення з простором та виставкою, присвяченою століттю нідерландської урбаністики.

18:00 - Полароїдний вечір (невеличка виставка + вінілова музика + вино + спілкування) на відзначення дня народження легендарної Polaroid камери SX-70.

19:00 - Екскурсія, проведена куратором, по виставці Pontus Euxinus.

Персональна виставка одеського митця Стаса Жалобнюка присвячена Чорному морю і другій річниці загибелі Дмитра Пащука, засновника галереї "Світло". Pontus Euxinus ‒ роздуми про красу, біль, страждання, тіло, хліб та війну, смерть і життя. Дмитро Пащук був старшим матросом, боровся за незалежність України і загинув на Херсонському напрямку.

13:00 - Мистецька прогулянка. Відвідування галерей Львова під керівництвом Марти Троцюк, засновниці Gallery 101.

14:00 - Тур по приміщенням Муніципального культурного центру

15:00 - Індивідуальна екскурсія від Павла Фулея.

Виставка "Коли розцвітає колективна спадщина" презентує творчість українського митця Павла Фулея, який досліджує, як культура виникає, зберігається та переосмислюється через спільні дії. В його роботах, що зображують бджільництво, народні танці та сімейні застілля, художник вловлює ті структури, які підтримують традицію, сприймаючи її не як ностальгічний елемент, а як живий досвід. Його твори відзначаються виразністю, ритмічною композицією і глибокими спостереженнями. Виставка запрошує глядачів взаємодіяти зі спадщиною не лише як з об'єктом збереження, а як з активним процесом, що здійснюється через повторення, рух і матеріальну присутність.

16:00 - 17:00 - Екскурсія під керівництвом Роми Патик на тему "Митець у своєму житті та творчості".

17:00 - Урочисте відкриття виставки "Самовидці" Катерини Косьяненко.

Виставка творів Катерини Косьяненко - це живописний цикл, що охоплює кінець 2024 - початок 2025 року. У часи війни, коли події накладаються одна на одну, художниця створює живописний колаж-есе, у якому переплітаються буденність і сакральність, земне і небесне, святість і гріх, трагедія і радість. На її картинах прості люди набувають рис святих, а святі постають як звичайні люди, що живуть поруч із нами.

18:00 - 19:30 - Семінар "Мистецтво як капіталовкладення: економіка та творчість"

19:00 - 20:00 - Лекція від Олени Полякової (The_mysteztvo) на тему "Спадщина і креативність: взаємозв'язок мистецтва з історією".

19:00 - 21:00 - акустичний виступ Павла Гудімова. Спеціальні гості: Юрій Рокецький, Олесь Целюх та Сергій Тучапець.

20:00 - Пробудження у ZAG: Один єдиний раз і востаннє.

"Мистецтво починається там, де виходить за межі звичного". Вечір-перформанс. Картини, які вперше виставляються в ZAG. Твори, що досі ніхто не бачив, зустрінуть глдачів у тіні, світлі, русі й звуці.

13:30 - Екскурсія виставкою "Чорний вогонь Гавареччини", яку проведе куратор Роман Зілінко.

Це спроба здійснити подорож у часі та розповісти про "відкриття" одного з останніх центрів чорнодимленої кераміки, використовуючи твори, спогади та фотографії людей, які стали частиною відродження гаварецького ремесла. На виставці представлені визначні роботи майстрів з Гаварця, що датуються кінцем ХІХ - початком ХХІ століття, а також мистецькі твори і документи, які зберігаються в музеях та приватних колекціях.

14:00 - Майстер-клас зі створення мозаїк разом із Love Mosaic (в рамках виставки "Чипси: українські наївні мозаїки")

15:00 - 16:00 - Презентація "Альтернативні медіа у сучасному візуальному мистецтві" від Олени Якимової.

15:00 - Урочисте відкриття експозиції "Гавареччина" художниці Марʼяни Мотики.

17:00 - Урочисте відкриття виставки "Природа..." Тетяни Тарасенко.

Тетяна Тарасенко з'явилася на світ 18 липня 1961 року в Стаханові, що в Луганській області. У 1985 році вона отримала диплом Львівської академії мистецтв, спеціалізуючись на художньому моделюванні одягу. У 1995 році разом із колегою Іриною Щербатенко заснувала театр-студію "Райські птахи", що поєднує арт-костюм, музику та танець. Її живописні твори знаходяться в приватних колекціях в Європі та США.

18:00 - "Пізній період творчості Лева Ґеца". Лекція мисткині та мистецтвознавиці Ірини Гах (в рамках виставки "Лев Ґец: небачене")

Лев Ґец ‒ живописець, графік, педагог, громадський діяч, музейник, реставратор ікон, меценат. Навчався у Львівській художньо-промисловій школі на відділі малярства (1913), у майстерні Олекси Новаківського та приватній студії архітектора І.. У 1915-у році вступив до Легіону УСС. Перебуваючи в таборі для військовополонених під Краковом, створив серію рисунків "Домб'є" та серію картонів "Війна". У 1934-у році пройшла перша персональна виставка Ґеца у Львові заходами АНУМ (270 творів графіки і малярства). У 1945-у переїхав до Кракова. Учасник виставок у Празі, Відні, Нью-Йорку, Вініпезі, Сан-Паулу, Чикаго. Твори зберігаються у державних музеях і приватних збірках в Україні, Польщі, Чехії, Словаччині, Італії, США, Канаді.

27 квітня більшість галерей будуть відчинені до 22:00.

13:00 - 22:00 День відкритих дверей у Галереї Органного залу.

19:00 - Креативна зустріч з Тетяною Тарасенко, де відбудеться захоплююча авторська екскурсія її персональною виставкою. Місце проведення: арт-галерея мадам Пальмгрен.

19:00 - Тур по виставці "Сейф Новаківського 14-18".

19:00 - Відвідування виставкових просторів "Я Галерея" під керівництвом Павла Гудімова, а також аукціон, де ставки починаються з 1 гривні.

20:00 - "Невеличкий вечірній виступ на терасі"

20:00 - "Хоча навколо весна..." поезія Миколи Вінграновського та мелодії Богдана Веселовського в оригінальному перформансі Марії Кміть (театр "Слово і голос")

20:00 - Ніч кобзарської музики при свічках. Ярослав Крисько виступить.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.