Протягом року витрати споживачів на мобільні додатки з елементами штучного інтелекту зросли на 200%.
У минулому році витрати споживачів на мобільні програми, що використовують технології штучного інтелекту, значно підвищилися, зростаючи більш ніж на 200% в річному вимірі, і досягли майже 1,1 мільярда доларів.
Цю інформацію містить звіт State of Mobile, підготовлений компанією Sensor Tower, як зазначає Межа.
Згідно з повідомленнями, зростання популярності мобільних додатків з генеративним штучним інтелектом, таких як ChatGPT, Gemini та Doubao від компанії ByteDance, значно вплинуло на це явище. Завдяки цьому глобальні витрати на додатки досягли $150 мільярдів, що на 13% перевищує показники минулого року.
Популярність мобільних ШІ-застосунків демонструє ширшу тенденцію до збільшення залученості користувачів.
Так, згідно зі звітом Sensor Tower, лише ШІ-застосунки у 2024 році забезпечили 7,7 млрд годин користувацької активності. Додатки були завантажені 17 млрд разів, а ChatGPT досяг 50 млн активних користувачів на місяць, перевершивши такі популярні додатки, як Temu, Disney+ та YouTube Music за темпами залучення аудиторії.
Як зазначається, окрім штучного інтелекту, інші категорії мобільних застосунків у 2024 році також зазнали значних змін:
Звіт також визначив п'ять мобільних застосунків, які досягли мільярдного рубежу за споживчими витратами у 2024 році. Ними стали мобільні ігри Last War, Whiteout Survival, Dungeon & Fighter, Brawl Stars та стримінговий додаток WeTV.
На початку року Bloomberg повідомляв, що глобальні банки планують зменшити свої кадрові ресурси на приблизно 200 тисяч посад протягом наступних 3-5 років через вплив штучного інтелекту, який поступово заміщує людську працю в багатьох сферах.
Як повідомлялося, на початку серпня минулого року в Європейському Союзі набув чинності закон про штучний інтелект, який називають першим подібним регуляторним документом у світі.
До того директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що розвиток та поширення технологій штучного інтелекту вдарить по світовому ринку праці "як цунамі".
У травні 2024 року Рада Європи прийняла історичну конвенцію, що стосується захисту прав людини та демократії в контексті зростаючого впливу технологій штучного інтелекту.