У "Євросолідарності" висловлюють попередження проти проведення двосторонніх переговорів із Російською Федерацією внаслідок бесіди Трампа з Путіним.

Співголова фракції "Європейська солідарність" у Верховній Раді Ірина Геращенко висловилася про можливість прямих переговорів між Україною та Росією, про які, як повідомляється, домовилися під час телефонної бесіди в понеділок президент США Дональд Трамп і Володимир Путін. Вона охарактеризувала цю перспективу як пастку, що дозволить Путіну безкінечно затягувати війну та перекладати провину на Україну.

"Прямі переговори без участі США та ЄС як гарантій — це сценарій та пастка, яку розігрує Путін. Він традиційно затягує час і маніпулює ситуацією, щоб уникнути посилення санкцій і продовжувати конфлікт, максимально використовуючи слабкості та суперечності в рядах Західних країн. Для Кремля ідея прямих переговорів без посередників і гарантій виконання угод є бажаною, оскільки це дозволяє безкінечно перекладати відповідальність на Україну, вигравати час і продовжувати насильство", - зазначила Геращенко в соціальних мережах.

За її словами, Путін в результаті перемовин з Трампом досяг ще однієї своєї мети, перервавши міжнародну ізоляцію Путіна. За словами Геращенко, в цьому контексті ще більш важливою стає позиція Європейського союзу, Великої Британії, Коаліції охочих.

В свою чергу народний депутат фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький вважає, що версія Трампа щодо результатів переговорів нічого принципово не змінила. "Ніякої домовленості про припинення вогню немає -- і Трамп навіть не згадав про неї... Але очевидно: Путін не починав війну, щоб торгувати з Америкою. Росія й до війни торгувала. Торгівля його не цікавила тоді, не цікавить і тепер... Ще одне підтвердження того, що жодне "мистецтво угоди" не витримує конкуренції з мистецтвом школи КГБ", - написав він в Facebook.

При цьому нардеп назвав головною проблемою двосторонніх переговорів між Україною та РФ те, що сторонам "просто нема про що говорити" і що у двосторонньому форматі, без США і європейців, Україна та РФ "можуть обговорювати хіба що обміни полоненими або повернення викрадених дітей". "З того, що можна визнати важливим на зараз -- ініціатива про 30-денне перемир'я, 22 пункти Віткоффа та інші формати, на кшталт плану Келлога, наразі фактично зняті з обговорення", - додав Княжицький.

Позапартійний народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко назвав результатом розмови Путіна з Трампом те, що США дали зрозуміти, що виходитимуть з перемовин. "І це через те, що ми погодились на прямі переговори з рф без США. Нам потрібно було стояти до останнього, щоб США були на переговорах і були частиною переговорів. А тепер буде так: ну от Україна з рф не змогла домовитись, вибачайте. Це наша дипломатична поразка", - написав він в Телеграм.

Гончаренко висловлює прогноз, що мир не буде встановлено до завершення цього року, оскільки Путін має намір продовжувати військові дії та планує ще одну наступальну операцію. Лише після цього він прагне сісти за стіл переговорів для досягнення домовленостей.

Народний депутат Ахтем Чийгоз відзначив, що досвід березневих перемовин з РФ у 2022 році став для українців важливим уроком, що росіянам потрібні не перемовини, а капітуляція України або звинувачення української сторони у недоговороздатності. "Їх вимагання відсутності інших сторін - це свідчення того, що до конструктиву вони не готові, тому свідки їм не потрібні - щоб мати можливість зачитувати свою версію перемовин, посилатись на свій протокол. В той час як наша делегація демонструвала бажання конструктиву", - написав він у Facebook.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.