Віктор Швець: Чому помилки Путіна призводять до його падіння та знищують шанси на вічне місце в мавзолеї? — Блоги | OBOZ.UA

Довге перебування при владі, настільки розбещило путіна, що він і справді почав вважати себе беззаперечним лідером у світі, яким усі повинні захоплюватися і підкорятися.

Телевізійні кадри, на яких він пірнає з аквалангом у пошуках "стародавніх амфор", літає на винищувачі, керує "Ладою" або "навіть навчає білих журавлів літати", стали невід’ємною частиною створеного міфу про лідера, який не просто виконує свої обов'язки — він є всевладним, мужнім і незамінним у будь-якій сфері. Такі образи підкріплюються різкими висловлюваннями, на кшталт "мочити в сортирі", що закріплюють уявлення про Путіна як про сильного та рішучого "батька нації".

Трамп виростав у атмосфері успішного підприємництва. Його образ потужного бізнесмена формувався протягом багатьох років — через телевізійне шоу The Apprentice, книги з назвами на кшталт The Art of the Deal, інтерв'ю та провокаційні коментарі. Передвиборчий слоган Make America Great Again звертався до теми національної величі, але насправді він був продовженням його особистої грандіозної риторики.

Рано чи пізно конфлікт між цими особами був неминучий. І він відбувся. Правда головна причина цього конфлікту є помилка Путіна, який переоцінив свої можливості і не врахував в повній мірі характер Трампа, що врешті і призвело Путіна до фатальної помилки.

Але все по черзі.

У лютому цього року впливова американська газета New York Post опублікувала на першій сторінці статтю, присвячену лідерові Кремля Володимиру Путіну, із заголовком, що називає його диктатором. Автор статті, аналізуючи війну, яку Путін веде проти України, а також причини, чому США підтримують жертв агресії, переконливо аргументує, чому Путін заслуговує на це звання.

Немає сумніву у тому, що Путін диктатор і тиран. Але після того як за його наказом російська армія перейшла кордони України і розпочалася повномасштабна війна - він для переважної більшості світу є агресором і міжнародним злочинцем, а для нас, українців, він ще і божевільний. Тому, що тільки відверто божевільний правитель, для якого не існують будь-які обмеження на 1/7 планети, міг вчинити такий акт міжнародного тероризму і агресії. Вседозволеність путіна не знає меж, він одноособово править великою країною і не допускає навіть елементарних проявів якогось політичного плюралізму.

Якщо використати його ж термінологію, то його рішення про війну з Україною можна було б охарактеризувати як "зʼїхав з котушок". Путін в Росії може все. Єдине чого він не може - собі забезпечити вічного життя, але він хоче жити вічно в серцях російського населення, не усвідомлюючи, що він з великою долею ймовірності завершить своє життя, як і переважна більшість диктаторів і тиранів. А поки що він намагається підкорити собі увесь світ і почав з України, але невдало! Україна зламала усі його плани і життєві сподівання!

Чингісхан знищив приблизно 11% населення планети, Тамерлан - 5%, натхненник путіна - Гітлер, біля 150 млн. людей на планеті, а сам Путін може знищити загалом усе людство.

У цьому є його головна небезпека.

Але, Путін усвідомлює, що він безсилий перед смертю. Як би він не хотів залишатися безсмертним - його смерть неминуча.

"Філософ Олександр Дугін висловив ідею, що президенту РФ Володимиру Путіну слід вивести Леніна з Мавзолею, щоб "звільнити місце для справжнього Імператора". Цю інформацію поширили в одному з Телеграм-каналів. Дугін зазначив, що вже раніше стверджував, що віра в Путіна подібна до віри в Імператора. На його думку, для нашого Імператора бракує кількох важливих атрибутів, які підкреслили б його священну роль в історії Росії. Він вважає, що майбутнє місце поховання та центр поклоніння досягненням сучасної Великої Росії є тим, чого сьогодні катастрофічно не вистачає."

В центрі Москви знаходиться мавзолей, де зберігається не похований Ленін, подивитись на труп якого приходять мільйони росіян. Відомо, що мавзолей щорічно закривають на технічне обслуговування. Тепер його закрили на реставрацію. Хто його знає, що вони там реставрують, може справді готують Путіну місце.

Однак недавні події наводять на думку, що Путін навряд чи потребуватиме мавзолею — існує висока ймовірність, що його життя закінчиться так само, як і в його кумира, у брудній канаві. Все йде до цього. Шанс на мавзолей для Путіна втрачено.

Залишилась лише брудна канава.

Чому Божественне допущення дозволяє тиранам та диктаторам підніматися до влади над народами, усвідомлюючи, що вони можуть віддавати накази на вбивства і навіть здійснювати геноцид чи організовувати голодомори? Яке покарання чекає на цих правителів після їхньої смерті, якщо їхні дії призвели до загибелі мільйонів людей?

Чи є виправданим усувати тиранів, аби зупинити їхні дії, які завдають шкоди? І якщо це не є прийнятним, тоді виходить, що Бог вчиняє жорстоко та несправедливо, адже дозволяє злу процвітати — рятуючи одне життя, він жертвує мільйонами!

Путін заподіяв велике зло людям, на його руках кров мільйонів жертв його агресії, тому справедливість вимагає його покарання за усі злодіяння. І це покарання наближається.

А тепер давайте повернемося до головного: як 50 днів, які виділив Трамп для Путіна, змінять світ?

Обговорення заяви Дональда Трампа, в якій він надав Росії додаткові 50 днів для досягнення мирної угоди з Україною, продовжують активно тривати.

Як пише DW: Є різні оцінки словам, сказаним Трампом 14 липня.

Одні називають це ультиматумом, інші називають ці 50 днів навіть подарунком Путіну, що нібито Трамп знову потурає йому. Правнучка Микити Хрущова, політолог Ніна Хрущова, яка проживає в США, так прокоментувала цю подію "На мою думку, це те, що ми передбачали з самого початку. Якщо Володимир Путін не піде на якісь поступки і буде твердо стояти на своєму, то Трамп нарешті образиться. Те, що сталося, не має жодного відношення до політики: це абсолютно трампівський нарцисизм, його шоу-бізнес. Практично Путін його образив, бо інші політики готові цілувати його у всі місця. Ось і Володимиру Зеленському теж пояснили, що Трампу потрібно кожну секунду говорити, дякую, що ви - Цар гори і таке інше. А Путін уперся. Це ж образливо. І образливо, коли всі тобі нагадують: мовляв, ми ж тобі казали, який Путін".

А чому Путін уперся і не захотів визнати, що Трамп цар, або схожий на царя, тільки тому що він себе вважає Царем і хоче щоб усі у світі захоплювались ним.

Протягом тривалого часу Путін докладав всіх зусиль, щоб встановити максимально довірливі відносини з Трампом, використовуючи всі доступні йому ресурси та можливості держави. Йому вдалося досягти значних успіхів у цьому напрямку, фактично підпорядкувавши волю Трампа своїм цілям. На сьогоднішній день для Путіна найважливішим завданням є завершення конфлікту з Україною, а також збереження власної влади і життя.

Але, одна його помилка зруйнувала роки напруженої роботи величезного державного апарату Путіна, який повинен був забезпечити рівноправні стосунки двох великих царів. Трамп, в силу своєї психологічної характеристики не хотів бачити нікого рівним йому, тому є велика ймовірність у тому, що Трамп більше не повернеться до стосунків з Путіним, які довгий час між ними існували. Він на Путіна образився. І це глибока образа!

У понеділок президент Дональд Трамп зробив заяву про допомогу Україні, що ще раз підкреслило його непередбачуваний характер. Якщо щось і залишалося незмінним протягом його насиченої десятирічної політичної діяльності, то це безумовна підтримка російського лідера Володимира Путіна та сумніви щодо України.

Але, Путін своїми руками зруйнував стосунки з Трампом. В їх взаємовідносинах наступає новий етап, який може істотно вплинути на світову політику.

Для нас, українців, останні події і заяви Трампа вселяють великий оптимізм. З великою долею ймовірності ми можемо обґрунтовано говорити про серйозний розворот американської політики на користь України. Можливо прийдешні покоління українців охарактеризують ці події як історичні.

Існує безліч аргументів, які підтверджують, чому ці події справді є історичними змінами, але можна також висловити їх однією цитатою, яку озвучив один із провідних кремлівських пропагандистів, і яка насправді влучно передає суть ситуації: "Тепер це війна Трампа!" На мою думку, ця фраза вичерпно відображає суть подій.

В даний момент основна увага зосереджена на тому, яким чином ці 50 днів вплинуть на світ.

Вкрай важливо, що Україні відкриваються широкі горизонти для отримання всього необхідного американського озброєння, включаючи не лише оборонні, а й наступальні системи. Ще однією ключовою деталлю є те, що ця зброя буде постачатися Україні не безпосередньо США, а через НАТО. Така ситуація може мати суттєві наслідки для використання цього озброєння, зокрема, щодо можливого зняття обмежень на його застосування.

Протягом наступних 50 днів на полі бою та у сфері міжнародних відносин відбудеться багато змін, а позиція Китаю відіграватиме ключову роль. Хоча країна терміново розпочала переговори з Росією щодо відновлення газопроводу "Сила Сибіру", що раніше був на паузі, Китай не прагне погіршувати свої відносини зі Сполученими Штатами. Таким чином, Китай може вплинути на наміри Путіна продовжувати військові дії.

Отже, нова стратегія Трампа стосовно Путіна матиме всесвітнє охоплення, і в цей процес залучать також Китай, Індію та ряд інших держав.

Одна з речей, якими я захоплююся в президенті Дональді Трампі, пише Марк Тіссен у The Washington Post, він є колишнім головним спічрайтером президента Джорджа Буша-молодшого, - "це його схильність робити те, що він обіцяє. Він пообіцяв забезпечити безпеку південного кордону, і зробив це за лічені тижні. Він дав Ірану крайній термін, щоб мирно відмовитися від своєї програми ядерної зброї, а коли той цього не зробив, розпочав операцію "Опівнічний молот" і знищив програму. Під час свого першого терміну він пообіцяв "розчавити та знищити" Ісламську державу і зробив саме це -- вигнавши ІДІЛ з її халіфату та вбивши її лідера Абу Бакра аль-Багдаді. Трамп також пообіцяв покарати Сирію, якщо вона застосує хімічну зброю проти свого народу, і на відміну від Барака Обами, він виконав свою обіцянку, коли Сирія перетнула червону лінію -- не один раз, а двічі.

Коли мова заходить про Україну, Трамп однозначно висловився щодо своїх дій у випадку, якщо президент Росії Володимир Путін не прийме пропозицію про припинення конфлікту. Він пообіцяв ввести жорсткі вторинні тарифи на всю російську нафту та надати Україні більше військової допомоги, ніж будь-коли раніше з боку США. Тепер, коли Путін відхилив мирні ініціативи Трампа, я впевнений, що він вчинить відповідно до своїх обіцянок.

Президент вже скасував паузу Пентагону в постачанні зброї Україні, заявивши: "Ми збираємося надіслати ще трохи зброї. Ми мусимо. Вони повинні бути здатні захистити себе". Але, оскільки Путін зухвало посилює свої атаки на Київ, а остання зброя, дозволена президентом Джо Байденом, незабаром закінчиться, Трампу потрібен новий шлях уперед.

Отже, якою має бути стратегія Трампа? Метою не може бути допомога Україні у відновленні її довоєнних кордонів -- те, що кожна розсудлива людина знає, що це нереалістично, принаймні в найближчій перспективі. Але відповідь також полягає в тому, щоб не повертатися до безрозсудної політики Байдена щодо повільного постачання зброї, озброюючи Україну лише достатньо, щоб зупинити захоплення країни Росією, без жодної кінцевої мети.

Мета повинна полягати в тому, щоб змусити Путіна виконати те, що Трамп наполегливо вимагав з самого початку — зупинити війну шляхом переговорів. Це можна досягти шляхом накладення на Росію настільки значних економічних і військових витрат, що Путін не матиме іншого виходу, як лише просити про мир.

Як це реалізувати? Російська економіка стикається з серйозними проблемами, оскільки витрати на військові дії призвели до високої інфляції, збільшення процентних ставок та критичної нестачі робочої сили. Основним фактором, що підтримує її стабільність, є експорт нафти та газу, який значно зріс під час президентства Байдена. Однак за часів Трампа доходи від енергоресурсів почали знижуватися, зокрема минулого місяця вони впали на 33,7 відсотка. Трампу варто посилити тиск шляхом кампанії "максимального тиску", щоб усунути російські нафтові та газові постачання з глобального ринку, так само, як він це робив з Іраном під час свого першого терміну.

Сенатор Ліндсі Грем, який представляє республіканців у Південній Кароліні, виступає як ініціатор законодавчого акту про санкції проти Російської Федерації, до якого приєдналися 85 співавторів. Цей законопроект створить можливості для Трампа, зокрема забороняючи енергетичні угоди з російськими банками, які підлягають санкціям, а також запроваджуючи 500-відсотковий тариф на імпорт російської нафти та газу для всіх країн. Трамп має активізувати свої зусилля, аби переконати Конгрес прийняти цей закон і підписати його.

Знищуючи російську економіку, Трамп має також зосередитися на максимальному тиску на фронті. Він заявив про намір надати Україні додаткові оборонні системи для захисту цивільного населення від російських нападів. Проте, щоб спонукати Путіна до повернення за стіл переговорів, йому буде необхідно забезпечити Україну посиленими наступальними можливостями. Це включає в себе поставки зброї, яку Байден довго утримував, зокрема високомобільні артилерійсько-ракетні системи (HIMARS), далекобійні ракетні системи (ATACMS), ракети Stinger та Javelin, а також 155-мм артилерійські снаряди.

Ці системи також виконують оборонну роль, здатні знищувати російські літаки, безпілотники, а також склади ракет і боєприпасів до того, як їхня зброя потрапить на територію українських міст чи до військ на фронті. Як Трамп у свій перший термін зняв обмеження з американських сил у боротьбі з ІДІЛ, він має зробити те ж саме для українських військових сьогодні. Якщо Україна почне завдавати ударів по Росії з використанням американської зброї, це стане чітким сигналом для Путіна про те, що він не зможе реалізувати свої плани.

Справа в тому, що незалежно від того, чи погодиться Путін припинити війну, Сполучені Штати повинні будуть продавати Україні зброю ще багато років. Навіть якщо буде досягнуто миру, Україні знадобиться американська зброя, щоб стримати Росію від відновлення бойових дій після того, як Трамп залишить посаду. Тому нам потрібно знайти спосіб побудувати довгострокові, стійкі оборонні відносини з Україною, так само, як ми це зробили з десятками інших країн світу."

Разом з тим, важливо зазначити, що Трамп заявив, що готовий продати Україні більше систем Patriot, пише Max Boot ( The Washington Post).

Це обнадійливий крок з боку Трампа, але для того, щоб завершити війну успішно, йому слід вжити додаткових заходів. Найважливішим з них, крім швидшого запровадження санкцій проти Росії, стало б надання Україні заморожених російських активів, які знаходяться на західних рахунках. Філіп Зеліков, який має великий досвід у сфері національної безпеки та нині працює в Інституті Гувера, нещодавно зазначив, що обсяги російських активів під контролем США значно більші, ніж раніше повідомлялося. Зокрема, багато російських активів було конвертовано з цінних паперів у готівку в доларах, і, за словами Зелікова, США контролюють близько 50 мільярдів доларів російських коштів. (Інші 300 мільярдів доларів здебільшого зберігаються в Європі, хоча Японія, Канада та Австралія також володіють значними активами.) Якщо оцінка Зелікова є правильною, це означає, що адміністрації не потрібно переконувати неохочих союзників США брати участь у конфіскації значної частини російських коштів; вона має можливість зробити це самостійно. П'ятдесят мільярдів доларів – це величезна сума, яка може дати Україні критичну перевагу у конфлікті. Україна вже демонструє вражаючі результати у збільшенні свого оборонного виробництва, але Київ оцінює, що може потроїти обсяги виробництва за наявності додаткових фінансів. Було б справедливо використовувати російські активи для здобуття перемоги над агресією Росії та змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

Слід визнати, що досі здається нереальним уявити, що Трамп захопить заморожені російські кошти. Але до понеділка також здавалося малоймовірним, що Трамп надасть Україні будь-яку подальшу допомогу. Як, на жаль, тепер дізналися аятола Алі Хаменеї та Володимир Путін, було б помилкою сприймати Трампа як належне або робити припущення щодо того, що він зробить чи не зробить. Критики кажуть, що якщо Трамп продовжить озброювати Україну, це зрештою стане "його" війною. Правда навпаки. Те, що Байден дозволив розпочати, Трамп може завершити на вигідних для України умовах. Єдиний спосіб, яким це стане війною Трампа, -- це якщо Росія почне робити значні успіхи на місцях під час його каденції. Я не вірю, що Трамп дозволить цьому статися. Тому що це послало б сигнал слабкості супротивникам США. Він неодноразово говорив, що якщо Путін відкине мир, він обере сторону -- і підтримає Україну. І коли Трамп обіцяє щось зробити, він схильний виконувати".

Президент США Дональд Трамп та його партнери стикаються з необхідністю визначитися з подальшими діями у разі, якщо Путін не зверне уваги на вимоги Білого дому. Упродовж наступних 50 днів наближається вирішальний момент для російської політики Трампа, зазначає Костянтин Еггерт (DW).

Відповідь на вимогу Дональда Трампа укласти перемир'я з Україною протягом 50 днів Путін уже дав - масовані обстріли українських міст російською армією продовжуються. 50 днів, надані йому Трампом, не принесуть істотних змін у поведінці Кремля. Там просто не вірять у серйозність намірів Вашингтона та його союзників.

Наразі, здається, що вимоги міжнародної спільноти до Москви стали для Білого дому останнім шансом, можливо, навіть лише символічним. Адже укладення будь-якого значного мирного угоди за півтора місяці можливо лише за однієї умови: всі учасники конфлікту повинні бути готові закінчити його практично за будь-яку ціну. Проте, жодних ознак такого бажання не спостерігається ані в Москві, ані в Києві — з різних причин, звісно. У Білому домі, здається, не усвідомлюють, що російська система, збудована Путіним на страху, цинізмі та корупції, робить масові демонстрації невдоволення, навіть у разі гіпотетичних ударів "Томагавками" по обом столицям, вкрай малоймовірними. Ніяких протестів не було навіть тоді, коли ЗСУ захопили частину Курської області. Я вважаю, що небезпечний для режиму спалах обурення може виникнути лише внаслідок загальної мобілізації (саме тому її намагаються уникати) або ж через колапс Ощадбанку (що наразі виглядає малоймовірно).

Відомо, що для Володимира Путіна критично важливо не виглядати "слабким" у міжнародному контексті, але не менш значущим є його імідж у очах співвітчизників, зокрема, серед еліти. Оскільки інформація про законопроект щодо вторинних санкцій вже давно набула розголосу, можна припустити, що низка резонансних корупційних справ проти впливових чиновників і бізнесменів, пов'язаних з державою, є своєрідним попередженням від Путіна, яке "еліта" зобов'язана сприймати серйозно. Незважаючи на можливі труднощі, які можуть виникнути в найближчому майбутньому, важливо уникати будь-якого роду незгоди. Путіна неодноразово рятувала загроза, яку Захід пов'язує з так званою "ескалацією", зокрема, можливістю використання ядерної зброї, а також невизначеність, що може виникнути в разі краху його режиму. Чи не стане наступний лідер ще гіршим за Путіна? Це питання не раз ставили європейські та американські політики й аналітики. Хоча, здавалося б, куди вже гірше?

Основне питання, на яке потрібно знайти відповідь як США, так і їх союзникам, звучить так: чи готові вони підвищувати тиск на Росію і надавати підтримку Україні, зокрема через постачання озброєнь, таких як крилаті ракети, незважаючи на існуючі побоювання?

Трамп нарешті усвідомив, що Путін грає з ним у ігри.

Як зазначає в інтерв'ю Радіо Свобода американський військовий аналітик Річард Вайтц, який працює в Гудзоновському інституті, варіант закупівлі американського озброєння для України через країни НАТО є найкращим рішенням для Києва. Це забезпечує стабільне постачання американської зброї: "Це оптимальний варіант, оскільки пряма фінансова допомога з США не є реалістичною альтернативою. Україна продовжить отримувати американську зброю, але фінансувати ці поставки будуть європейські держави. Таким чином, Україні гарантується потік озброєнь, а європейські країни зможуть закрити ці витрати за рахунок збільшення оборонних бюджетів, про що вже домовилися члени НАТО. Здається, що це вигідно всім учасникам. Європейці планують передати Україні свої системи ППО "Петріот", причому мова йде про значну кількість — 27 батарей. Водночас, країни Європи також отримають нові установки, виготовлені американськими компаніями. Таким чином, українська сторона отримує фактичні гарантії продовження постачань американських озброєнь у найближчому майбутньому.

За словами американського військового аналітика Стівена Бланка, який працює у Філадельфійському інституті зовнішньої політики, адміністрації Трампа необхідно розробити чітку стратегію для протидії Росії під керівництвом Путіна.

- Насамперед це свідчення віри президента Трампа в НАТО та готовність співпрацювати з партнерами по НАТО у постачанні зброї Україні. Друге, це гарантія постачання американських озброєнь Києву, причому не лише оборонних, як, наприклад, систем "Петріот", а й наступальних - ракет різного радіусу дії, артилерійських систем. Це добре. Погано те, що невідомо, якими будуть обсяги цих поставок, наскільки вони зможуть задовольнити запити України, оскільки потрібні масштабні постійні поставки озброєнь. Третє: рішення відкласти на п'ятдесят днів введення імпортних мит на товари торгових партнерів Росії, як на мене, невиправдане. Невже Дональд Трамп все ще чекає на відмову Путіна від планів захоплення українських територій? Це нісенітниця. Путін відступить, тільки якщо його армія зазнає поразки або виникне загроза його владі. А для цього необхідно створити умови для наступальних дій української армії та застосувати жорсткі, дуже чутливі санкції проти основних покупців російських енергоносіїв. Я дуже сумніваюся, що заходи, про які було оголошено у понеділок, позначаться на поведінці Путіна. Сполученим Штатам та їх союзникам потрібна ясна стратегія протистояння Росії, а не екстрені заходи, вживані час від часу".

Світ стоїть на порозі значних і вагомих трансформацій, здатних кардинально вплинути на міжнародні відносини.

Ключовим аспектом є те, що Україна стала епіцентром цих подій, від результатів яких залежить майбутнє країни.

Існують всі підстави вважати, що світло радості та перемоги починає розгорятися над Україною. Ми не самотні у боротьбі проти Путіна. Сили, які стали на захист України, є непереможними для нього!

Тепер стало зрозуміло, що Путіну не знадобиться мавзолей.

#Президент (державна посада) #Українці #Росія #Збройні сили України #Україна #Російська мова #Курська область #Боже. #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Диктатор. #Північна та Південна Америка #Володимир Путін #Барак Обама #Республіканська партія (США) #Дональд Трамп #Сполучені Штати #Джо Байден #Європа #Київ #Правду. #Москва #Імператорська російська армія #Канада #Австралія #Індія #НАТО #Китай (регіон) #Іран #Ракета. #The Washington Post #Микита Хрущов #Японія #Нафта #Природний газ #Зло. #Вашингтон, округ Колумбія #Джордж Буш-молодший #Чингісхан #Адольф Гітлер #Озброєння #Зброя #Володимир Ленін #Агресія #Сирія #Московський Кремль #Deutsche Welle #Імператор! #Віра #Тиран. #Ісламська держава #Олександр Дугін #Володимир Зеленський #Схід #Історія Росії #Алі Хаменеї #Мавзолей #Абу Бакр аль-Багдаді #Імператор Японії #Ліндсі Греем #Герберт Гувер

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.