Україна тепер здатна самостійно виготовляти системи протиповітряної оборони FrankenSAM.

Дмитро Казанцев володіє більше ніж п’ятирічним досвідом у сфері журналістики. Він спеціалізується на написанні SEO-текстів і створює статті, присвячені IT-індустрії, економічним питанням та стартапам. У вільний час захоплюється науковою популяризацією, джазовою музикою та кіномистецтвом.

Україна має можливість самостійно розробляти системи протиповітряної оборони в рамках програми FrankenSAM.

Старший радник Президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін підтвердив це під час брифінгу до Дня Зброяра, передає кореспондент "Межі".

За інформацією колишнього очільника Мінстратегпрому, Україна отримала технічну документацію для зенітних ракетних комплексів типу FrankenSAM і тепер має можливість самостійно впроваджувати ці системи. "Для деяких із цих проєктів технічна документація була передана українській стороні. Ми повністю готові реалізовувати ці проєкти власними силами", - зазначив Камишін.

Відомо, що програма FrankenSAM, що виникла завдяки співпраці України та США, була розроблена для компенсування нестачі радянських ракет під час зимового періоду 2022-2023 років і для захисту енергетичної інфраструктури України. У рамках цієї ініціативи було створено три різновиди зенітно-ракетних комплексів FrankenSAM: "мале", "середнє" та "велике". Їх метою було інтегрувати існуючі радянські системи в Україні з новітніми західними ракетами. Більш детальну інформацію про програму FrankenSAM можна знайти за посиланням.

На питання, чи будуть ці проєкти продуктивно розвиватися зі зміною влади у США, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін на брифінгу відповів наступне: "Частина проєктів FrankenSAM була реалізована у 2024 році. Техніка, яка модернізувалася або покращувалася -- була модернізована, покращена і поставлена в Сили безпеки й оборони України. Частина проєктів ще триває. Був етап, коли була невеличка пауза. Вона була, напевно, технічною, але зараз "стопів" немає".

В Україні тестують інноваційні наземні безпілотники, які управляються за допомогою волоконно-оптичних технологій.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року повідомлялося, що США допомогли Україні реалізувати два типи таких комплексів, здатних стріляти західними ракетами. Було створено ЗРК, який веде вогонь авіаційними ракетами AIM-9M Sidewinder -- "малий" FrankenSAM. Також було адаптовано ЗРК "Бук-М1" для використання зенітних ракет RIM-7. Тоді ж повідомлялося, що обидві системи стануть на бойове чергування восени 2023 року.

У жовтні 2023 року New York Times повідомило, що американські інженери змогли поєднати ракети Patriot зі старим радянським зенітним ракетним комплексом, створивши нову систему, що отримала назву "FrankenSAM". Ця унікальна розробка продемонструвала свої можливості, знищивши дрон під час тестування на полігоні Вайт-Сандс у Нью-Мексико. Зенітна ракета була інтегрована з пусковою установкою та радіолокаційною станцією, виготовленими в Україні. Планувалося, що цей комплекс буде передано Україні вже взимку 2023/24 року разом із запасом ракет від США та їхніх союзників. У січні 2024 року стало відомо, що українська протиповітряна оборона вперше використала систему FrankenSAM для боротьби з ворожими безпілотниками. У той момент вона успішно знищила іранський дрон-камікадзе Shahed на відстані 9 кілометрів.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.