Запущено два нових конкурси в рамках підпрограми МЕДІА від "Креативної Європи".
"Креативна Європа" – це ініціатива Європейського Союзу, що має на меті підтримувати культурні, творчі та аудіовізуальні індустрії.
В квітні було відкрито два нових конкурси в підпрограмі МЕДІА, які зосереджуються на виробництві аудіовізуальних творів та підтримці кінотеатрів:
Європейський проект з розробки малих ініціатив European mini-slate development (CREA-MEDIA-2025-DEVMINISLATE)
Финансовые средства: 5 500 000 €
Кінцевий термін: 17 вересня 2025 року, о 17:00 за брюссельським часом.
Підтримка буде надана незалежним європейським продакшн-компаніям, які можуть створити пакет з 2-3 аудіовізуальних проектів (художній фільм, анімаційний проект, креативний документальний фільм). Це має на меті знизити ризики для продакшн-компаній та підвищити їхню спроможність залучати і утримувати нові таланти.
European Cinema Networks (CREA-MEDIA-2025-CINNET)
Финансовые средства: 15 500 000 евро
Кінцевий термін: 16 липня 2025 року, о 17:00 за брюссельським часом.
Діяльність у межах конкурсу передбачає підтримку мереж кінотеатрів, що будуть показувати не національні європейські фільми. Також, конкурс буде допомагати кінотеатрам адаптувати свою стратегію до змінюваного середовища, зокрема шляхом просування інноваційних підходів до залучення та взаємодії з аудиторією, а також через партнерства з іншими представниками кіноіндустрії та місцевими культурними інституціям
Також, незабаром, очікуємо на відкриття конкурсу в цій підпрограмі під назвою Торговий агент європейської кінопродукції European Film sales agent(CREA-MEDIA-2025-FILMSALES). Це буде останній конкурс цьогорічної програми "Креативна Європа", наступний сезон буде відкрито в жовтні-листопаді 2025 року.
"Креативна Європа" – це ініціатива Європейського Союзу, що має на меті підтримувати культурні, творчі та аудіовізуальні індустрії. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.
В Україні функціонує Національне бюро програми, яке забезпечує консультаційні послуги для українських заявників та розповсюджує свіжу інформацію про цю програму.