Universal звинуватила дистриб'ютора Believe в крадіжці музичних творів Ріанни та Леді Гаги.

Universal Music Group звернулася до суду проти дистриб'ютора Believe, звинувачуючи компанію-конкурента в "безконтрольному піратстві" треків провідних артистів.

Лейбл Universal Music Group (UMG) подав позов до федерального суду в Нью-Йорку, стверджуючи, що дистриб'ютор Believe займається розповсюдженням треків під виглядом фальшивих виконавців. Зокрема, йдеться про пісні з неправильно написаними іменами артистів, такими як Kendrik Laamar, Arriana Gramde, Jutin Biber і Llady Gaga. Ці треки є просто прискореними версіями композицій справжніх виконавців.

UMG стверджує, що бізнес-модель Believe базується на піратстві творів, захищених авторським правом, включаючи пісні Аріани Гранде, Біллі Айліш, Елтона Джона, Rolling Stones та багатьох інших.

"У позові зазначається, що база клієнтів компанії Believe переповнена підробленими 'артистами' і нелегальними звукозаписними студіями, які використовують ресурси Believe для поширення незаконних копій популярних музичних творів по всій цифровій музичній екосистемі. Незважаючи на те, що Believe усвідомлює, що її бізнес-модель живиться від безконтрольного піратства, компанія не вживає необхідних заходів для боротьби з порушеннями авторських прав і ігнорує той факт, що її музичний каталог містить безліч записів, що порушують авторське право."

Компанія Believe знаходиться в Парижі та була заснована у 2005 році Дені Ладегайлері, колишнім керівником Vivendi. Протягом останніх років компанія стабільно розвивалася, а у 2023 фінансовому році її дохід склав 880,3 млн євро.

Компанія створила обширний музичний каталог та уклала угоди з такими сервісами, як Spotify, YouTube, Apple Music та Amazon. У відповідності до позову UMG, Believe надала мільйони треків на ці платформи без проведення належної перевірки, яка б підтверджувала, що треки не містять матеріалів, що підлягають авторському захисту.

Внаслідок цього, відповідно до поданого позову, каталог включає безліч прискорених або "реміксованих" варіантів композицій артистів, які уклали угоди з UMG. Крім того, позов містить звинувачення на адресу Believe щодо неправдивого підтвердження прав на ці треки в системі ідентифікації контенту YouTube, що створює труднощі для артистів UMG у заявленні своїх прав на власні пісні.

Believe — це компанія, яка займається масовими порушеннями авторських прав. Її незаконні дії охоплюють не лише обман великих лейблів, а й незалежних артистів, зокрема тих, хто є членами торгових асоціацій, до яких входить Believe. Не дивно, що ця компанія активно виступає проти реформ у сфері стримінгового мовлення, які підтримують як великі, так і незалежні лейбли. Адже такі зміни можуть поставити під загрозу їхню практику нарощування масштабів та ринкової присутності шляхом розподілу музики, на яку вони не мають жодних прав, а також незаконного збору роялті на власну користь та на користь своїх партнерів, - йдеться у заяві UMG.

Представник компанії Believe відкинув ці обвинувачення у своєму коментарі.

"Believe і TuneCore не коментують незавершені судові процеси. Як компанії, які працюють з артистами та лейблами по всьому світу, ми дуже серйозно ставимося до поваги авторських прав. Ми рішуче спростовуємо ці заяви та заяви, зроблені Universal Music Group, і будемо боротися з ними", - додав речник Believe.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.