Гурт Village People спростував, що їхній відомий трек YMCA є символом ЛГБТ-руху — цю пісню також надає перевагу Дональд Трамп.

Менеджер групи намагався перешкодити Дональду Трампу виконувати їхні відомі пісні YMCA та Macho Man, але врешті-решт Village People все ж таки виступили на інавгурації.

Дональд Трамп під час своєї передвиборчої кампанії та після неї активно використовував хіти гурту Village People YMCA і Macho Man, виконуючи те, що таблоїлди назвали "танцем Трампа". Критики зазначали, що диско-композиції гурту часто розглядалися, як негласні "гімни ЛГБТК", але тепер Віктор Вілліс, єдиний, хто залишився з оригінального складу групи, заявив, що це не так. Про це пише Daily Star.

Віктор Вілліс створив композицію у співпраці з продюсером Жаком Моралі та розмістив повідомлення в соціальних мережах, підкреслюючи, що ця пісня не є "гімном гей-спільноти", а є "неправильним тлумаченням". Ця пісня входить до третього студійного альбому колективу, який має назву Cruisin.

Обговорюючи свій хіт 1978 року, Вілліс поділився думками у Facebook: "Останнім часом було багато дискусій про те, що YMCA вважається гімном ЛГБТ-спільноти. Як я неодноразово зазначав раніше, це хибне уявлення, яке виникло через те, що мій співкоавтор був геєм, а деякі (але не всі) учасники Village People також належали до цієї спільноти. Перший альбом Village People справді відображав життя геїв".

Вілліс також зазначив, що це припущення базується на тому, що гуртожитки, збудовані YMCA (Молодіжною християнською асоціацією), ймовірно, слугували неформальним місцем зустрічей для представників ЛГБТ-спільноти.

"І оскільки один з авторів був геєм, а деякі з Village People -- геї, пісня має бути посланням геям. На це я ще раз кажу: витягніть свої думки зі стічної канави. Це не так", -- повідомив Віктор Вілліс.

Вілліс та його команда спочатку висловили протест щодо використання їхньої музики. Карен Вілліс, менеджер гурту і дружина Віктора, навіть направила офіційний лист до юридичної команди Трампа після того, як два роки тому відео з танцем Дональда Трампа під хіт Macho Man набуло великої популярності в мережі.

Віктор Вілліс поділився, що під час написання слів до пісні не мав уявлення про те, що YMCA є "місцем зустрічей представників ЛГБТ-спільноти".

"Я звернувся до YMCA, щоб поділитися своїми знаннями про те, чим займаються молоді люди в урбаністичних зонах Сан-Франциско, такими як плавання, баскетбол, легка атлетика, а також доступне харчування та недорогі житлові варіанти", -- зазначає вокаліст Village People. Він також намагався роз'яснити сенс тексту пісні.

Коли я говорю "збиратися з усіма хлопцями", я маю на увазі сленг з 1970-х, що описує хлопців, які проводять час разом для спорту, азартних ігор або інших розваг. Тут немає нічого, що можна було б трактувати як гейське. Отже, якщо YMCA вважається гімном для геїв лише через те, що в минулому деякі геї використовували певні YMCA для нелегальної діяльності, то припущення, що пісня має на увазі це, є абсолютно хибним, – зазначив Вілліс.

Тепер він погрожує судовими позовами тим, хто продовжує стверджувати, що пісня насправді є "гімном ЛГБТК". І каже, що раз він писав текст пісні, то вже він-то знає, про що в ній співається.

Він зазначив: "Я не заперечую, що представники ЛГБТ-спільноти вважають цю пісню своєю, але знайти YMCA в плейлистах будь-якого гей-клубу, параду чи іншого заходу буде непросто. Це не сприйматиметься як гімн спільноти, а радше як натяк на щось незаконне, що є несправедливим і може зашкодити репутації пісні. Проте, ця ситуація зміниться у 2025 році".

В минулому Віктор Вілліс висловлював стурбованість, що з 2020 року він отримав більше тисячі скарг стосовно використання пісні YMCA обраним президентом Трампом, закликаючи припинити її використання. Згодом він зазначив, що виступи групи Village People не є підтвердженням підтримки політики нового президента США.

"Ми вважаємо, що музика має поширюватися по всьому політичному спектру, а не зберігатися для однієї політичної сторони, але ось сумна правда: якби наш бажаний кандидат (Камала Гарріс) переміг, Village People ніколи б не запросили виступити на її інавгурації. Вона б обрала таких, як Джон Ледженд і Бейонсе тощо. Але тепер, коли президентом став Трамп, Village People мають казати "ні" запрошенню виступити? Яку користь це приносить Village People? Жодної. Це просто ненависть з одного політичного погляду", -- заявив соліст.

Village People перекладається як "Люди з Віллідж" (Грінвіч-Віллідж — це район Манхеттена в Нью-Йорку, який здобув популярність завдяки активній арт- і гей-спільноті під час формування гурту). Колектив був заснований у 1977 році французькими продюсерами Жаком Моралі та Анрі Белоло разом із вокалістом Віктором Віллісом, сином баптистського священника, який виступав у образі поліцейського або військового офіцера. Пізніше до складу гурту приєднався Феліпе Роуз, який представляв індіанця — продюсери зустріли його в гей-БДСМ-клубі The Anvil на Манхеттені.

Для пошуку нових учасників гурту було розміщено оголошення, яке звучало так: "Шукаємо справжніх мачо: обов'язково вміти танцювати та мати вуса". Завдяки цьому в колективі з'явилися інші вокалісти, що втілювали класичні образи американської маскулінності: ковбой (Ренді Джонс), будівельник (Девід Годо), байкер (Гленн Г'юз) та морський піхотинець (Алекс Брайлі). Цікаво, що при розробці костюма "байкера" Моралі черпав натхнення з двох відомих клубів 70-х років: гей-бару BDSM і секс-клубу Mineshaft.

Склад музичного колективу неодноразово змінювався. З початкового складу лише Віктор Вілліс продовжує брати участь у гурті.

Нагадуємо, що Фокус раніше висвітлював, як відбувся інавгураційний бал Дональда Трампа. Під час цього заходу президент США танцював зі своєю дружиною Меланією під знаменитий хіт Елвіса Преслі "An American Trilogy".

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.