В Луганську стався вибух, спричинений детонацією колонки, з якої лунали пісні Океану Ельзи. Всі деталі інциденту.

Згідно з інформацією, яку опублікував Telegram-канал SHOT, на вулиці Чорноморській, поруч із міською адміністрацією, стався вибух. Як розповіли свідки події, один із чоловіків помітив об'єкт, схожий на тубус, з якого лунала українська мелодія. Коли він випадково вдарив його ногою, пролунав вибух.

Згідно з попередньою інформацією, чоловік зазнав серйозних травм — внаслідок вибуху в нього була ампутована нога. Також одна жінка отримала поранення середньої тяжкості. Обох постраждалих доставили до лікарні, де вони наразі знаходяться в операційній.

Telegram-канал Mash повідомив, що обидва постраждалі знаходяться у реанімації республіканської клінічної лікарні. Чоловік перебуває у тяжкому стані, жінка -- у стабільному.

Водночас, Telegram-канал "Инцидент Луганск" та інші пишуть, що історія із замінованою колонкою -- фейк. За його інформацією, на місці вибуху не було жодних музичних пристроїв.

"Заява про українські пісні на місці вибуху в Луганську є неправдою. Свідки події стверджують, що на території знаходився предмет, схожий на тубус. Чоловік, який проходив поблизу, випадково торкнувся його, що призвело до вибуху. Офіційні версії поки що відсутні. На місці події працюють фахівці", -- повідомляє канал.

Згідно з деякими луганськими джерелами, є ймовірність, що інцидент стався через побутовий конфлікт, внаслідок якого місцевий житель випадково активував гранату.

Згідно з інформацією, отриманою від "Центру національного спротиву", російські спецслужби активізували проведення серії терактів проти цивільних осіб у тимчасово захоплених регіонах з метою перекласти провину на Україну.

За інформацією, отриманою з Луганська, вибух, що стався в місті, виявився ретельно спланованою акцією російських силових структур. Напередодні в Луганськ прибули представники ФСБ з підрозділу, що спеціалізується на протидії українським спецслужбам та рухам опору. Як стверджують джерела, саме цей підрозділ відповідає за організацію подібних провокацій.

Метою операції, за даними Центру, було створення інформаційного приводу для російських медіа -- показати, нібито українські підпільні групи здійснюють атаки проти цивільного населення.

В усередині окупаційних адміністрацій, за інформацією джерел, обговорюють, що цей інцидент може стати початком серії аналогічних постановок. Передбачається, що схожі "вибухові пристрої" з українською символікою або музикою можуть з'являтися і в інших містах на ТОТ. Такі дії, за задумом ФСБ, мають стати елементом нової хвилі інформаційної кампанії проти України.

Після вибуху, за повідомленнями місцевих мешканців, окупаційна поліція почала перевіряти мобільні телефони громадян -- шукають підписки на українські Telegram-канали. Місцеві також зазначають, що справжньою причиною інциденту могла бути граната, яку чоловік підірвав через побутовий конфлікт.

Центр національного спротиву підкреслює, що Росія знову вдається до терористичних практик щодо свого населення на захоплених територіях, використовуючи такі випадки для пропаганди та обґрунтування нових репресій стосовно українців.

Як інформував Фокус, у липні в російських ЗМІ з’явилася інформація про вибух у центрі окупованого Луганська, в результаті якого одна особа загинула, а троє людей отримали травми. Пізніше з’ясувалося, що загиблим виявився колишній мер Луганська Маноліс Пілавов.

Фокус також повідомляв, що в березні в Луганську було знищено співучасника Збройних Сил Російської Федерації, 52-річного чоловіка, родом з Азербайджану.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.