У Львові незабаром запрацює новий культурний простір під назвою ZAG Gallery.
У "Я Галереї" стартувала нова виставка, присвячена тваринам та міфічним істотам, повідомляє ZAXID.NET.
У Львові, на вулиці Шота Руставелі, відкриває свої двері новий мистецький простір - ZAG Gallery. Ця назва є абревіатурою від Zenyk Art Gallery і має глибоке символічне значення. Галерею заснував підприємець Зіновій Козицький на честь свого онука Зеника, який пішов з життя внаслідок важкої хвороби у віці всього 19 років. Відзначити відкриття нового культурного простору можна буде вже з понеділка, 20 лютого.
Підготовка до відкриття нових виставкових просторів розпочалася заздалегідь. На відкритому повітрі була встановлена скульптура львівського художника Володимира Семківа під назвою "Людський вимір". Фігура, що зображає людину, яка стоїть спиною до глядача та вдивляється у простір, що відкривається у стіні, на думку митця, символізує поєднання сили та вразливості. Також перед галереєю можна побачити скульптуру Дениса Шиманського "Єдність. Баланс". В її основі лежить куля з людським обличчям, підтримувана трьома опорами. Ця символічна композиція об'єднує два матеріали — кераміку та метал, які представляють сталість і динаміку.
На даху будівлі львів'яни вже можуть розглядати скульптуру "Маленький принц", створену Олександром Гончаруком. Ця робота стане назвою для першої виставки, яка відбудеться в стінах нової галереї.
Цей творчий простір, за ідеєю його ініціаторів, повинен стати абсолютно безперешкодним і комфортним для людей із порушеннями слуху, зору чи руховими обмеженнями.
"Для нас надзвичайно важливо створити не просто стіни чи можливості для художників, щоб вони могли розміщувати свої роботи. Це, насамперед, місце, де мистецтво та суспільство можуть взаємодіяти", - підкреслила директорка та кураторка галереї Христина Береговська.
"Ця платформа була розроблена з метою інтеграції мистецтва у суспільне життя. Іноді люди уникнуть відвідування виставок, оскільки не можуть зрозуміти представлені твори, і це викликає у них незручність. Саме тому ми створюємо спеціальні програми, які допоможуть кожному налагодити зв’язок з мистецтвом", - зазначає вона.
Власне, відгуки мешканців щодо скульптур, розташованих на вулицях (зокрема, і перед ZAG Gallery), яскраво демонструють важливість таких ініціатив та їх невідкладну потребу для розвитку міста.
Одна з ініціатив присвячена ветеранам.
"Ще одна з наших цілей полягає в наданні можливостей для тих, хто захищав нас на фронті. Тепер вони можуть знайти роботу тут, стати активними учасниками культурного життя та внести свій внесок у розвиток культури. Я вбачаю це на прикладі Академії мистецтв, що є надзвичайно важливим. У світовій практиці це є звичайною справою. В нашому просторі працюватимуть люди на інвалідних візках. Ми організували середовище так, щоб вони могли функціонувати самостійно, без сторонньої допомоги", - зазначила директорка.
Кожен мистецький витвір буде супроводжуватися аудіогідом, а також буде представлено рельєфні копії окремих творів, до яких можна доторкнутися, а інформація буде доступна і шрифтом Брайля.
Також передбачені програми для дітей різного віку.
Що стосується художньої частини, то перша експозиція галереї під назвою "Маленький Принц" орієнтована на дітей. В описі зазначено: "Для тих, хто на небі, на землі, в полоні, під окупацією, в подорожі, вдома та в еміграції".
Виставка представить 62 роботи 30 українських художників, серед яких особливе місце займе мурал британського митця Бенксі і давньоруська плінфа XI століття з Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".
"Ми мали на меті об'єднати класичні твори мистецтва з сучасними, оскільки наша виставка відображає зв’язок між поколіннями. Крім того, для нас важливо було встановити співпрацю з місцевими громадами. Цього разу ми співпрацювали з гастомельською громадою, щоб продемонструвати роботу Бенксі, яку кожен охочий зможе безкоштовно побачити на першому поверсі. Ми також прагнемо продемонструвати потенціал співпраці з державними установами та можливості державно-приватного партнерства у культурній сфері", - ділиться Христина Береговська.
Вона додала, що галерея має безпрецедентну охорону, професійне музейне світло та інші технологічні можливості, що дасть змогу виставляти твори з музейних збірок та робити експозицію будь-якої складності.
"Але насамперед це - місце діалогу. Тобто це непро виставки, це більше про сенси. Ми маємо тут розуміти, хто ми є і чому мистецтво важливе для життєдайності нашої держави. Як би це пафосно не звучало, я дуже в цей вірю. Я переконана, що мистецтво таку силу має", - додає вона.
Виставка "Маленький принц", що включає роботи таких митців, як Іван Марчук, Влада Ралко, Олег Тістол, Сергій Савченко, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Мирослав Ягода, Євген Лисик та інші, відкриє свої двері для відвідувачів 20 лютого.