У Львові з дебютною програмою виступить знаменита українська скрипалька Віра Жук.

Слухачі з 30 країн на п'яти континентах аплодували їй, її майстерність вражала публіку в Музікферайн у Відні та Королівській опері Данії. Міністерство закордонних справ Австрії нагородило її за представлення австрійської культурної спадщини на міжнародній арені. Усе це стосується української артистки Віри Жук, яка незабаром виступить у Львові. Про це повідомили організатори події Львівському порталу.

2 листопада о 18:00 у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться концерт, в якому Віра Жук разом з Академічним камерним оркестром "Віртуози Львова" під керівництвом диригента Парвіза Яхʼяві вшанують 150-річчя з дня народження видатного представника європейського модернізму Арнольда Шенберга.

Перед тим як вирушити на навчання до Відня, Віра Жук успішно завершила навчання в Київському державному музичному ліцеї імені Миколи Лисенка під керівництвом відомої української скрипальки та викладачки Ярослави Рівняк. Концертний графік артистки насичений різноманітними подіями. В Україні вона вперше виступить після тривалої перерви в рамках спільного проекту філармонії та Австрійського бюро кооперації у Львові. Спільно з "Віртуозами Львова" та австрійським диригентом Парвізом Яхʼяві буде представлено програму, що об'єднує творчість двох видатних композиторів: Шенберга та Бернстайна. Вечір розпочнеться пізньоромантичним шедевром Арнольда Шенберга, натхненним поемою німецького поета Ріхарда Демеля "Просвітлена ніч".

"У музичному плані для мене цей твір поділяється на чіткі дві частини: очікування страху відторгнення -- та прощення і прийняття", - розповів диригент Парвіз Яхʼяві.

У другій частині концерту вперше буде виконана у Львові "Серенада", що черпає натхнення з "Симпозіуму Платона". Цю композицію для соло-скрипки, струнних і ударних написав Леонард Бернстайн, а солісткою виступить Віра Жук.

За висловлюванням солістки Віри Жук: "Більшість людей знають Бернстайна переважно як творця мюзиклу 'Вестсайдська історія'. Для любителів класичної музики він відомий як диригент, але його інструментальні композиції виконуються вкрай рідко."

Своєю складністю та масштабністю "Серенада" не поступається скрипковому концерту, але Бернстайн не віддавав переваги традиційним назвам і сюжетам. Тому для цього твору він вибрав "Симпозіум Платона" – одну з найдавніших книг про любов у світі. Хоча композитор стверджував, що інтерпретував матеріал вільно, музика дозволяє уявити атмосферу давньогрецької вечірки, де філософи обговорюють різні аспекти любові на фоні музики та танців. Це і стало джерелом натхнення для Бернстайна.

Квитки тут.

Будьте в курсі найактуальніших та найцікавіших новин Львова! Підписуйтеся на наш Telegram-канал і нашу сторінку у Facebook, щоб отримувати інформацію першими.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.