Вся інформація про 24 квітня: які святкові події, іменини та що варто уникати в цей день.

Яке релігійне свято відзначається завтра, 24 квітня?

За новоюліанським календарем цього дня вшановують пам’ять мученика Сави Стратилата та його 70 воїнів, а також преподобного Саву з Києво-Печерської лаври, преподобного Олексія Києво-Печерського, мучеників Пасикрата і Валентина, та святу Єлизавету, що прославилася своїми чудесами.

Сава Стратилат — це християнський мученик, який жив у III столітті і відзначався сміливістю як воїн та командир підрозділу римського імператора Аврелія. Коли імператор дізнався про його віру в Христа, він віддав наказ про жорстоке катування і втоплення Сави у річці Тибр. Свідками цих жахливих страждань стали 70 його солдатів, які також прийняли християнство і за це також зустріли свою загибель.

Сава Печерський був монахом Києво-Печерської лаври. За свідченнями, він володів здібностями до зцілення та творення чудес. Свої монашеські подвиги здійснював у Ближніх печерах.

Олексій Печерський, також знаний як ченець Києво-Печерського монастиря, виконував обов'язки затвірника. Його мощі в даний час знаходяться у Ближніх печерах монастиря.

Мученики Пасикрат і Валентин були відважними воїнами, які загинули від рук язичників через свою непохитну віру в Християнство.

Свята Єлизавета займала посаду ігумені жіночого монастиря в Константинополі. Вона здобула визнання завдяки своїм здібностям до зцілення та творення чудес.

Згідно з новим церковним календарем, 24 квітня святкують іменини Сави, Олексія, Валентина та Єлизавети.

Триває Світлий четвер - четвертий день Великоднього тижня. Молодь та діти продовжують співати веснянки та гаївки, водити хороводи. На столах щодня розкладають паски й крашанки. В народі ще вітають Христове воскресіння.

Дівчата і хлопці організовують вечірні розваги під відкритим небом. Ці зустрічі отримали назву "вулиця". Зазвичай вони збираються у певному місці в селі, де традиційно святкують. Це може бути площа в центрі або галявина поблизу річки.

Ці вечірки є традиційними для всього теплого періоду року. Вони починаються після Великодня і тривають до 14 вересня, коли святкується день Семена. До початку польових робіт молодь проводила час разом, насолоджуючись веселощами кожного вечора. Українські вечорниці завжди супроводжуються музичними виступами, піснями та танцями.

В деяких регіонах у четвер після Великодня відзначають Навський Великдень, тобто Паску мертвих. В народі ходять такі прикмети:

Дощ цього дня взагалі хороший знак. Дощу раділи й чекали хорошої звістки.

В період Великодня не рекомендується виконувати важкі фізичні роботи. Хоча формально немає заборони на працю, існують певні традиції, які багато хто дотримується під час святкового тижня. У цей день не слід:

У Великодній тиждень не варто публікувати пости. Цей час призначений для насолоди смачними стравами та вшанування свята.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.