У Каневі Успенський собор передали Православній церкві України.
Цю інформацію наводить МКСК, передаючи її Укрінформ.
"Саме в цьому храмі 164 роки тому українці прощалися з Тарасом Шевченком. Відтепер він належить духовному простору незалежної України", - йдеться у повідомленні.
У святині відбулася перша Всеукраїнська міжконфесійна молитва, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Також відбулося покладання квітів до могили Шевченка на Чернечій горі.
Міністр підкреслив символічний характер збігу річниці перепоховання Кобзаря з моментом повернення Успенського собору XII століття, який було звільнено від впливу "русского мира".
"Кожен з цих кроків є частиною деокупації. Вони наближають нас до перемоги, надають сили для боротьби, живлять надії та формують сенс у досягненні гідного майбутнього. Ми схиляємо голови на знак шани перед пам'яттю Тараса Шевченка та всіх, хто віддав своє життя за нашу незалежну Україну", -- зазначив Точицький.
Окремим пунктом програми поїздки став огляд міжнародного українсько-японського мистецького проєкту "和宇 - WaU Art Fusion", який презентує культурний діалог між двома країнами через мистецтво.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор, розташований у Каневі Черкаської області, був повернутий у державну власність. Господарський суд Черкаської області виніс рішення, відповідно до якого собор був зареєстрований у Державному реєстрі прав на нерухоме майно та переданий в оперативне управління Шевченківському національному заповіднику.